202/6023/23
№ 1-кп/202/612/2023
18 липня 2023 року Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська у складі
головуючого судді ОСОБА_1
За участю :
секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3 .
Захисника ОСОБА_4
розглянув у відкритому судовому засіданні, в порядку спеціального судового провадження за відсутності обвинуваченої (in absentia), кримінальне провадження № 12022050000000897 від 10.11.2022 року за обвинуваченням
ОСОБА_5 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Коровій Яр, Лиманського району, Донецької області, громадянина України, з вищою освітою, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , який на момент вчинення кримінального правопорушення обіймав посаду ,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 7 ст. 111-1. КК України, -
І. Формулювання обвинувачення, яке пред'явлено особі і визнане Судом доведеним
ОСОБА_5 з 09.09.2002 по 30.05.2022 проходив службу в органах внутрішніх справ, останнього звільнено зі служби на підставі наказу ГУМВД в Донецькій області № 242 о/с від 30.05.2022.
У відповідності до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 17 Конституції України захист суверенітету i територіальної цілісності України, забезпечення економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.
Водночас ОСОБА_5 в умовах, коли Український народ героїчно протистоїть російському агресору, у порушення вимог ст. 1, 2, 17, 19 Конституції України, зрадив українській державі та всьому Українському народові, добровільно зайнявши посаду в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території, тобто злочин проти основ національної безпеки України за наступних обставин.
24 лютого 2022 року указом президента України № 64/2022, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України, який в подальшому неодноразово продовжено, востаннє до 19.02.2023.
Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 75 від 25.04.2022 «Про затвердження Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 30 травня 2022 року» Лиманська міська територіальна громада Донецької області включена до переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), у редакції від 01.06.2022 № 105.
Згідно ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»: тимчасово окупована російською федерацією територія України є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Тимчасова окупація російською федерацією території України, незалежно від її тривалості, є незаконною і не створює для російської федерації жодних територіальних прав. Згідно п. 6 ст. 1-1 зазначеного Закону: окупаційна адміністрація російської федерації - сукупність державних органів і структур російської федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг. Згідно п. 7 ст. 1-1 вказаного закону: тимчасово окупована російською федерацією територія України - це частини території України, в межах яких збройні формування російської федерації та окупаційна адміністрація російської федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування російської федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації російської федерації. Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 3 вказаного закону тимчасово окупована територія визначається сухопутна територія тимчасово окупованих російською федерацією територій України, водні об'єкти або їх частини, що знаходяться на цих територіях.
Так, приблизно в кінці травня 2022 року (точна дата та час не встановлена) військовослужбовці збройних сил російської федерації, шляхом збройної агресії, спільно з представниками так званої «днр» які є частиною окупаційної адміністрації рф, здійснили тимчасову окупацію територій Донецької області, серед яких Лиманська територіальна громада з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, іншими об'єктами. Після чого представниками «днр» на вказаних окупованих територіях створено у складі так званого «МВД днр» територіальні підрозділи поліції, серед яких «Краснолиманский городской отдел министерства внутренних дел ДНР».
Згідно «Постановления Народного Совета Донецкой Народной Республики» від 07.08.2015 року було прийнято «Закон о полиции ДНР». Так відповідно ч. 1 ст. 1 так званого закону о поліції (Полиция - это государственный вооруженный орган исполнительной власти, предназначенный для защиты жизни, здоровья, прав и свобод человека и гражданина, интересов общества и государства от противоправных посягательств, охраны общественного порядка и обеспечения общественной безопасности). Крім того, відповідно ст. 24 так званого закону о поліції встановлено, що (сотрудник полиции - это должностное лицо, состоящее на службе в органах внутренних дел Донецкой Народной Республики, которое наделено полномочиями по осуществлению обязанностей и прав полиции, и имеет специальное звание, присвоенное в определенном законом порядке. Сотрудник полиции, проходящий службу в территориальном органе, выполняет обязанности, возложенные на полицию, и реализует права, предоставленные полиции, в пределах территории, обслуживаемой этим территориальным органом, в соответствии с замещаемой должностью и должностным регламентом (должностной инструкцией). За пределами указанной территории сотрудник полиции выполняет обязанности, возложенные на полицию, и реализует права, предоставленные полиции, в порядке, определяемом руководителем государственного органа исполнительной власти в сфере внутренних дел и в соответствии с действующим законодательством Донецкой Народной Республики. Сотруднику полиции выдается служебное удостоверение, образцы которых утверждаются государственным органом исполнительной власти в сфере внутренних дел.
Так, на початку червня 2022 року, більш точний час невстановлений, ОСОБА_5 , пройшов співбесіду з представниками так званої «днр», які є частиною окупаційної адміністрації рф, на предмет його переходу на сторону окупанта. У ході вказаної співбесіди ОСОБА_5 діючи умисно надав згоду представникам рф на добровільне зайняття посади в незаконному правоохоронному органі «Полиции ДНР», а саме посади - «участкового инспектора Краснолиманского городского отдела министерства внутренних дел ДНР.
Продовжуючи виконувати свій злочинний умисел, спрямований на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України, з початку червня 2022, точний час не встановлений, ОСОБА_5 зайняв посаду - «участковый инспектор» та знаходячись у приміщені так званого «Краснолиманского городского отдела МВД ДНР» за адресою м. Лиман, вул. Свободи, 27, будучи одягнутим у формений одяг так званої «Полиции ДНР», на якій наявні відповідні шеврони та погони, маючи при собі вогнепальну зброю, а саме автомат, який висів на ремені через плече, почав виконувати функціональні обов'язки згідно посади, а саме прийняття та фіксація заяв та повідомлень від громадян про скоєні злочинів, прийманням пояснень від громадян про обставини доставки останніх до відділення поліції, патрулювання міста м. Лиман під час комендантської години, несення відповідальності за окремий йому доручений район міста.
Застосовані судом правові процедури.
Оскільки судовий розгляд у межах даного кримінального провадження здійснювався за відсутності обвинуваченого (in absentia), останній показань суду не надавав, при цьому заяв, протестів та клопотань на адресу суду також не подавав.
Дане кримінальне провадження здійснювалось з обов'язковою участю захисника, яка реально була забезпечена державою.
Доводи сторони захисту про те, що процедура спеціального судового провадження була розпочата безпідставно, суд відхиляє як такі, що не ґрунтуються на процесуальному законі.
Аналіз наявних в матеріалах справи численних документів на підтвердження завчасних належних викликів Упнера до слідчого (прокурора), направлених йому повідомлень з приводу його прав та обов'язків, оголошеної підозри, висунутого обвинувачення та руху спеціального судового провадження свідчить про те, що він мав підстави усвідомлювати, що проти нього розпочато кримінальне провадження, він отримав чи мав би отримати оголошену підозру, відповідні виклики та пред'явлене обвинувачення, мав можливість бути обізнаним із усіма своїми правами, в тому числі, на захист та доступ до правосуддя. Відтак, держава Україна під контролем сторони захисту та суду використала всі можливості для того, щоб обвинувачений мав право під час судового провадження як мінімум на такі гарантії: а) бути терміново і докладно повідомленою мовою, яку вона розуміє, про характер і підставу обвинувачення; б) мати достатній час і можливості для підготовки свого захисту, обрати самою захисника; в) бути судженою в її присутності і захищати себе особисто або за посередництвом обраного нею захисника, бути повідомленою про це право і мати призначеного їй захисника безплатно для неї. Така ситуація узгоджується із взятими на себе зобов'язаннями, яких повинна дотримуватися держава Україна з тим, щоб забезпечити реальне використання права, яке гарантується статтею 6 Європейської Конвенції з прав людини та ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права. Натомість, Упнер скористався своїми правами на власний розсуд за відсутності будь-яких перешкод для їх реалізації на території України та з боку останнього.
Вказані висновки ґрунтуються і на правовій позиції Європейського суду з прав людини (напр., справа «Колоцца проти Італії» від 12 лютого 1985 року, «Шомоді проти Італії» від 18 травня 2004 року та ін.), за якою суд при розгляді справи в порядку спеціального судового провадження зобов'язаний обґрунтувати чи були здійсненні всі можливі, передбачені законом заходи, щодо дотримання прав обвинуваченого на захист та доступ до правосуддя.
Суд вважає, що наявні у справі документи свідчать про відмову Упнера, який повинен знати про розпочате кримінальне провадження, від здійснення свого права предстати перед українським судом за діяння вчинені на території суверенної України, юрисдикцію якої над собою не визнає, та захищати себе безпосередньо в такому суді, а так само свідчать про його наміри ухилитися від зустрічі з правосуддям держави Україна. Ухилення обвинуваченого від правосуддя суд оцінює як реалізацію останнім його невід'ємного права на свободу від самозвинувачення чи самовикриття (п/п. «g» п. 3 ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, ст. 63 Конституції України), як одну з ключових гарантій презумпції невинуватості.
Зважаючи на специфіку спеціального судового провадження (ч. 3 ст. 323 КПК України), суд, зберігаючи неупередженість та безсторонність, надає особливого значення охороні прав та законних інтересів обвинуваченого як учасника кримінального провадження, яке відбувається за його відсутності, забезпеченню повного та неупередженого судового розгляду з тим, щоб до обвинуваченого була застосована належна правова процедура в контексті приписів ст. 2 КПК України з дотриманням всіх загальних засад кримінального провадження з урахуванням особливостей, встановлених виключно законом. Ці особливості вимагають від суду прискіпливої оцінки кожного поданого доказу обвинувачення, відтак поріг вимогливості до доказування у даному випадку має бути підвищений.
Позиція сторони захисту.
Захисник не мав можливості зв'язатися з обвинуваченим і з'ясувати в нього правову позицію щодо висунутого обвинувачення.
На думку захисту, винуватість ОСОБА_6 у вчиненні поставленого йому у провину злочину не доведена допустимими, належними та переконливими доказами поза розумним сумнівом (мотив дій обвинуваченого не встановлено, а умисел в його діях на державну зраду - не доведено.
Фактичні обставини, які суд визнає загально відомими і такими, що не потребуються доказування в межах даного провадження.
Всупереч нормам міжнародного гуманітарного права президент Російської Федерації (далі - РФ) ОСОБА_7 , а також інші невстановлені представники влади РФ, діючи всупереч вимогам п. п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (ХХV) від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХІХ), спланували, підготували і розв'язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, а саме віддали наказ на вторгнення підрозділів ЗС РФ на територію України.
Так, 24.02.2022, на виконання вищевказаного наказу, військовослужбовці Збройних Сил Російської Федерації, шляхом збройної агресії, з погрозою застосування зброї та її фактичним застосуванням, незаконно вторглась на територію Україну через державні кордони України в Автономній республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях та здійснила збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, та здійснили окупацію частин вказаної території, чим вчинили дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується по теперішній час та призводить до загибелі значної кількості людей та інших тяжких наслідків.
На підставі Указу Президента України «Про введення воєнного стану в України» від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 №2102-IX, в Україні із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб введено воєнний стан.
На підставі Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 14.03.2022 № 133/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 15.03.2022 №2119-ІХ, в Україні продовжено строк дії воєнного стану з 05 годин 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб.
На підставі Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 18.04.2022 № 259/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 21.04.2022 №2212-ІХ, в Україні продовжено строк дії воєнного стану з 05 годин 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб.
На підставі Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 17.05.2022 № 341/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 22.05.2022 №2263-ІХ, в Україні продовжено строк дії воєнного стану з 05 годин 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.
В другій половині травня 2022 року військовослужбовці Збройних Сил Російської Федерації, шляхом збройної агресії, спільно з представниками так званої «ДНР», які є частиною окупаційної адміністрації РФ, здійснили тимчасову окупацію території м. Лиман Краматорського району Донецької області з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, іншими об'єктами.
Докази, досліджені судом на підтвердження встановлених обставин вчинення кримінального правопорушення
Показання свідків
Судом допитано свідків ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , місцевих мешканців міста Лиман Донецької області, які перебували під час окупації у м. Лиман і пояснили, що під час окупації їх змушували проходити фільтрацію, з метою виявлення на тимчасово окупованих територіях України місцевих мешканців, які вважають себе українцями, відмовляються отримувати паспорт громадянина рф, заперечують проти відмови від українського громадянства, є активними глядачами українських змін та ін., з метою їх депортації, арешту або знищення.
Так свідок ОСОБА_8 показав, що в середині серпня 2022 року його з дружиної затримали та доставили доприміщені так званого «Краснолиманского городского отдела МВД ДНР» за адресою м. Лиман, вул. Свободи, 27, де він бачив, раніше йому знайомого ОСОБА_5 , який був одягнутим у формений одяг так званої «Полиции ДНР», мав при собі вогнепальну зброю, а саме автомат.
ОСОБА_5 виконував там функції працівника поліції.
Свідок ОСОБА_9 показав, що під час роходження ним фільтрації, в приміщені так званого «Краснолиманского городского отдела МВД ДНР», саме ОСОБА_5 проводив його фільтрацію, ставив питання щодо відношення до України, виписував йому документи про проходження фільтрації.
Свідок ОСОБА_11 суду пояснив, що під час окупації до нього, за місцем мешкання, приходили поліцейські ДНР, серед яких був і ОСОБА_5 , які вимагали проходити фільтрацію, для чого необхідно було з'явитись до приміщені так званого «Краснолиманского городского отдела МВД ДНР».
ОСОБА_5 був одягнутий у формений одяг так званої «Полиции ДНР» та мав при собі вогнепальну зброю, а саме автомат.
Свідок ОСОБА_10 суду показала, що до окупації була знайома з ОСОБА_5 , їй відомо, що він перейшов на бік ворога, під час окупації неодноразово бачила ОСОБА_5 , який був одягнутим у формений одяг так званої «Полиции ДНР», мав при собі вогнепальну зброю, а саме автомат який висів на ремені через плече.
Досліджені судом протоколи пред'явлення особи для впізнання за фотокартками:
Судом досліджено протокол пред'явлення особи для впізнання за фотокартками від 06.11.2022 року, свідок ОСОБА_8 , серед пред'явлених йому фотознімків, впізнав на фото під № 1 ОСОБА_5 , як особу, яку він бачив в приміщені так званого «Краснолиманского городского отдела МВД ДНР» за адресою м. Лиман, вул. Свободи, 27.
Судом досліджено протокол пред'явлення особи для впізнання за фотокартками від 07.11.2022 року, свідок ОСОБА_9 , серед пред'явлених йому фотознімків, впізнав на фото під № 3 ОСОБА_5 , як особу, яка проводила його фільтрацію, ставив питання щодо відношення до України, виписував йому документи про проходження фільтрації він бачив його в приміщені так званого «Краснолиманского городского отдела МВД ДНР» за адресою м. Лиман, вул. Свободи, 27, ОСОБА_5 був одягнутий у формений одяг так званої «Полиции ДНР» та мав при собі вогнепальну зброю, а саме автомат.
Судом досліджено протокол пред'явлення особи для впізнання за фотокартками від 16.02.2023 року, свідок ОСОБА_11 , серед пред'явлених йому фотознімків, впізнав на фото під № 1 ОСОБА_5 , як особу, яку він бачив разом поліцейськими ДНР, які прийшли за місцем його мешкання та вимагали проходити фільтрацію, для чого необхідно було з'явитись до приміщені так званого «Краснолиманского городского отдела МВД ДНР».
ОСОБА_5 був одягнутий у формений одяг так званої «Полиции ДНР» та мав при собі вогнепальну зброю, а саме автомат.
Свідок ОСОБА_12 , під час пред'явлення особи для впізнання за фотокартками, яке було проведено з ним 18 лютого 2023 року, серед пред'явлених йому фотознімків, впізнав на фото під № 1 ОСОБА_5 , як особу, яка проводила його фільтрацію, ставив питання щодо відношення до України, виписував йому документи про проходження фільтрації він бачив його в приміщені так званого «Краснолиманского городского отдела МВД ДНР» за адресою м. Лиман, вул. Свободи, 27, ОСОБА_5 був одягнутий у формений одяг так званої «Полиции ДНР» та мав при собі вогнепальну зброю, а саме автомат
В дослідженому судом протоколі пред'явлення особи для впізнання за фотокартками від 06.11.2022 року, яке було проведено зі свідком ОСОБА_13 , свідок, серед пред'явлених їй фотознімків, впізнала на фото під № 1 ОСОБА_5 , як особу, яка перебувала в приміщені так званого «Краснолиманского городского отдела МВД ДНР» за адресою м. Лиман, вул. Свободи, 27, ОСОБА_5 був одягнутий у формений одяг так званої «Полиции ДНР» та мав при собі вогнепальну зброю, а саме автомат, її утримували в поліції протягом 3 днів і ОСОБА_5 здійснював її конвоювання.
Свідок ОСОБА_14 , відповідно до протоколк пред'явлення особи для впізнання за фотокартками від 06.11.2022 року впізнала на фото під № 1 ОСОБА_5 , як особу, яку вона бачила в приміщені так званого «Краснолиманского городского отдела МВД ДНР» за адресою м. Лиман, вул. Свободи, 27, ОСОБА_5 був одягнутий у формений одяг так званої «Полиции ДНР» та мав при собі вогнепальну зброю, а саме автомат.
Дослідені судом докази, які підтверджують вину обвинуваченого
протоколом огляду місця події від 06.10.2022 року, оглянуто приміщенні ВП №3 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області, під час якого вилучено документи, які свідчать про діяльність «Краснолиманского городского отдела МВД ДНР» та додатковим протоколом огляду місця події від 21.10.2022 року;
Судом досліджено протоколи проведення слідчого експерименту з свідками ОСОБА_9 , ОСОБА_14 , ОСОБА_8 та іншими, під час зазначеної слідчої дії свідки в будівлі поліції показали де вони бачили ОСОБА_5 та рас сказали про його роботу діяльність «Краснолиманского городского отдела МВД ДНР» разом з додатком та протоколом огляду до нього;
Мотиви суду
Суд повно, всебічно та неупереджено дослідивши всі обставини даного кримінального провадження, об'єктивно та за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на такому дослідженні, оцінивши кожний поданий сторонами доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку, проаналізувавши діюче законодавство України, дійшов таких висновків.
Внаслідок розпочатої 24.02.2022 року збройної агресії та незаконного вторгнення на територію Україну через державні кордони та здійснення збройного нападу на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, та здійснення окупації частин території, в тому числі і у другій половині травня 2022 року військовослужбовцями Збройних Сил Російської Федерації, спільно з представниками так званої «ДНР», які є частиною окупаційної адміністрації РФ, здійснено тимчасову окупацію території м. Лиман Краматорського району Донецької області з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, іншими об'єктами та утворено на ній, зокрема, незаконний орган так званого«Краснолиманского городского отдела МВД ДНР» «МЧС ДНР».
Громадянин України ОСОБА_5 зайняв посаду - «участковый инспектор» так званого «Краснолиманского городского отдела МВД ДНР» за адресою м. Лиман, вул. Свободи, 27, будучи одягнутим у формений одяг так званої «Полиции ДНР», на якій наявні відповідні шеврони та погони, маючи при собі вогнепальну зброю, а саме автомат, почав виконувати функціональні обов'язки згідно посади, в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території, а саме прийняття та фіксація заяв та повідомлень від громадян про скоєні злочинів, прийманням пояснень від громадян про обставини доставки останніх до відділення поліції, патрулювання міста м. Лиман під час комендантської години, несення відповідальності за окремий йому доручений район міста.
Порушень процесуального закону щодо відкриття кримінального провадження, його руху, повноважень сторони обвинувачення на всіх стадіях процесу судом не виявлено. Окрема увага суду приділена руху провадження в контексті перевірки належності доказів, які подала сторона обвинувачення. Відтак подані стороною докази збиралися стороною обвинувачення в належний спосіб.
Мотив вчиненого, не впливає на кваліфікацію діяння.
Суд дослідив надані докази, матеріали, що характеризують обвинуваченого, та дійшов висновку, що вина ОСОБА_5 доведена повністю.
Кваліфікація дій обвинуваченого
ОСОБА_5 повинен нести кримінальну відповідальність за добровільне зайняття громадянином України посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території.
Дії ОСОБА_5 суд кваліфікує за ч. 7ст. 111-1 КК України.
Мотиви призначення покарання
При призначенні покарання обвинуваченому суд, відповідно до ст. 65 КК України враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, який відноситься відповідно до вимог ст. 12 КК України до особливо тяжкого злочину, об'єктом якого стали суспільні відносини, пов'язані зі збройною агресією росії та національною безпекою України, особу винного, який раніше не судимий, характеризується посередньо, на обліку у лікаря нарколога та психіатра не перебуває.
Обставин, які пом'якшують покарання обвинуваченого ОСОБА_5 , судом не встановлено.
Обставин, які обтяжують покарання ОСОБА_5 судом не встановлено.
З урахуванням обставин справи та особи обвинуваченого, суд враховуючи наявність обставин справи, які не лише характеризують особу винного і вчинений ним злочин, а й дають змогу суду переконатися, що ОСОБА_5 , як особа, відповідно до своїх моральних якостей і втраченого почуття обов'язку перед державою та суспільством не заслуговує на довіру та не може виправитися без застосування до нього саме реального покарання, так як серед суспільства є тим індивідом, який несе особливу небезпеку для оточуючих, а також для інтересів держави, а тому суд вважає, що необхідним та достатнім покаранням для його виправлення буде покарання у виді позбавлення волі із конфіскацією майна із застосуванням додаткового покарання у вигляді позбавлення права займати посади в правоохоронних органах. Саме таке покарання, на думку суду, буде сприяти виправленню ОСОБА_5 ..
Витрати на залучення експертів по справі відсутні.
Питання щодо речових доказів вирішити відповідно до вимог ст. 100 КПК України.
Керуючись ст. 367-374 КПК України суд, -
ОСОБА_5 визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України та призначити йому покарання у вигляді п'ятнадцяти років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна, з позбавленням права займати будь яки посади в правоохоронних огранах.
Речові докази - технічні носії з відеозаписисами- зберігати в матеріалах кримінального провадження.
Вирок може бути оскаржений до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення. Учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається не пізніше наступного дня після ухвалення.
Головуючий суддя ОСОБА_15