79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
02 вересня 2010 р. № 2а-6107/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд,
у складі:
головуючого-судді Ланкевича А.З.
при секретарі Гіщинській С.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові адміністративну справу за позовом Прокурора Перемишлянського району Львівської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Перемишлянському районі Львівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест»про стягнення боргу, -
встановив:
Прокурор звернувся з позовом в інтересах держави в особі позивача, в якому просить стягнути з відповідача податковий борг в розмірі 32 466, 32 грн. в дохід Державного бюджету України.
Посилається на те, що відповідач, будучи зареєстрованим як суб'єкт підприємницької діяльності, допустив заборгованість перед бюджетом на загальну суму 32 466 грн. 32 коп., котра виникла на підставі прийнятих 30 квітня 2010 року за результатами проведеної перевірки, податкових повідомлень-рішень №0000142321/0, яким визначено суму зобов'язання по податку на додану вартість в сумі 2 438, 37 грн., №0000152321/0, яким визначено суму зобов'язання по податку на прибуток приватних підприємств в сумі 102 608, 45 грн., №0002291701/0, яким визначено суму зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб в сумі 2 590, 41 грн. Вказує на те, що вищезазначена сума боргу є узгодженою та у встановлені законом строки відповідачем до бюджету не сплачена, а відтак визнається сумою податкового боргу.
Прокурор та позивач в судове засідання не з'явилися, належним чином повідомлені про час, дату та місце розгляду справи, від представника позивача надійшла заява, в якій він позов підтримує у повному обсязі, посилається на підстави викладені в позовній заяві, просить слухати справу без його участі.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засіданя повторно не забезпечив, не повідомляв суд про причини неявки, належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, заяви про відкладення судового засідання від такого не надходило. Враховуючи вищенаведене, суд ухвалив здійснювати розгляд справи без участі сторін.
Дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов слід задоволити з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Інвест»зареєстроване розпорядженням Перемишлянської райдержадміністрації в якості суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи.
В період з 31 березня по 21 квітня 2010 року працівниками Державної податкової інспекції у Перемишлянському районі Львівської області на підставі направлень №18 від 31 березня 2010 року, №20 від 08 квітня 2010 року та №23 від 15 квітня 2010 року проведена виїзна планова перевірка відповідача з питань дотримання ним вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2009 року по 31 грудень 2009 року, за результатами якої виявлено порушення пп.1.22.1 п.1.22 ст.1, пп.4.1.6 п.4.1 ст.4, п.5.1, п.5.9 ст.5, пп.5.2.1 п.5.2 ст.5, пп.7.1.1 п.7.1 ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», п.4.2 ст.4, пп.7.2.3 п.7.2 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», п.3.5 ст.3, п.п.6.3.3 п.6.3 ст.6, пп.6.5.1 п.6.5 ст.6, п.7.1 ст.7, пп.8.1.1 п.8.1 ст.8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», ст.1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», про що складено відповідний Акт №9/23/31907840 від 26 квітня 2010 року.
На підставі вищевказаного Акту перевірки позивачем 30 квітня 2010 року винесені та вручені відповідачу податкові повідомлення-рішення №0000142321/0, яким визначено суму зобов'язання по податку на додану вартість в сумі 2 438, 37 грн., в тому числі за основним платежем - 1 625, 58 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями -812, 79 грн., №0000152321/0, яким визначено суму зобов'язання по податку на прибуток приватних підприємств в сумі 102 608, 45 грн., в тому числі за основним платежем -85 185, 40 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 17 423, 05 грн., №0002291701/0, яким визначено суму зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб в сумі 2 590, 41 грн., в тому числі за основним платежем - 863, 47 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями -1 726, 94 грн.
А відтак, з урахуванням наданої відповідачу розстрочки, щодо сплати частини визначеного зобов'язання по податку на прибуток підприємств, загальна сума не сплаченої у визначені законодавством строки заборгованості складає 32 466, 32 грн., що підтверджуєтся довідкою Державної податкової інспекції у Перемишлянському районі Львіської області №4894/19-032 від 23 червня 2010 року.
Відповідно до пп.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно пунктів 1, 11 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: 1) здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); 11) застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством, а також стягувати до державного бюджету суми заборгованості суб'єктів господарювання за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, та нарахованої на неї пені у порядку, передбаченому Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Відповідно до п.б пп.4.2.2 п.4.2 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.
Підпунктом 5.2.1 п.5.2 ст.5 визначено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
В аб.2 пп.5.3.1 п.5.3 ст. 5 вищенаведеного Закону зазначено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Враховуючи вищенаведене та те, що відповідачем в добровільному порядку узгоджена сума заборгованості по податках та фінансових (штрафних) санкціях не сплачена, суд вважає, що з відповідача слід стягнути вказану заборгованість в користь Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задоволити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест» до Державного бюджету України податковий борг в розмірі 32 466 грн. (тридцять дві тисячі чотириста шістдесят шість) грн. 32 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Головуючий Ланкевич А.З.