Справа № 333/2556/23
Провадження № 3/333/1637/23
27 липня 2023 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м.Запоріжжя Ковальова Ю.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України відносно: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, офіційно не працевлаштованої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 178 ч.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення АА № 339956 від 06.01.2023, 06.08.2023 року приблизно о 19 годині 50 хвилин, ОСОБА_1 , знаходячись за адресою: вул. Новокузнецька, 40А, що в м. Запоріжжя, в магазині «АТБ», розпивала слабоалкогольний напій «BeerMix», об'ємом 0,5 дм, у громадському місці, чим порушила громадський порядок, правопорушення вчинено повторно, третій раз на протязі року, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 178 КУпАП.
Справа підлягає закриттю з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. ст. 245, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти законне та вмотивоване рішення.
Відповідно до вимог ст. 251 КупАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Так, постановою Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 05 квітня 2023 року справу про адміністративне правопорушення серії АА №339956 від 06 січня 2023 року щодо ОСОБА_1 за ч.3 ст. 178 КУпАП, було повернуто до Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України для належного оформлення, однак недоліки усунуті не були.
Постановою судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 11 травня 2023 року адміністративний матеріал було знову повернуто до Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України для усунення вказаних в постанові судді від 05.04.2023 року недоліків, однак недоліки усунуті не були.
Приймаючи до уваги, що вказані недоліки не усунуті, суд позбавлений можливості встановити наявність чи відсутність події і складу адміністративне правопорушення (протиріччя між вказаними датами, а саме: дата складання протоколу-06.01.2023, тоді як дата вчинення адміністративного правопорушення згідно вказаного протоколу-06.08.2023), що не дає змоги здійснити всебічне, повне і об'єктивне дослідження всіх обставин справи у їх сукупності та прийняти законне і обґрунтоване рішення по справі у відповідності з діючим КУпАП.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
За даних обставин суддя приходить до висновку, що наявні всі підстави для закриття провадження у справі за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст. 178 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 9, ч 3. ст. 178, ст. ст. 247, 251, 280, 283, 284, 294 КУпАП, -
постановила :
Провадження по адміністративній справі у відношенні ОСОБА_1 за ч.3 ст. 178 КУпАП - закрити, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 178 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя впродовж 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: Ю.В. Ковальова