Справа № 638/7593/23
Провадження № 3/638/3495/23
Іменем України
12 липня 2023 року м. Харків
Суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Щепіхіна В.В., ознайомившись з адміністративним матеріалом відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, капітана, старшого офіцера відділу зв'язку та інформаційних систем 15 мобільного прикордонного загону військової частини НОМЕР_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЧЦП №000823 від 08.07.2023 року, 08.07.2023 року о 14 год. 30 хв. начальником відділу зв'язку та інформаційних систем НОМЕР_2 мобільного прикордонного загону капітаном ОСОБА_2 за адресою: Харківська область, Харківський район, с. Лісне, виявлено капітана ОСОБА_1 з явно вираженими ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: характерний запах з порожнини рота, нестійка хода. В подальшому, капітана ОСОБА_1 , було доставлено до КНП "Харківська облосна наркологічна клініка Харківської міської ради" з метою проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння. За результатами проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння ОСОБА_1 знаходився у стані алкогольного сп'яніння (2,22% проміле), про що свідчить виписка з амбулоторної картки №310 КНП "Харківська облосна наркологічна клініка Харківської міської ради".
Відповідно до ст. 221 КУпАП, розгляд справ про адміністративне правопорушення, передбачені ст. 173-2 КУпАП здійснюють судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.
Згідно ч. 1 ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Адміністративне правопорушення вчинене за адресою: Харківська область, Харківський район, с. Лісне. Таким чином судом встановлено, що Шевченківський район м. Харкова не є місцем вчинення адміністративного правопорушення.
Згідно роз'яснень Пленуму ВСУ, наданих в п. 2 Постанови № 11 від 11.06.2004р. «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст. 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення», у випадках, коли законом передбачається альтернативна підсудність (ч. 2 ст. 276 КУпАП), питання про те, в який саме суд надіслати протокол про адміністративне правопорушення, вирішується відповідним органом внутрішніх справ.
Відповідно до п. 18 «Інструкції оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції», протокол про адміністративне правопорушення та матеріали про вчинене адміністративне правопорушення відповідно до статті 257 КУпАП надсилаються (надаються) органу (посадовій особі), уповноваженому(ій) розглядати справи про адміністративні правопорушення.
Таким чином, вважаю, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід повернути до військової частини НОМЕР_1 для визначення територіальної підсудності справи про адміністративне правопорушення та направлення таких до належного суду у відповідності до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 276 КУпАП.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 245, 256, 278 КУпАП, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП повернути до військової частини НОМЕР_1 для визначення територіальної підсудності справи про адміністративне правопорушення та направлення таких до належного суду у відповідності до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 276 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Щепіхіна