печерський районний суд міста києва
Справа № 757/26772/18-к
Іменем України
20 червня 2023 року Печерський районний суд м. Києва у складі:
головуючої судді ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Києві у кримінальному провадженні №12018100060002053, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16.05.2018, за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 185, ч. 2 ст. 185 КК України, клопотання прокурора про привід обвинуваченого, -
В провадженні суду на розгляді під головуванням судді ОСОБА_1 знаходиться вказане кримінальне провадження.
В підготовчі судові засідання, призначені, зокрема на 25.10.2021, 13.10.2022, 02.02.2023, 06.04.2023, 20.06.2023, не з'явився обвинувачений ОСОБА_4 , повідомлявся про місце, дату та час судового засідання у передбаченому законом порядку, причини неприбуття суду не повідомив.
Прокурор, з урахуванням того, що обвинувачений систематично та протягом тривалого часу не з'являється в судові засідання, вважала за необхідне здійснити привід обвинуваченого в наступне судове засідання з метою дотримання розумності строків кримінального провадження.
Захисники обвинуваченого - адвокати ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та потерпілі в судове засідання не з'явилися, будучи повідомленими про місце, дату та час проведення судового засідання у передбаченому законом порядку, жодних заяв на адресу суду не направили.
Вислухавши позицію прокурора, додатково дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Статтею 138 КПК України визначено, що поважними причинами неприбуття на виклик є: затримання, тримання під вартою або відбування покарання; обмеження свободи пересування внаслідок дії закону або судового рішення; обставини непереборної сили (епідемії, військові події, стихійні лиха або інші подібні обставини); відсутність особи у місці проживання протягом тривалого часу внаслідок відрядження, подорожі тощо; тяжка хвороба або перебування в закладі охорони здоров'я у зв'язку з лікуванням або вагітністю за умови неможливості тимчасово залишити цей заклад; смерть близьких родичів, членів сім'ї чи інших близьких осіб або серйозна загроза їхньому життю; несвоєчасне одержання повістки про виклик; інші обставини, які об'єктивно унеможливлюють з'явлення особи на виклик.
Відповідно до ч. 3 ст. 142 КПК України суд, встановивши, що особа, яка зобов'язана з'явитись на виклик суду, була викликана у встановленому цим Кодексом порядку (зокрема, наявне підтвердження отримання нею повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим чином), та не з'явилась без поважних причин або не повідомила про причини свого неприбуття, постановляє ухвалу про здійснення приводу такої особи.
В підготовчі судові засідання, призначені на 25.10.2021, 13.10.2022, 02.02.2023, 06.04.2023, 20.06.2023, обвинувачений ОСОБА_4 викликався шляхом направлення SMS-повідомлення про виклик в судове засідання на наявний в матеріалах справи мобільний номер телефону НОМЕР_1 .
Так, згідно даних автоматизованої системи документообігу суду «Діловодство-3» повідомлення про виклик у судові засідання на 11-00 год. 25.10.2021було доставлено адресату 28.07.2021 о 09-56 год. (тобто у спосіб та строк, передбачений КПК України), проте обвинувачений в судове засідання не з'явився, окрім того, повідомлення про виклик у судові засідання на 13.10.2022, 02.02.2023, 06.04.2023, 20.06.2023 не доставлені обвинуваченому ОСОБА_4 , оскільки абонент тимчасово недоступний.
Окрім того, в судові засідання, призначені на 25.10.2021, 13.10.2022, обвинувачений ОСОБА_4 викликався за допомогою направлення повісток за адресою його проживання, що вказана в обвинувальному акті (Київська обл., м. Буча, вул. Тургенівська, 19).Проте, судові повістки не були вручені та повернуті на адресу суду із примітками відділення поштового зв'язку «адресат відсутній за вказаною адресою».
У рішенні від 07 липня 1989 року у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С. А. проти Іспанії» Європейський суд з прав людини вказав, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання. Сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Вищевказане у своїй сукупності дає підстави дійти висновку, що обвинувачений ОСОБА_4 ухиляється від суду, на що вказує поведінка останнього, зокрема, обвинувачений будучи обізнаним, що обвинувальні акти відносно нього перебувають у провадженні Печерського районного суду м. Києва, жодного разу не з'явився в судове засідання, не повідомив суд про причини свого неприбуття, будь-яких доказів поважності неприбуття не надав, також не надає суду свою актуальну контактну інформацію, зокрема дійсний номер телефону.
За таких обставин суд вважає необхідним застосувати до обвинуваченого ОСОБА_4 привід в наступне підготовче судове засідання.
Керуючись ст. ст. 139, 140, 142, 143 КПК України, -
Клопотання прокурора - задовольнити.
Здійснити привід обвинуваченого:
- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Гори Республіки Грузія, громадянина Республіки Грузія, згідно обвинувального акта зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , моб. тел. НОМЕР_1 ;
в підготовче судове засідання у кримінальному провадженні №12018100060002053 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 185, ч. 2 ст. 185 КК України, яке відбудеться 26 жовтня 2023 року о 10-00 год. в приміщенні Печерського районного суду м. Києва за адресою м. Київ, вул. Володимирська, 15, каб. 204.
Виконання ухвали доручити Відділенню поліції №1 Бучанського районного управління поліції ГУНП в Київській області.
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора у даному кримінальному провадженні - ОСОБА_3 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1