Ухвала від 28.06.2023 по справі 380/6042/22

УХВАЛА

28 червня 2023 року

м. Київ

справа №380/6042/22

адміністративне провадження №К/990/19898/23

Суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді Мацедонська В. Е.,

розглянувши заяву Державної митної служби України про зупинення виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 01 грудня 2022 року та постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 17 травня 2023 року у справі №380/6042/22 за позовом ОСОБА_1 до Державної митної служби України, Львівської митниці про визнання протиправним та скасування наказу,

УСТАНОВИВ:

28 червня 2023 року ухвалою Верховного Суду відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Державної митної служби України на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 01 грудня 2022 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 17 травня 2023 року у справі №380/6042/22.

У резолютивній частині касаційної скарги Державної митної служби України міститься заява про зупинення виконання оскаржуваних судових рішень.

Разом з тим, вказана заява не містить жодних обгрунтувань чи доводів, а до заяви не додано будь-яких належних доказів.

Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 340 КАС України суддя-доповідач в порядку підготовки справи до касаційного розгляду вирішує питання про зупинення виконання судових рішень, які оскаржуються.

Відповідно до частини першої статті 375 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскаржуваного судового рішення або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.

Вирішуючи вказану заяву, Суд виходить з того, що відповідно до статті 129-1 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Для зупинення виконання судових рішень, яке допускається як виняток, повинні бути вагомі причини.

Суд зазначає, що розгляд питання про зупинення виконання оскаржуваних судових рішень має на меті не допустити порушення прав, свобод та охоронюваних законом інтересів, як особи, що подала касаційну скаргу, так і інших осіб, які беруть участь у справі, якщо такі наслідки можуть настати у зв'язку з виконанням оскаржуваних судових рішень.

Отже, заява про зупинення виконання судових рішень має бути вмотивованою та містити підстави для зупинення виконання судового рішення, підтверджені належними доказами. У клопотанні заявник повинен навести обґрунтування його вимог та довести, що захист його прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для відновлення порушених прав необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, або буде неможливим повернення виконання судового рішення у разі, якщо воно буде скасовано.

Проаналізувавши заяву Державної митної служби України про зупинення виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 01 грудня 2022 року та постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 17 травня 2023 року у справі №380/6042/22, суд зазначає, що вона не містять обґрунтованих доводів, що дають підстави для висновку про необхідність зупинення виконання рішення, та відсутні докази на підтвердження таких доводів.

А тому, Суд дійшов висновку про відмову у задоволенні зазначеної заяви.

При цьому, сподівання та припущення скаржника на певні результати касаційного розгляду не можуть бути підставою для зупинення виконання судового рішення, що набрало законної сили; а правильність застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та дотримання норм процесуального права здійснюється Верховним Судом під час касаційного перегляду справи з дотриманням визначеної КАС України процедури і процесуальних гарантій учасників справи.

Керуючись статтею 340, 375 КАС України,

УХВАЛИВ:

Відмовити Державній митній службі України у задоволенні заяви про зупинення виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 01 грудня 2022 року та постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 17 травня 2023 року у справі №380/6042/22 за позовом ОСОБА_1 до Державної митної служби України, Львівської митниці про визнання протиправним та скасування наказу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Верховного Суду В. Е. Мацедонська