Постанова від 09.08.2023 по справі 464/3332/23

Справа№464/3332/23

пр. № 3/464/2085/23

ПОСТАНОВА

09.08.2023 м. Львів

Суддя Сихівського районного суду м. Львова Сабара Л.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , -

встановила:

07.08.2023 на розгляд Сихівського районного суду м. Львова надійшли матеріали справи з ВП №2 ЛРУП №2 ГУ НП у Львівській області про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 після дооформлення.

Оглянувши матеріали справи, встановлено наступне.

Постановою Сихівського районного суду м. Львова від 26.06.2023 матеріали справи відносно ОСОБА_1 повернуто ВП №2 ЛРУП №2 ГУ НП у Львівській області для належного оформлення у зв'язку із неможливістю встановити дату та час вчинення особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, правопорушення, а також у зв'язку із тим, що протокол не містить посилання на нормативний акт, який передбачає відповідальність за вчинене правопорушення.

На виконання вказаної постанови, 07.08.2023 на адресу суду надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 з рапортом від 01.08.2023, в якому просять вважати датою вчинення ОСОБА_1 правопорушення 17.05.2023 о 00.30 год., та від такої визначати строки притягнення останнього до відповідальності.

Разом з тим, відомості про нормативний акт, який передбачає відповідальність за вчинене правопорушення, відсутні, таким чином органом, який складав протокол про адміністративне правопорушення, не виконано вимог постанови суду від 26.06.2023.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

У відповідності до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Відповідно до ч. 2 ст. 252 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення серед іншого вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Таким чином вважаю, що без усунення вказаних недоліків судовий розгляд справи неможливий, оскільки суддя не може виходити за межі адміністративного протоколу і самостійно встановлювати зазначені обставини.

Відтак, вважаю необхідним повторно направити дану справу для дооформлення органу, що її оформив.

Разом з тим, суддя наголошує, що при доопрацюванні, необхідно врахувати вимоги «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції», затвердженої наказом МВС України від 06.11.2015 року №1376, відповідно до положень якої не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також унесення додаткових записів після того, як протокол підписано особою, стосовно якої його складено.

Керуючись ст. ст. 256, 278, 283 КУпАП, суддя, -

постановила:

матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 повернути ВП №2 ЛРУП №2 ГУ НП у Львівській області для належного оформлення відповідно до ст. 256 КУпАП.

Суддя Сабара Л.В.