Постанова від 07.09.2010 по справі 2а-1920/10/1670

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 вересня 2010 року < ЧАС >м. ПолтаваСправа № 2а-1920/10/1670

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Алєксєєва Н.Ю., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Фієста" про стягнення фінансових санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

07 травня 2010 року позивач Державна податкова інспекція у м. Полтаві звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Фієста" про стягнення фінансових санкцій

В обґрунтування своїх вимог, позивач зазначив, що 30.11.2009 року ДПІ у м. Полтаві проведено перевірку щодо контролю за здійсненням ТОВ фірма «Фієста»розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу, за результатами якої встановлено порушення відповідачем вимог пунктів 1, 6, 11, 12, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а також вимог статей 15, 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". У зв'язку із цим, позивачем було винесено рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій у сумі 3237,95 грн. та 5100,00 грн., які на даний час позивачем не сплачені, а тому підлягають стягненню у судовому порядку.

У судове засідання з'явився представник позивача, натомість представник відповідача не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце його проведення.

Враховуючи те, що перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні, встановлені статтею 128 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні, а в судове засідання прибули не всі особи, які беруть участь у справі, судом згідно частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України вирішено розглядати справу у письмовому провадженні, без проведення судового засідання на підставі наявних матеріалів справи.

Розглянувши матеріали справи та дослідивши інші докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.

ТОВ фірма «Фієста»(ідентифікаційний код 24824771) зареєстроване Виконавчим комітетом Полтавської міської ради, про що 21.03.1997 року видано свідоцтво про державну реєстрацію Серії А00 №082771, та з 29.03.1997 року перебуває на обліку як платник податків у ДПІ у м. Полтаві.

Як вбачається з матеріалів справи, 30.11.2009 року інспекторами Державної податкової адміністрації у Полтавській області Кобильським О.О. та Ребро О.В. проведено перевірку за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій кафе "Фієста", розташованого за адресою вул. Степового Фронту, 46, м. Полтава, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю фірма "Фієста". За результатами перевірки складено акт № 0627/16/01/23-334/24824771 (номер бланку 00008347) від 30.11.2009 року, з яким ознайомлено особу, у присутності якої проведено перевірку із зазначенням про відсутність зауважень та претензій до акту та дій інспекторів.

Перевірку здійснено відповідно до плану перевірок за здійсненням СГД розрахункових операцій у сфері готівкового обігу на листопад 2009 року, на підставі направлень на перевірку від 30.11.2009 року №№ 7576, 7575, примірники яких надано особі, що проводила розрахунки в кафе позивача бармену ОСОБА_4, що підтверджується відповідною відміткою за підписом ОСОБА_4 на примірниках направлень відповідача.

Як свідчать матеріали справи, проведеною перевіркою було встановлено факт порушення відповідачем пунктів 1, 16, 11, 12, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме:

- не забезпечено проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій за реалізований товар на суму 23,00 грн.;

- не забезпечено проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій за 29.11.2009 року згідно з рахунками офіціанта на суму 48,00 грн.;

- не забезпечено зберігання останньої використаної книги обліку розрахункових операцій протягом встановленого терміну;

- не забезпечено проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування РРО, а саме: відсутній облік кількості товарно-матеріальних цінностей;

- не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій -сума невідповідності склала 196,19 грн.;

- не ведення у встановленому законодавством порядку обліку товарних запасів за місцем їх реалізації на загальну суму 738,50 грн.

Відповідно до статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами,

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та в порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання такі адміністративно-господарські санкції: вилучення прибутку (доходу); адміністративно-господарський штраф; стягнення зборів (обов'язкових платежів); застосування антидемпінгових заходів; припинення експортно-імпортних операцій; застосування індивідуального режим) ліцензування; зупинення дії ліцензії (патенту) па здійснення суб'єктом господарювання певних видів господарської діяльності; анулювання ліцензії (патенту) на здійснення суб'єктом господарювання окремих видів господарської діяльності; обмеження або зупинення діяльності суб'єкта господарювання; скасування державної реєстрації та ліквідації суб'єкта господарювання; інші адміністративно-господарські санкції, встановлені ним Кодексом та іншими законами.

Згідно зі статтею 241 цього Кодексу адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджет) в разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.

За результатами перевірки, на підставі акту від 30.11.2009 року № 0627/16/01/23-334/24824771, 16.12.2009 року ДПІ у м. Полтаві винесено рішення №0004902306/0 про застосування до ТОВ фірма «Фієста»штрафних (фінансових) санкцій у сумі 3237,95 грн., яке було отримано відповідачем 18.12.2009 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення.

Відповідно до наявного у матеріалах справи розрахунку до відповідача були застосовані наступні штрафні (фінансові санкції):

- за порушення пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», відповідно до пункту 1 статті 17 Закону - фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, що склало: 23,00 х 5 = 115,00 грн. та 48,00 х 5 = 240,00 грн.;

- за порушення пункту 6 статті 3, відповідно до пункту 3 статті 17 Закону -фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що склало: 17,00 х 20 = 1340,00 грн.;

- за порушення пункту 11 статті 3, відповідно до пункту 6 статті 17 Закону -фінансові санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що склало: 17,00 х 5 = 85,00 грн.;

- за порушення пункту 12 статті 3, відповідно до статті 21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»- фінансові санкції у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що склало: 738,50 х 2 = 1477,00 грн.;

- за порушення пункту 13 статті 3, відповідно до статті 22 Закону -фінансові санкції у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, що склало: 196,19 х 5 = 480,00 грн.

Як визначено у статті 1 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти. Встановлення норм щодо застосування або незастосування реєстраторів розрахункових операцій в інших законах не допускається.

Відповідно до пунктів 1, 6, 11, 12, 13 статті 3 Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, що мало місце в даному випадку, зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Наявні у справі матеріали, підтверджують факт допущення ТОВ фірма «Фієста»вищезазначених порушень Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та правомірність застосування ДПІ у м. Полтаві штрафних (фінансових) санкцій. Відповідачем доказів у спростування зазначеного не надано. У визначеному законодавством порядку рішення від 16.12.2009 року №0004902306/0 про застосування до ТОВ фірма «Фієста»штрафних (фінансових) санкцій у сумі 3237,95 грн. відповідачем не оскаржувалося.

З матеріалів справи також вбачається, що відповідачем було частково сплачено вказані фінансові санкції, шляхом сплати суми 1000,00 грн., а отже заборгованість на дату розгляду справи складає 2237,95 грн., яка підлягає стягненню.

Крім того, проведеною перевіркою встановлено порушення відповідачем статей 15, 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме:

- здійснення реалізації алкогольних напоїв без придбання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями;

- здійснення реалізації алкогольних напоїв на розлив без придбання відповідних дозвільних документів;

- здійснення реалізації алкогольних напоїв в середньому учбовому закладі, а саме Професійно-технічному училищі № 31.

16 грудня 2009 року на підставі акту перевірки за порушення ст.ст. 15, 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" Державною податковою інспекцією у м. Полтаві винесено рішення №0004912306/0 про застосування до позивача фінансових санкцій згідно із статтею 17 цього Закону в загальній сумі 5100 грн. (1700 грн. х 3).

Не погоджуючись із вказаним рішенням ТОВ фірма «Фієста»зверталося до суду щодо його оскарження. 21 квітня 2010 року постановою Полтавського окружного адміністративного суду у справі №2а-544/10/1670 за позовом ТОВ фірма «Фієста»до ДПІ у м. Полтаві про скасування рішення №0004912306/0 про застосування фінансових санкцій, позовні вимоги підприємства задоволені частково. Рішення визнано протиправним та скасовано в частині застосування фінансової санкції в розмірі 1700,00 грн. за відсутність дозвільного документу, що засвідчує статус суб'єкта господарювання громадського харчування. В іншій частині позовних вимог відмовлено. Рішення сторонами не оскаржувалося та набрало законної сили.

Відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

З огляду на те, що постановою суду від 21.04.2010 року у справі №2а-544/10/1670 рішення ДПІ у м. Полтаві від 16.12.2009 року №0004912306/0 визнано правомірним в частині застосування фінансових санкцій в сумі 3400,00 грн. за здійснення реалізації алкогольних напоїв без придбання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями а також здійснення реалізації алкогольних напоїв в середньому учбовому закладі, вказані фінансові санкції підлягають стягненню.

Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про часткове задоволення вимог Державної податкової інспекції у м. Полтаві.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Фієста" про стягнення фінансових санкцій задовольнити частково.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Фієста" (код ЄДРПОУ 24824771, р/р 26008032664200 в Філії АКІБ "УкрСиббанк"):

- на р/р 31117104700002, код бюджетної класифікації платежу 3021080900, до Державного бюджету, одержувач УДК у м. Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області, МФО 831019, фінансові санкції у сумі 2237,95 грн.;

- на р/р 31115106700002, код бюджетної класифікації платежу 21081100, до Державного бюджету, одержувач УДК у м. Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області, МФО 831019, фінансові санкції у сумі 3400,00 грн.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Н.Ю. Алєксєєва