Постанова від 28.06.2023 по справі 734/2719/23

Провадження № 1-в/734/49/23 Справа № 734/2719/23

ПОСТАНОВА

про встановлення адміністративного нагляду

28 червня 2023 року смт. Козелець

Козелецький районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого судді - ОСОБА_1 , при секретарі - ОСОБА_2 , за участю: особи, відносно якої розглядається подання - ОСОБА_3 , представника відділення поліції №1 Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Жуківщина , Чернігівського району, Чернігівської області зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , українець, освіта середня, не працюючого,раніше судимого, останнього разу 15.07. 2020 року Козелецьким районним судом за ч. 3 ст. 185 КК України до 3-х років та 6 місяців позбавлення волі, судимість не знята і не погашена в установленому законом порядку,-

ВСТАНОВИВ:

начальник ВП №1 Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_5 звернувся до суду із поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно громадянина України ОСОБА_3 .

Подання мотивоване тим, що громадянин ОСОБА_3 після засудження за скоєння тяжкого злочину на шлях виправлення не став і незважаючи на попередження органів національної поліції систематично порушує громадський порядок та права громадян, на даний час веде антигромадський спосіб життя, систематично вчиняє адміністративні правопорушення.

16.11.2022року громадянин ОСОБА_3 скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.178КУпАП - накладено штраф у сумі 17 гривень;

16.11.2022року винесено попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду

23.11.2022року громадянин ОСОБА_3 скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч.2 ст.178 КУпАП - накладено штраф у сумі 51 гривня;

23.11.202 2року останньому винесено повторне попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.

Незважаючи на неодноразові попередження з боку працівників поліції про припинення правопорушень гр. ОСОБА_3 , належних висновків не зробив, а 26.06.2023 року скоїв наступне адміністративне правопорушення передбачене ч.3 ст.178КУпАП - накладено стягнення вигляді штрафу 170 грн.

За місцем проживання гр. ОСОБА_3 характеризується негативно, не працює, авторитетом серед жителів села не користується, зловживає спиртними напоями.

У зв'язку з наведеним керівник відділу поліції звернувся з даним поданням та просив встановити відносно нього адміністративний нагляд та відповідні обмеження, передбачені Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Суд, заслухавши думку представника ВП №1 Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області, який підтримав подання, особи, щодо якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 який не заперечив проти встановлення йому адміністративного нагляду, дослідивши матеріали подання, вважає, що останнє обґрунтоване та підлягає задоволенню.

Так, відповідно до ст. 1, 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Згідно п. «в» ст. 3 Закону «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 раніше судимий за скоєння тяжкого злочину, ніде не працює, за місцем проживання характеризується негативно, і як вбачається з матеріалів подання, після звільнення з місць позбавлення волі неодноразово порушував громадський порядок і піддавався накладенню адміністративних стягнень. Працівниками ОВС було винесено попередження про припинення антигромадського способу життя і проведено профілактичну бесіду, проте він належних висновків для себе не зробив та на шлях виправлення не став, продовжуючи вести антигромадський спосіб життя.

Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Відповідно до положень ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» за наслідками розгляду подання про встановлення адміністративного нагляду виноситься постанова в якій зазначаються обмеження, які встановлюються щодо поведінки піднаглядного.

Таким чином, враховуючи матеріали поданні органом внутрішніх справ та з метою здійснення виховного впливу на ОСОБА_3 , запобігання вчиненню ним нових кримінальних та адміністративних правопорушень, суд вважає за необхідне встановити відносно нього адміністративний нагляд строком на один рік.

На підставі вище викладеного та керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд , -

УХВАЛИВ:

Подання задовольнити.

Встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд терміном на 1 рік.

Встановити ОСОБА_3 наступні обмеження:

1.Заборонити виїзд за межі Чернігівського району по особистим справам без дозволу начальника відділення поліції № 1 ЧРУП ГУНП в Чернігівській області;

2.З'являтися на відмітку до відділення поліції № 1 ЧРУП ГУНП в Чернігівській області 1-го та 3-го понеділка кожного місяця до 1200 години;

3.Заборонити вихід з дому, починаючи з 2200 годин до 600 годин ранку наступної доби;

4.Заборонити відвідування закладів в яких реалізуються спиртні напої на розлив з метою їх вживання.

Початок терміну адміністративного нагляду відраховувати з моменту оголошення постанови, а саме з 28 червня 2023 року.

Попередити ОСОБА_3 про кримінальну відповідальність за ст. 395 КК України та про адміністративну відповідальність за ст. 187 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду у встановленому законом порядку.

Суддя