Ухвала від 15.08.2023 по справі 461/6324/23

Справа № 461/6324/23

Провадження № 1-кс/461/4449/23

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.08.2023 року. м. Львів.

Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1

з участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2

слідчого ОСОБА_3

прокурора ОСОБА_4

представників власника майна ОСОБА_5 , ОСОБА_6

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 42023140000000144 від 01.06.2023 за підозрою ОСОБА_7 та ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК Українипро арешт майна, -

ВСТАНОВИВ:

До Галицького районного суду м.Львова 11.08.2023 р. надійшло погоджене з прокурором клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 42023140000000144 від 01.06.2023 за підозрою ОСОБА_7 та ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК Українипро арешт майна

Клопотання мотивоване наступним.

Відділом розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ НП у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023140000000144 від 01.06.2023 за підозрою ОСОБА_7 та ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до наказу начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області №584-к від 22.12.2022 «Про призначення ОСОБА_8 » ОСОБА_8 з 23.12.2022 призначено на посаду начальника відділу реєстрації сільськогосподарської техніки Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, та є державним службовцем категорії «Б».

Посадовою інструкцією затвердженою начальником Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області від 23.12.2022 основними визначено основні посадовими обов'язками, а саме: начальник відділу реєстрації сільськогосподарської техніки є державним інспектором, який організовує, координує та контролює роботу працівників відділу, виконання ними планів, доведених завдань, доручень, посадових інструкцій, узагальнює одержану інформацію вносить пропозиції щодо вдосконалення діяльності відділу; здійснює реєстрацію та облік, тракторів, самохідних шасі, самохідних, сільськогосподарських, дорожньо-будівельних меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, видачу номерних знаків та відповідних реєстраційних документів на них, ведення автоматизованого обліку зареєстрованих машин та систематизацію відомостей про їх власників з використанням Єдиного реєстру; проводить перевірку технічного стану і експлуатації машин, які підлягають перевірці на підтвердження відповідності вимогам законодавства; видає в установленому порядку висновки щодо технічного стану проданих проданих або відремонтованих машин, які підлягають перевірці на підтвердження відповідності вимогам законодавства; проводить технічну експертизу та експертну оцінку технічних засобів, що стали непридатними внаслідок аварії чи стихійного лиха, та видає відповідні документи про доцільність їх подальшої експлуатації, перевіряє відповідність матеріально-технічної бази та методичного забезпечення закладів з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації трактористів-машиністів у встановленому законодавством порядку, надає висновки про відповідність матеріально-технічної бази, методичного забезпечення та оснащеності навчального процесу, для розгляду відповідними органами питання про акредитацію та видачу їм ліцензій на право підготовки трактористів-машиністів самохідних машин приймає теоретичні практичні іспити для отримання права на керування машинами та видає за їх результатами посвідчення тракториста - машиніста. Веде реєстр навчальних закладів, які здійснюють підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації трактористів - машиністів, та здійснює державний контроль за додержання ними вимог законодавства у зазначеній сфері; здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням суб'єктами господарювання діяльність, яких пов'язана з реалізацією машин, що підлягають реєстрації в Держпродспоживслужбі України, законодавства у цій сфері; здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням суб'єктами господарювання які проводять ідентифікацію машин, шо підлягають реєстрації Держпродспоживслужбі України, законодавства у цій сфері; здійснює державний нагляд (контроль) у сфері експлуатації та технічного стану машин за дотриманням законодавства з охорони праці, навколишнього середовища при експлуатації, технологічному, обслуговуванні технічних засобів для агропромислового комплексу дотриманням правил технічного та сервісного обслуговування машин, технічним станом і експлуатацією машин, які підлягають перевірці, на підтвердження відповідності вимогам законодавства; здійснює розгляд листів, заяв та звернень, запитів з питань, що належать до його компетенції, вживає необхідні заходи для їх вирішення.

Також під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері експлуатації та технічного стану машин завідувач відділу, державний інспектор має право: залучати спеціалістів місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) до розгляду питань, що належать до його компетенції; складати акти перевірок, протоколи про адміністративні правопорушення та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, давати обов'язкові для виконання приписи (розпорядження), а також подавати в установленому законодавством порядку до відповідних органів матеріали перевірок для притягнення винних осіб до відповідальності; безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку, підприємства, установи та організації усіх форм власності для перевірок з питань, що належать до компетенції відділу; у встановленому порядку передавати до органів прокуратури, органів дізнання та досудового слідства акти перевірок та інші матеріали; готувати проєкти документів про заборону експлуатації машин та інших технічних засобів для агропромислового комплексу, якщо їх технічний стан не відповідає вимогам нормативних документів щодо показників якості, технологічності та охорони праці та охорони навколишнього природного середовища, загрожують життю і здоров'ю працюючих або створюють можливість виникнення аварії; перевірити у трактористів- машиністів (механізаторів) наявність документів на право користування і керування машинами та зупиняти машини для перевірки технічного стану в разі наявності ознак, що свідчать про їх технічну несправність; готувати запити і отримувати в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і господарювання структурних підрозділів документи, матеріали та іншу інформацію з питань, що належать до компетенції відділу; брати участь у нарадах, колегіях, семінарах, «круглих столах» та інших заходах, які проводяться Головним управлінням; вносити на розгляд керівника управління пропозиції з вдосконалення роботи відділу.

Згідно зі ст. ст. 19, 68 Конституції України ОСОБА_8 зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також неухильно їх додержуватись.

Разом з тим, ОСОБА_8 , діючи за попередньою змовою групою осіб із начальником Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області ОСОБА_7 , у порушення наведених вище вимог Закону, став на злочинний шлях злочинної діяльності при наступних обставинах.

Так, відповідно до наказу начальника Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України №108 о/c від 21.03.2022 полковника поліції ОСОБА_9 призначено на посаду заступника начальника 4-го відділу (протидії організованим злочинним групам а органах державної влади) управління стратегічних розслідувань в Львівській області департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, яку останній обіймає по даний час.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про Національну поліцію» від 20.08.2015 Національна поліція - це центральний орган виконавчої влади.

Відповідно до п. п. 1-3,5, 26 ч.1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію», поліція відповідно до покладених на неї завдань здійснює превентивну та профілактичну діяльність, спрямовану на запобігання вчиненню правопорушень; виявляє причини та умови, що сприяють вчиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, вживає у межах своєї компетенції заходів для їх усунення; вживає заходів з метою виявлення кримінальних, адміністративних правопорушень; припиняє виявлені кримінальні та адміністративні правопорушення; здійснює своєчасне реагування на заяви та повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події; здійснює оперативно-розшукову діяльність відповідно до закону.

Разом з тим, відповідно до положення про Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, яке затверджено наказом Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України № 17 від 06.11.2019 - Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України є структурним (відокремленим) підрозділом Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України та згідно із законодавством України здійснює оперативно - розшукову діяльність. Управління відповідно до покладених на нього завдань протидіє корупції серед посадових осіб, на яких поширюється дія Закону «Про запобігання корупції», вживає заходів з метою виявлення корупційних правопорушень і правопорушень, пов'язаних з корупцією та їх припинення відповідно до законодавства України.

Відповідно до підпункту «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», заступник начальника 4-го відділу (протидії організованим злочинним групам а органах державної влади) управління стратегічних розслідувань в Львівській області департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України ОСОБА_9 є особою, уповноваженими на виконання функцій держави.

Відповідно до п. 2 примітки до ст. 368 КК України службовими особами, які займають відповідальне становище, у статтях 368, 368-5, 369 та 382 цього Кодексу є особи, зазначені у пункті 1 примітки до статті 364 цього Кодексу, посади яких згідно із статтею 6 Закону України "Про державну службу" належать до категорії "Б", судді, прокурори, слідчі і дізнавачі, а також інші, крім зазначених у пункті 3 примітки до цієї статті, керівники і заступники керівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх структурних підрозділів та одиниць. У зв'язку з чим, заступник начальника 4-го відділу (протидії організованим злочинним групам а органах державної влади) управління стратегічних розслідувань в Львівській області департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України ОСОБА_9 є службовою особою, яка займає відповідальне становище.

Так, ОСОБА_7 , перебуваючи відповідно до наказу голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 126-к від 13.03.2017 на посаді начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області (далі - начальник Головного управління), будучи відповідно до ст. 2 Закону України « Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» працівником правоохоронного органу, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно- небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, 04.07.2023 о 11:35 год. перебуваючи неподалік приміщення УСР у Львівській області ДСР НП України, що за адресою: м. Львів, вул. Федьковича, 50а, під час зустрічі з заступником начальника 4-го відділу (протидії організованим злочинним групам а органах державної влади) УСР у Львівській області ДСР НП України) ОСОБА_9 , який згідно п. 2 примітки до ст. 368 КК України займає відповідальне становище, здійснив пропозицію про надання ОСОБА_9 неправомірної вигоди, на систематичний основі, щомісячно в розмірі 2 000 доларів США, за не реагування та не виявлення службовими особами УСР у Львівській області ДСР НП України, адміністративних та кримінальних правопорушень вчинених працівниками Головного управління та його структурних підрозділів, зокрема відділу реєстрації сільськогосподарської техніки та інших, при цьому висловив умову, що неправомірну вигоду щомісячно в розмірі 2 000 доларів США.

При цьому, ОСОБА_7 з метою конспірації своєї протиправної діяльності, зазначив, що неправомірну вигоду буде передавати через визначену ним довірену особу, довіреній особі заступника начальника 4-го відділу (протидії організованим злочинним групам а органах державної влади) УСР у Львівській області ДСР НП України ОСОБА_9 .

Цього ж дня, по завершенню зустрічі, ОСОБА_9 розуміючи протиправність дій начальника Головного управління ОСОБА_7 , звернувся з відповідною заявою до правоохоронних органів та діяв в подальшому під контролем правоохоронних органів.

В подальшому, продовжуючи свою злочинну діяльність, ОСОБА_7 , діючи умисно, з метою конспірації свої злочинних планів та досягнення своєї злочинної мети, в невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 07.07.2023, в невстановленому досудовим розслідуванням місці, використовуючи своє службове становище, як начальник Головного управління, залучив до своєї злочинної діяльності ОСОБА_8 , який відповідно до наказу начальника Головного управління №584-к від 22.12.2022 «Про призначення ОСОБА_8 » перебуває на посаді начальника відділу реєстрації сільськогосподарської техніки Головного управління, будучи відповідно до ст. 2 Закону України « Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» працівником правоохоронного органу, та є підлеглим ОСОБА_7 . При цьому ОСОБА_7 визначив ОСОБА_8 роль своєї довіреної особи, який повинен з відома ОСОБА_7 та за його вказівки, щомісячно зустрічатися з довіреною особо заступника начальника 4-го відділу (протидії організованим злочинним групам а органах державної влади) УСР у Львівській області ДСР НП України ОСОБА_9 та надати їй неправомірну вигоду в розмірі 2 000 доларів США, за не реагування та не виявлення службовими особами УСР у Львівській області ДСР НП України, адміністративних та кримінальних правопорушень вчинених працівниками Головного управління та його структурних підрозділів, зокрема відділу реєстрації сільськогосподарської техніки та інших.

Про залучення ОСОБА_8 , як своєї довіреної особи, ОСОБА_7 , в ході телефонної розмови 07.07.2023 о 15:15 год. повідомив заступнику начальника 4-го відділу (протидії організованим злочинним групам а органах державної влади) УСР у Львівській області ДСР НП України ОСОБА_9 .

В свою чергу заступник начальника 4-го відділу (протидії організованим злочинним групам а органах державної влади) УСР у Львівській області ДСР НП України ОСОБА_9 діючи під контролем правоохоронних органів та на виконання раніше обумовленої домовленості з ОСОБА_7 , визначив старшого оперуповноваженого УСР у Львівській області ДСР НП України ОСОБА_10 , як свою довірену особу, про що в ході телефонної розмови повідомив ОСОБА_7 , та надав його номер телефону.

В подальшому начальник відділу реєстрації сільськогосподарської техніки Головного управління ОСОБА_8 , діючи умисно за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_7 , з його відома та за його вказівкою, 10.07.2023, о 14:29 год., перебуваючи на парковці позаду кафе «Колобок», що за адресою: м. Львів, вул. Сяйво, 10, під час зустрічі із старшим оперуповноваженим УСР у Львівській області ДСР НП України ОСОБА_10 , який діяв під контролем правоохоронних органів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно- небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, надав йому, для передачі заступнику начальника 4-го відділу (протидії організованим злочинним групам а органах державної влади) УСР у Львівській області ДСР НП України ОСОБА_9 , неправомірну вигоду у розмірі 2 000 доларів США (що станом на 10.07.2023 згідно офіційного курсу Національного банку України становило 73 137,2 гривень), у вигляді щомісячного платежу за не реагування та не виявлення службовими особами УСР у Львівській області ДСР НП України, адміністративних та кримінальних правопорушення вчинених працівниками Головного управління та його структурних підрозділів, зокрема відділу реєстрації сільськогосподарської техніки та інших.

ОСОБА_7 , діючи умисно, продовжуючи свою злочинну діяльність, спрямовану на надання неправомірної вигоди заступнику начальника 4-го відділу (протидії організованим злочинним групам а органах державної влади) УСР у Львівській області ДСР НП України) ОСОБА_9 , який згідно п. 2 примітки до ст. 368 КК України займає відповідальне становище, діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_8 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 10.08.2023, в невстановленому досудовим розслідуванням місці, використовуючи своє службове становище як начальник Головного управління, надав вказівку ОСОБА_8 про необхідність зустрічатися з довіреною особо заступника начальника 4-го відділу (протидії організованим злочинним групам а органах державної влади) УСР у Львівській області ДСР НП України ОСОБА_9 та надати йому неправомірну вигоду в розмірі 2 000 доларів США, за не реагування та не виявлення службовими особами УСР у Львівській області ДСР НП України, адміністративних та кримінальних правопорушення вчинених працівниками Головного управління та його структурних підрозділів, зокрема відділу реєстрації сільськогосподарської техніки та інших.

В сою чергу ОСОБА_8 , продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи умисно за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_7 , з його відома та за його вказівкою, 10.08.2023, о 10:56 год., перебуваючи на парковці неподалік монументу «Пагорб Слави», що за адресою: м. Львів, вул. Пасічна, 27, під час зустрічі із старшим оперуповноваженим УСР у Львівській області ДСР НП України ОСОБА_10 , який діяв під контролем правоохоронних органів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно- небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, надав йому, для передачі заступнику начальника 4-го відділу (протидії організованим злочинним групам а органах державної влади) УСР у Львівській області ДСР НП України ОСОБА_9 , неправомірну вигоду у розмірі 2 000 доларів США (що станом на 10.08.2023 згідно офіційного курсу Національного банку України становило 73 137,2 гривень), у вигляді щомісячного платежу за не реагування та не виявлення службовими особами УСР у Львівській області ДСР НП України, адміністративних та кримінальних правопорушення вчинених працівниками Головного управління та його структурних підрозділів, зокрема відділу реєстрації сільськогосподарської техніки та інших, після чого, був викритий працівниками правоохоронних органів на місці вчинення кримінального правопорушення.

10.08.2023 в ході особистого обшуку ОСОБА_7 , під час затримання в порядку ст. 208 КПК України виявлено та вилучено:

- мобільний телефон марки iphone 14 pro max imei: НОМЕР_1 з сім карткою № НОМЕР_2

- грошові кошти в сумі 22880 грн.

10.08.2023 в ході особистого обшуку ОСОБА_8 , під час затримання в порядку ст. 208 КПК України виявлено та вилучено:

- мобільний телефон марки iphone imei: НОМЕР_3 з сім карткою № НОМЕР_4

- грошові кошти в сумі 1898 грн.

10.08.2023 в ході проведення огляду місця події за адресою АДРЕСА_1 виявлено та вилучено:

- грошові кошти в сумі 2000 доларів США.

10.08.2023 в ході проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_11 за адресою АДРЕСА_2 , виявлено та вилучено:

- мобільний телефон марки iphone 14 pro max imei: НОМЕР_5 , НОМЕР_6 з сім карткою № НОМЕР_7 .

10.08.2023 в ході проведення обшуку в службовому кабінеті начальника управління правового забезпечення ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області у ОСОБА_12 за адресою м. Львів вул. Вітовського 18, виявлено та вилучено:

-Мобільний телефон ОСОБА_12 . Айфон ІМЕІ1: НОМЕР_8 , ІМЕІ2: НОМЕР_9 з сім - картою НОМЕР_10 ;

-2 блокноти з чорновими записами;

-Ноутбук марки Acer, серійний номер NXVLNEU01N04510AD77600 та зарядний пристрій;

-Копія положення про управління правового забезпечення ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області на 6 арк.;

-Наказ №107 від 12.06.2023 на 1 арк.;

-Розподіл обов'язків між начальником ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області, першим заступником начальника та заступником начальника;

-Наказ №84-к від 22.04.2021 га 1 арк.;

-Копія листа №24.1-6/9319 від 21.04.2022;

-Наказ №106-к від 12.05.2021 на 1 арк.;

-Копія листа №24.1-6/9331 від 21.04.2021;

-Наказ №584-к від 22.12.2022 на 2 арк.;

-Копія наказу №126-к від 13.03.2017 на 1 арк.;

-Копія повідомлення №37-25-7/6089 від 06.03.2017 на 1 арк.;

-Посадова інструкція ОСОБА_13 на 3 арк.;

-Посадова інструкція ОСОБА_14 на 3 арк.;

-Табелі використання робочого часу управління правового забезпечення за червень та липень 2023 року на 2 арк.;

-Табелі використання робочого часу управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами за червень та липень 2023 року на 4 арк.;

-Табелі використання робочого часу управління організаційно - господарського забезпечення за червень та липень 2023 року на 7 арк.;

-Табелі використання робочого часу відділу реєстрації сільськогосподарської техніки за червень та липень 2023 року на 2 арк.

10.08.2023 в ході проведення обшуку в службовому кабінеті начальника ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області у ОСОБА_7 за адресою м. Львів вул. Вітовського 18, виявлено та вилучено:

-Положення про Головне управління Держпродспоживслужби у Львівьскій області на 25 аркушах;

-Копія наказу №157 від 24.02.2020 на 2 арк.;

-6 блокнотів з чорновими записами;

-Мобільний телефон Сяомі, який не вмикається з наклеєним на нього ІМЕІ1: НОМЕР_11 , ІМЕІ2: НОМЕР_12 ;

-Мобільний телефон Моторола з ІМЕІ1: НОМЕР_13 , ІМЕІ2: НОМЕР_14 з встановленою сім-картою НОМЕР_15 ;

-Відеореєстратор з серійним номером 3KO113DPAZD80C3;

-Відеореєстратор «Green Vision 4237 GV-A-S 030/04»;

-Довідка №29 від 10.08.2023 на 1 арк.;

-Наказ №126-к від 10.06.2019 на 1 арк.;

-Накази про надання відпусток з 01.01.2023 по 10.08.2020, а саме №№ 549-в, 484-в, 399-в, 270-в, 264-в, 240-в, 232-в, 230-в, 229-в, 157-в, 76-в, 68-в, 66-в, 65-в, 37-в, 331-к, 227-к;

-Накази про відрядження з 01.01.2023 по 10.08.2023, а саме №№ 68-вд, 67-вд, 63-вд, 59-вд, 53-вд, 44-вд, 42-вд, 41-вд, 40-вд, 39-вд, 38-вд, 29-вд, 25-вд, 22-вд, 10-вд, 7-вд, 4-вд, 1-вд;

-Службові записки на 6 арк.;

-Повідомлення на 5 арк.

10.08.2023 в ході проведення обшуку в квартирі за адресою АДРЕСА_3 , виявлено та вилучено:

-Флеш накопичувач ємністю 16 гб.

-Договір оренди квартири від 06.10.2021 укладений між ОСОБА_15 та ОСОБА_11 на 2 арк.

Відповідно до ч. 2 ст. 59 КК України конфіскація майна встановлюється за тяжкі та особливо тяжкі корисливі злочини, а також за злочини проти основ національної безпеки України та громадської безпеки незалежно від ступеня їх тяжкості і може бути призначена лише у випадках, спеціально передбачених в цьому кодексі.

Всі вище перелічені речі, які були вилучені в ході обшуку також мать доказове значення, оскільки містять інформацію щодо обставин вчинення кримінальних правопорушень, пов'язаних з незаконного переправлення особи через державний кордон України.

Тому, враховуючи що вилучені в ході обшуку речі відповідають вимогам ч.1 ст.98 КПК України, їх разом із іншими предметами та грошовими коштами визнано та прилучено до матеріалів кримінального провадження в якості речових доказів.

Разом з тим, для систематизації, вивчення (в тому числі із залученням спеціалістів, працівників контролюючих органів), аналізу та співставлення всіх вилучених в ході вказаного обшуку речей з іншими матеріалами кримінального провадження, з метою їх подальшого використання у доказуванні необхідний тривалий час, який перевищує строк у 48 годин, передбачений ст. 171 КПК України.

Зважаючи на вищенаведене, з метою збереження речових доказів, недопущення їх втрати чи зміни та використання їх у доказуванні, забезпечення конфіскації майна як виду покарання, слідчий просить накласти арешт на зазначене в клопотанні майно.

Прокурор та слідчий, в судовому засіданні надали пояснення, аналогічні викладеним в клопотанні. Просили клопотання задовольнити. Слідчий також пояснив, що просить накласти арешт з метою збереження речових доказів, забезпечення конфіскації майна як виду покарання. Він вже дослідив мобільний телефон марки iphone 14 pro max imei: НОМЕР_5 , НОМЕР_6 з сім карткою № НОМЕР_7 , який належить ОСОБА_11 . Але не зміг дослідити мобільний телефон ОСОБА_12 . Айфон ІМЕІ1: НОМЕР_8 , ІМЕІ2: НОМЕР_9 з сім - картою НОМЕР_10 .При огляді телефона ОСОБА_8 виявлені повідомлення з контактом « ОСОБА_16 НОМЕР_16 ». Слідчий пояснив, що ОСОБА_12 відмовився надати пароль від телефону. Тобто, телефон має доказове значення. Тому необхідно проведення експертизи для подолання системи захисту телефона для дослідження цього речового доказу, який має доказове значення у справі.

Представники власників майна в судовому засіданні заперечили проти накладення арешту на майна ОСОБА_17 та на гроші ОСОБА_18 в розмірі 1898 грн.

Перевіривши наданні матеріали та дослідивши докази по цих матеріалах, слідчий суддя встановив наступне.

01.06.2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за 42023140000000144 внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 та ч. 3 ст. 369 КК України.

10.08.2023 в ході особистого обшуку ОСОБА_7 , під час затримання в порядку ст. 208 КПК України виявлено та вилучено:

- мобільний телефон марки iphone 14 pro max imei: НОМЕР_1 з сім карткою № НОМЕР_2

- грошові кошти в сумі 22880 грн.

10.08.2023 в ході особистого обшуку ОСОБА_8 , під час затримання в порядку ст. 208 КПК України виявлено та вилучено:

- мобільний телефон марки iphone imei: НОМЕР_3 з сім карткою № НОМЕР_4

- грошові кошти в сумі 1898 грн.

10.08.2023 в ході проведення огляду місця події за адресою АДРЕСА_1 виявлено та вилучено:

- грошові кошти в сумі 2000 доларів США.

10.08.2023 в ході проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_11 за адресою АДРЕСА_2 , виявлено та вилучено:

- мобільний телефон марки iphone 14 pro max imei: НОМЕР_5 , НОМЕР_6 з сім карткою № НОМЕР_7 .

10.08.2023 в ході проведення обшуку в службовому кабінеті начальника управління правового забезпечення ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області у ОСОБА_12 за адресою м. Львів вул. Вітовського 18, виявлено та вилучено:

-Мобільний телефон ОСОБА_12 . Айфон ІМЕІ1: НОМЕР_8 , ІМЕІ2: НОМЕР_9 з сім - картою НОМЕР_10 ;

-2 блокноти з чорновими записами;

-Ноутбук марки Acer, серійний номер NXVLNEU01N04510AD77600 та зарядний пристрій;

-Копія положення про управління правового забезпечення ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області на 6 арк.;

-Наказ №107 від 12.06.2023 на 1 арк.;

-Розподіл обов'язків між начальником ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області, першим заступником начальника та заступником начальника;

-Наказ №84-к від 22.04.2021 га 1 арк.;

-Копія листа №24.1-6/9319 від 21.04.2022;

-Наказ №106-к від 12.05.2021 на 1 арк.;

-Копія листа №24.1-6/9331 від 21.04.2021;

-Наказ №584-к від 22.12.2022 на 2 арк.;

-Копія наказу №126-к від 13.03.2017 на 1 арк.;

-Копія повідомлення №37-25-7/6089 від 06.03.2017 на 1 арк.;

-Посадова інструкція ОСОБА_13 на 3 арк.;

-Посадова інструкція ОСОБА_14 на 3 арк.;

-Табелі використання робочого часу управління правового забезпечення за червень та липень 2023 року на 2 арк.;

-Табелі використання робочого часу управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами за червень та липень 2023 року на 4 арк.;

-Табелі використання робочого часу управління організаційно - господарського забезпечення за червень та липень 2023 року на 7 арк.;

-Табелі використання робочого часу відділу реєстрації сільськогосподарської техніки за червень та липень 2023 року на 2 арк.

10.08.2023 в ході проведення обшуку в службовому кабінеті начальника ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області у ОСОБА_7 за адресою м. Львів вул. Вітовського 18, виявлено та вилучено:

-Положення про Головне управління Держпродспоживслужби у Львівьскій області на 25 аркушах;

-Копія наказу №157 від 24.02.2020 на 2 арк.;

-6 блокнотів з чорновими записами;

-Мобільний телефон Сяомі, який не вмикається з наклеєним на нього ІМЕІ1: НОМЕР_11 , ІМЕІ2: НОМЕР_12 ;

-Мобільний телефон Моторола з ІМЕІ1: НОМЕР_13 , ІМЕІ2: НОМЕР_14 з встановленою сім-картою НОМЕР_15 ;

-Відеореєстратор з серійним номером 3KO113DPAZD80C3;

-Відеореєстратор «Green Vision 4237 GV-A-S 030/04»;

-Довідка №29 від 10.08.2023 на 1 арк.;

-Наказ №126-к від 10.06.2019 на 1 арк.;

-Накази про надання відпусток з 01.01.2023 по 10.08.2020, а саме №№ 549-в, 484-в, 399-в, 270-в, 264-в, 240-в, 232-в, 230-в, 229-в, 157-в, 76-в, 68-в, 66-в, 65-в, 37-в, 331-к, 227-к;

-Накази про відрядження з 01.01.2023 по 10.08.2023, а саме №№ 68-вд, 67-вд, 63-вд, 59-вд, 53-вд, 44-вд, 42-вд, 41-вд, 40-вд, 39-вд, 38-вд, 29-вд, 25-вд, 22-вд, 10-вд, 7-вд, 4-вд, 1-вд;

-Службові записки на 6 арк.;

-Повідомлення на 5 арк.

10.08.2023 в ході проведення обшуку в квартирі за адресою АДРЕСА_3 , виявлено та вилучено:

-Флеш накопичувач ємністю 16 гб.

-Договір оренди квартири від 06.10.2021 укладений між ОСОБА_15 та ОСОБА_11 на 2 арк.

Погоджене з прокурором клопотання про арешт майна, відповідає вимогам ст. 171 КПК України.

Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у разі якщо до такої юридичної особи може бути застосовано захід кримінально-правового характеру у вигляді конфіскації майна, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.

Арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності у підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб, а також які перебувають у власності юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, з метою забезпечення можливої конфіскації майна, спеціальної конфіскації або цивільного позову.

Арешт майна допускається з метою забезпечення:

1) збереження речових доказів;

2) спеціальної конфіскації;

3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;

4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

При огляді слідчий, прокурор або за їх дорученням залучений спеціаліст має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном (ч. 7 ст. 237 КПК України).

Згідно з ч.3 ст.170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддями вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюється під час кримінального провадження.

Всі вище перелічені речі, які були вилучені в ході обшуку також мать доказове значення, оскільки містять інформацію щодо обставин вчинення кримінальних правопорушень, пов'язаних з незаконного переправлення особи через державний кордон України.

Тому, враховуючи що вилучені в ході обшуку речі відповідають вимогам ч.1 ст.98 КПК України, їх разом із іншими предметами та грошовими коштами визнано та прилучено до матеріалів кримінального провадження в якості речових доказів.

Разом з тим, для систематизації, вивчення (в тому числі із залученням спеціалістів, працівників контролюючих органів), аналізу та співставлення всіх вилучених в ході вказаного обшуку речей з іншими матеріалами кримінального провадження, з метою їх подальшого використання у доказуванні необхідний тривалий час, який перевищує строк у 48 годин, передбачений ст. 171 КПК України.

Водночас, відповідно до ч. 3 ст. 100 КПК України, документ повинен зберігатися протягом усього часу кримінального провадження. За клопотанням володільця документа слідчий, прокурор, суд можуть видати копії цього документа, за необхідності його оригінал, долучивши замість них до кримінального провадження завірені копії.

Відповідно до ч. 2 ст. 59 КК України конфіскація майна встановлюється за тяжкі та особливо тяжкі корисливі злочини, а також за злочини проти основ національної безпеки України та громадської безпеки незалежно від ступеня їх тяжкості і може бути призначена лише у випадках, спеціально передбачених в цьому кодексі.

ОСОБА_8 та ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Санкція ч. 3 ст. 368 КК України передбачає додаткове покарання у вигляді конфіскації майна.

Слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого є обґрунтованим, воно ґрунтується на вимогах закону. Тому з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання вважає за необхідне накласти арешт на майно, яке на праві приватної власності належить підозрюваним (зазначені в клопотанні належні їм мобільні телефони з сім картками, грошові кошти).

Слідчий довів, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження

Потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.

Завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням може бути виконане. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Метою накладення арешту на майно є забезпечення збереження речових доказів та забезпечення конфіскації майна як виду покарання

Підставами накладення арешту є необхідність проведення експертиз, тому необхідно забезпечити зберігання даних речових доказів шляхом накладання арешту.

Оцінюючи надані стороною обвинувачення докази слідчий суддя вважає їх належними та допустимими, їх сукупність та взаємозв'язок між ними достатній для прийняття процесуального рішення про арешт майна.

Незастосування арешту майна може привести до настання наслідків, що перешкоджатимуть збереженню речових доказів.

Мобільний телефон ОСОБА_12 Айфон ІМЕІ1: НОМЕР_8 , ІМЕІ2: НОМЕР_9 з сім - картою НОМЕР_10 підлягає арешту. Так, при огляді телефона ОСОБА_8 виявлені повідомлення з контактом « ОСОБА_16 НОМЕР_16 ». Слідчий пояснив, що ОСОБА_12 відмовився надати пароль від телефону. Тобто, телефон має доказове значення. Тому необхідно проведення експертизи для подолання системи захисту телефона для дослідження цього речового доказу, який має доказове значення у справі.

Враховуючи вищевикладене, а також правову підставу для арешту майна, наслідки арешту майна, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, наявність об'єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, а також з метою збереження речових доказів, забезпечення конфіскації майна як виду покарання вважаю, що клопотання підлягає частковому задоволенню.

Суд не знаходить правових підстав для накладення арешту на мобільний телефон марки iphone 14 pro max imei: НОМЕР_5 , НОМЕР_6 з сім карткою № НОМЕР_7 , який належить ОСОБА_11 . Ч.2 ст. 264 КПК України передбачає, що не потребує дозволу слідчого судді здобуття відомостей з електронних інформаційних систем або її частини, доступ до яких не обмежується її власником, володільцем або утримувачем або не пов'язаний з подоланням системи логічного захисту. В судовому засіданні встановлено, що власник майна ОСОБА_11 вже надала слідчому здобути відомості з її телефону. Вона не є підозрюваною. Тобто на цей час підстави для накладення арешту на це майно відсутні.

Також суд не знаходить правових підстав для накладення арешту на належний ОСОБА_19 ноутбук марки Acer, серійний номер NXVLNEU01N04510AD77600 та зарядний пристрій. В ухвалі про проведення обшуку цей ноутбук не зазначений. Тому таке вилучення суперечить вимогам ч. 2 ст. 168 КПК України. Доказів того, що він має доказове значення - слідчий не надав. Крім того, слідчий мав можливість отримати з ноутбуку всю необхідну інформацію, оскільки ноутбук не має пароля і доступ до нього не пов'язаний з подоланням системи логічного захисту.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 167, 170, 172, 173 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 42023140000000144 від 01.06.2023 за підозрою ОСОБА_7 та ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК Українипро арешт майна- задовольнити частково.

Накласти арешт, шляхом тимчасового, до скасування у встановленому КПК України порядку, позбавлення права відчужувати, користуватись та розпоряджатись наступним майном,яке було вилучено 10.08.2023 року під час проведення особистого обшуку ОСОБА_7 при затриманні в порядку ст. 208 КПК України, 10.08.2023 в ході проведення огляду місця події за адресою м. Львів вул. Пасічна 27 , а також 10.08.2023 в ході проведення обшуку в службовому кабінеті начальника управління правового забезпечення ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області у ОСОБА_12 за адресою АДРЕСА_2 , а саме:

- мобільний телефон марки iphone 14 pro max imei: НОМЕР_1 з сім карткою № НОМЕР_2

- грошові кошти в сумі 22880 грн.

- мобільний телефон марки iphone imei: НОМЕР_3 з сім карткою № НОМЕР_4

- грошові кошти в сумі 1898 грн.

- грошові кошти в сумі 2000 доларів США.

-Мобільний телефон ОСОБА_12 Айфон ІМЕІ1: НОМЕР_8 , ІМЕІ2: НОМЕР_9 з сім - картою НОМЕР_10 ;

-2 блокноти з чорновими записами;

-Копія положення про управління правового забезпечення ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області на 6 арк.;

-Наказ №107 від 12.06.2023 на 1 арк.;

-Розподіл обов'язків між начальником ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області, першим заступником начальника та заступником начальника;

-Наказ №84-к від 22.04.2021 га 1 арк.;

-Копія листа №24.1-6/9319 від 21.04.2022;

-Наказ №106-к від 12.05.2021 на 1 арк.;

-Копія листа №24.1-6/9331 від 21.04.2021;

-Наказ №584-к від 22.12.2022 на 2 арк.;

-Копія наказу №126-к від 13.03.2017 на 1 арк.;

-Копія повідомлення №37-25-7/6089 від 06.03.2017 на 1 арк.;

-Посадова інструкція ОСОБА_13 на 3 арк.;

-Посадова інструкція ОСОБА_14 на 3 арк.;

-Табелі використання робочого часу управління правового забезпечення за червень та липень 2023 року на 2 арк.;

-Табелі використання робочого часу управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами за червень та липень 2023 року на 4 арк.;

-Табелі використання робочого часу управління організаційно - господарського забезпечення за червень та липень 2023 року на 7 арк.;

-Табелі використання робочого часу відділу реєстрації сільськогосподарської техніки за червень та липень 2023 року на 2 арк.

-Положення про Головне управління Держпродспоживслужби у Львівьскій області на 25 аркушах;

-Копія наказу №157 від 24.02.2020 на 2 арк.;

-6 блокнотів з чорновими записами;

-Мобільний телефон Сяомі, який не вмикається з наклеєним на нього ІМЕІ1: НОМЕР_11 , ІМЕІ2: НОМЕР_12 ;

-Мобільний телефон Моторола з ІМЕІ1: НОМЕР_13 , ІМЕІ2: НОМЕР_14 з встановленою сім-картою НОМЕР_15 ;

-Відеореєстратор з серійним номером 3KO113DPAZD80C3;

-Відеореєстратор «Green Vision 4237 GV-A-S 030/04»;

-Довідка №29 від 10.08.2023 на 1 арк.;

-Наказ №126-к від 10.06.2019 на 1 арк.;

-Накази про надання відпусток з 01.01.2023 по 10.08.2020, а саме №№ 549-в, 484-в, 399-в, 270-в, 264-в, 240-в, 232-в, 230-в, 229-в, 157-в, 76-в, 68-в, 66-в, 65-в, 37-в, 331-к, 227-к;

-Накази про відрядження з 01.01.2023 по 10.08.2023, а саме №№ 68-вд, 67-вд, 63-вд, 59-вд, 53-вд, 44-вд, 42-вд, 41-вд, 40-вд, 39-вд, 38-вд, 29-вд, 25-вд, 22-вд, 10-вд, 7-вд, 4-вд, 1-вд;

-Службові записки на 6 арк.;

-Повідомлення на 5 арк.

-Флеш накопичувач ємністю 16 гб.

-Договір оренди квартири від 06.10.2021 укладений між ОСОБА_15 та ОСОБА_11 на 2 арк.

В задоволенні решти заявленних в клопотанні вимог - відмовити.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого управління ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 .

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її оголошення, а особами, які не викликались до суду протягом п'яти днів з дня її отримання.

Слідчий суддя ОСОБА_1