707/2275/23
3/707/1416/23
10 серпня 2023 року м. Черкаси
Суддя Черкаського районного суду Черкаської області Морозов В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділу поліцейської діяльності № 1 (м. Черкаси) Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає та зареєстрований по АДРЕСА_1 , непрацюючого -
за ч. 1 ст. 187 КУпАП,-
Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 837682 від 20 червня 2023 року, ОСОБА_1 14 червня 2023 року о 22 годині 39 хвилин був відсутній за місцем проживання по АДРЕСА_1 , чим порушив умови адміністративного нагляду згідно постанови Черкаського районного суду Черкаської області.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 187 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча був повідомлявся належним чином про час, дату та місце розгляду справи.
За таких обставин, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи без участі ОСОБА_1 .
Вивчивши матеріали справи, суд вважає необхідним зазначити наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із статтею 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності до закону. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Статтею 245 КУпАП встановлено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Необхідною умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення, тобто передбаченої нормами права сукупності об'єктивних і суб'єктивних ознак, за наявності яких те чи те діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення, що включає в себе: а) об'єкт; б) об'єктивну сторону; в) суб'єкт; г) суб'єктивну сторону.
Об'єктивну сторону адміністративного правопорушення характеризують ознаки, які визначають акт зовнішньої поведінки правопорушника. До них належать діяння (дія чи бездіяльність), їх шкідливі наслідки, причинний зв'язок між діяннями й наслідками, місце, час, обстановка, спосіб, знаряддя та засоби вчинення проступку.
Диспозиція частини 1 статті 187 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, зокрема, за порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу.
Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення характеризується дією або бездіяльністю, які полягають в одній із форм поведінки особи, що визначені ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Тому, для настання відповідальності за цією статтею, слід чітко встановити, коли, ким та на який період було встановлено адміністративний нагляд, а також які обов'язки було покладено на особу, звільнену із місць позбавлення волі, що не виконані нею.
Як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 837682 від 20 червня 2023 року, складеного щодо ОСОБА_1 , останньому інкримінується те, що він 14 червня 2023 року о 22 годин 39 хвилин був відсутній за міцем проживання: АДРЕСА_1 .
Постановою Черкаського районного суду Черкаської області від 23 грудня 2022 року ОСОБА_1 заборонено виходити з будинку за місцем проживання, з 22-00 год. вечора до 06-00 год. ранку наступного дня. При цьому, місцем проживання гр. ОСОБА_1 згідно з вказаною постановою суду є: АДРЕСА_2 .
Відтак, у ОСОБА_1 не було обов'язку 14 червня 2023 року у період часу з 22-00 год. вечора до 06-00 год. ранку наступного дня перебувати за адресою реєстрації: АДРЕСА_1 .
Крім того, судом досліджено відеозапис, який долучено до протоколу про адміністративне правопорушення з бодікамери поліцейського, з якого вбачається, що 18 червня 2023 року о 22 годині 01 хвилині ним було здійснено виїзд за адресою АДРЕСА_1 , де ніхто не відчинив хвіртку домоволодіння. Суд зазначає, що з указаного відеозапису взагалі неможливо встановити, що це саме зазначена адреса, також виїзд здійснювався 18.06.2023 року, а у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено 14 червня 2023 року.
Відповідно п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин: відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, оскільки судом не встановлена наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, тому прихожу до висновку про необхідність закриття провадження по справі згідно з положеннями п. 1 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 187, ст. 247, 280, 283, 284, 294 КУпАП, суддя, -
Закрити провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана до судової палати у кримінальних справах Черкаського апеляційного суду через Черкаський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: В. В. Морозов