73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
03 серпня 2010 р. Справа № 2-а-1692/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Василяки Д.К.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
державної податкової інспекції у м. Нова Каховка Херсонської області до товариства з обмеженою відповідальністю "ЮП-ГЕЙМ" про стягнення суми фінансової санкції,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Нова Каховка Херсонської області (далі-позивач, ДПІ у м. Нова Каховка) звернулася до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "ЮП-ГЕЙМ" (далі - відповідач, ТОВ "ЮП-ГЕЙМ") про стягнення суми фінансових санкцій у розмірі 2500, 00 грн.
Від позивача надійшла заява про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримав.
Від відповідача надійшла заява про заперечення проти позовних вимог, справу просив розглянути у його відсутність.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
24.04.2007 р. працівниками ДПА у Дніпропетровській області проведено перевірку гральних автоматів, які належить відповідачу та розташованих за адресою: вул. Леніна, 240, смт. Василівка, Дніпропетровська область, в приміщенні кафе, про що складений акт перевірки № 002123 від 24.04.2007 р.
Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 8 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України серед іншого виконує безпосередньо, а також організовує роботу державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану із здійсненням контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Відповідно до п.1, п. 2, ч.1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ із змінами та доповненнями (далі-Закон № 509-ХІІ) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених Законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні, а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів, додержання валютного законодавства юридичними особами, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків, наявністю торгових патентів, а також застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 31.03.2005 року № 265/95-ВР (далі-Закон № 265/95 - ВР) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари( послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Статтею 17 Закону № 265/95-ВР встановлено, що за порушенням вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірах, встановлених цим Законом.
Згідно зі ст. 25 Закону № 265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем на підставі акту перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності № 002123 від 24.04.2007 року прийнято рішення про застосування штрафних санкцій від 25.05.2007 року № 0002502301 до відповідача в розмірі 2500 грн. 00 коп. за не проведення розрахункової операції на суму 500, 00 грн. через РРО.
Вищенаведений акт перевірки підписаний представником відповідача без зауважень. Вищезазначене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було оскаржене ТОВ "ЮП-ГЕЙМ", тобто сума застосованої фінансової санкції була неузгодженою. Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 08.12.2009 р. апеляційну скаргу позивача було задоволено та скасовано постанову Господарського суду Херсонської області від 15.01.2008 р., якою позов ТОВ "ЮП-ГЕЙМ" до ДПІ у м. Нова Каховка про визнання недійсним рішення про застосування фінансових санкцій був задоволений, та ухвалене нове рішення, яким відмовлено в задоволенні позову відповідача. Таким чином, із 08.12.2009 р. сума фінансових санкцій у розмірі 2500, 00 грн. є узгодженою.
Пункт 1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР визначає, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Згідно із п. 1 ст. 17 Закону № 265/95-ВР за порушення вимог Закону № 265/95-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Стаття 2 Закону № 265/95-ВР визначає місце проведення розрахунків як місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.
Таким чином, суд, оцінивши досліджені докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 8, 9,12, 19, 122, 158, 159, 160-163, 167 КАС України, суд,
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "ЮП-ГЕЙМ" (код ЄДРПОУ 33210889, вул. Карла Маркса, 18, м. Нова Каховка, Херсонська область, 74900) в доход державного бюджету м. Нова Каховка на р/р 31119104700012 в ГУ ДКУ у Херсонській області, код ЗКПО 24103977, МФО 852010, код призначення платежу 21080900 суму фінансових санкцій у розмірі 2500 (дві тисячі п'ятсот) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Василяка Д.К.
кат. 6.6.5