01 вересня 2010 рокуСправа № 2а-1870/10/0370
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - cудді Димарчук Т.М.,
при секретарі судового засідання Курбаю О.В.,
за участю прокурора Остапчука С.О.,
представника позивача Драган Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом прокурора міста Луцька в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції
Прокурор м. Луцька в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області звернувся з позовом до ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції у розмірі 1700 грн.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що згідно акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 76291 від 26.05.2009 року, складеного працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області, виявлено порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 3 ч.1 ст.60 Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про автомобільний транспорт”. На підставі даного акту до ОСОБА_2 постановою № 71461 від 22.07.2009 року застосовано фінансові санкції у розмірі 1700 грн. Оскільки, відповідач добровільно не сплатив зазначені кошти у визначений законодавством строк, просить стягнути з відповідача вказану суму фінансової санкції.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача адміністративний позов підтримали з підстав, викладених у позовній заяві та просили його задовольнити.
Відповідач в судове засідання не прибув повторно, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення (а. с.15, 21), причини неприбуття до суду не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутності не заявив. Оскільки відповідно до статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) повторне неприбуття в судове засідання відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, не перешкоджає розгляду справи, тому справу розглянуто та вирішено за відсутності відповідача на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача та дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з наступних підстав.
Судом встановлено, що 26.05.2009 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а саме в транспортному засобі марки BMW 524 TD , державний реєстраційний номер НОМЕР_1, що належить ОСОБА_2, облаштованому як легкове таксі, на даху якого встановлено ліхтар оранжевого кольору, дозвіл на радіозв'язок № 07-1-09191, у водія відсутня та неоформлена ліцензійна картка на транспортний засіб, таксометр, медична довідка, сервісна книжка. Перевезення здійснювалися без оформлення ліцензії на провадження господарської діяльності з надання послуг по перевезенню пасажирів та їх багажу.
За результатами перевірки складено акт № 76291 від 26.05. 2009 року, в якому водій ОСОБА_2 від пояснення та підпису відмовився. В акті перевірки також вказано, що розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт відбудеться 01.06.2009 року про що відповідач був повідомлений.
Постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області № 71461 від 22.07.2009 року за порушення законодавства України про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. ч.1 ст.60 Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про автомобільний транспорт”, застосована фінансова санкція в сумі 1700 грн. та винесено припис № 21554 від 22.07.2009 року щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Припис та копія постанови про застосування фінансових санкцій з роз'ясненням порядку їх оскарження направлялась поштою ОСОБА_2 та згідно відмітки про вручення рекомендованого поштового відправлення отримані особисто відповідачем 25.07.2009 року. (а.с. 7).
Згідно ст. 29 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» N 3492-IV від 23.02.2006 року (надалі Закон України N 3492-IV) автомобільним перевізником, що здійснює перевезення пасажирів на договірних умовах, є суб'єкт господарювання, який відповідно до законодавства та одержаної ліцензії надає послугу за договором перевезення пасажира транспортним засобом, що використовується ним на законних підставах.
Частиною 1 ст.34 Закону України N 3492-IV передбачено, що автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів; утримувати транспортні засоби в належному технічному і санітарному стані та забезпечувати їх зберігання відповідно до вимог статті 21 цього Закону; забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.
Відповідно до ст.39 Закону України N 3492-IV автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі:
для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Згідно ч. 6 ст. 40 Закону України N 3492-IV водію таксі забороняється здійснювати перевезення пасажирів, якщо в таксі відсутній або не працює таксометр
Абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року (надалі Порядок) фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Пунктом 32 Порядку передбачено, що скарга на постанову про застосування фінансових санкцій може бути подана до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю. Скарга на постанову подається протягом 10 днів після її винесення.
Постанова про застосування фінансової санкції відповідачем у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, а тому є чинною.
Оскільки, відповідач постанову позивача № 71461 від 22.07.2009 року у встановленому законом порядку не оскаржив, доказів сплати вищевказаної суми фінансової санкції не подав, суд приходить до висновку, що з відповідача слід стягнути фінансову санкцію за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1700 грн.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги законні, обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 160 ч.3, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України “Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт», суд
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід державного бюджету на р/р 31110106700002 в ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, одержувач Державний бюджет 21081100, ід. код 21741605 фінансову санкцію у розмірі 1700 грн. (одну тисячу сімсот гривень ).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, яка буде складена у повному обсязі 01 вересня 2010 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Т.М. Димарчук