Ухвала від 01.08.2023 по справі 214/4038/23

ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Провадження № 22-ц/803/7058/23 Справа № 214/4038/23 Суддя у 1-й інстанції - Попов В.В. Суддя у 2-й інстанції - Тимченко О. О.

УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

01 серпня 2023 року м.Кривий Ріг

Дніпровський апеляційний суд у складі:

судді-доповідача: Тимченко О.О.,

суддів: Мірути О.А., Хейло Я.В.,

розглянувши в приміщенні суду в м. Кривий Ріг Дніпропетровської області апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 09 червня 2023 року у справі № 214/4038/23 за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Укрпошта» про відшкодування шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

Саксаганським районним судом м. Кривого Рогу Дніпропетровської області 09 червня 2023 року постановлено ухвалу, якою позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху. Позивачеві надано десятиденний строк з дня отримання ним цієї ухвали для усунення недоліків, що викладені в ухвалі.

На вищевказану ухвалу ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду.

Проте, апеляційний суд не може прийняти апеляційну скаргу до розгляду, оскільки ухвала суду першої інстанції від 09 червня 2023 року не підлягає апеляційному оскарженню окремо від рішення суду.

Так, в статті 353 ЦПК України зазначено вичерпний перелік ухвал, на які можуть бути подані скарги окремо від рішення суду.

Ухвала суду щодо залишення позовної заяви без руху в даному переліку відсутня.

Отже, зазначена ухвала суду першої інстанції не може бути оскаржена в апеляційному порядку до ухвалення рішення суду по суті спору й окремо від цього рішення.

За частиною 2 статті 353 ЦПК України заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Зазначені процесуально-процедурні обмеження права на апеляційне оскарження деяких ухвал місцевого суду окремо від остаточного рішення суду встановлено з метою ефективного здійснення правосуддя і не зменшують для сторін можливості доступу до суду апеляційної інстанції та не ускладнюють їм цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, оскільки сторони не позбавляються права на апеляційне оскарження таких ухвал місцевого суду взагалі, їх право лише відтерміновується до винесення остаточного рішення у справі.

Обмеження права на апеляційне оскарження окремо від рішення суду щодо суті спору ухвал, не вказаних у частині першій статті 353 ЦПК України, є передбачуваним, оскільки чітко регламентоване процесуальним законом. Звертаючись з апеляційною скаргою на ухвалу суду, що за законом не може бути окремо оскаржена в апеляційному порядку, учасник справи може спрогнозувати юридичні наслідки такого оскарження, визначені у пункті 4 частини п'ятої статті 357 ЦПК України.

Таких висновків дійшла Велика Палата Верховного Суду в постанові від 29 травня 2019 року у справі № 219/10010/17.

Відповідно до пункту 4 частини 5 статті 357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо скаргу подано на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

За таких обставин, апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 09 червня 2023 року слід повернути скаржнику.

Керуючись пунктом 4 частини 5 статті 357 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 09 червня 2023 року у справі № 214/4038/23 повернути скаржнику.

Матеріали справи № 214/4038/23 за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Укрпошта» про відшкодування шкоди повернути до Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня її підписання.

Судді:

Попередній документ
112560680
Наступний документ
112560682
Інформація про рішення:
№ рішення: 112560681
№ справи: 214/4038/23
Дата рішення: 01.08.2023
Дата публікації: 03.08.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Дніпровський апеляційний суд
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто у апеляційній інстанції (01.08.2023)
Результат розгляду: повернуто скаргу
Дата надходження: 07.06.2023
Предмет позову: позовна заява Єкімова О.М. до АТ "Укрпошти" про стягнення матеріальної та моральної шкоди