Ухвала від 15.09.2010 по справі 6-341/10

Справа № 6-341/10

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 вересня 2010 року Солом?янський районний суд міста Києва,

у складі головуючого судді - Оксюти Т.Г.

при секретарі - Уваровій Ю.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в місті Києві заяви Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної у місті Києві державної адміністрації та Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі міста Києва про роз'яснення постанови суду по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі міста Києва, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної у місті Києві державної адміністрації про визнання неправомірними дій щодо відмови провести перерахунок основної та додаткової пенсій, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і зобов'язання провести перерахунок цих пенсій з урахуванням розміру мінімальної пенсії за віком і прожиткового мінімуму за відповідні роки ,

ВСТАНОВИВ:

Заявники звернулась до суду із заявою про роз'яснення вищевказаної постанови суду.

Просять надати роз'яснення постанови, в частині, що стосується зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної у місті Києві державної адміністрації провести перерахунок ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбаченої ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру п'яти мінімальних заробітних плат за період з 12.10.2008 року по 31.12.2008 року .

В обґрунтування заяви посилаються на те, що суд своєю постановою зобов'язав УПСЗН зробити позивачу перерахунок допомоги за період з 12.10.2008 року по 31.12.2008 року.

Протягом періоду з 12.10.2008 року по 31.12.2008 року допомога на оздоровлення не призначалась.

Враховуючи це, допомога на оздоровлення за 2008 рік не перераховувалась, оскільки призначалась протоколом від 09.10.2008 року.

В судовому засіданні представник УПСЗН підтримала подану заяву.

Представник КМЦ покладалась на розсуд суду.

Представник УПФ до суду не з'явилась, була повідомлена належним чином, що не є перешкодою для розгляду даних заяв в силу вимог ст. 170 КАС України.

Позивач та його представник заперечували проти задоволення поданих заяв.

Вислухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява не підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Судом встановлено, що постановою Солом'янського районного суду міста Києва від 09.02.2010 року було частково задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі міста Києва, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної у місті Києві державної адміністрації про визнання неправомірними дій щодо відмови провести перерахунок основної та додаткової пенсій, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і зобов'язання провести перерахунок цих пенсій з урахуванням розміру мінімальної пенсії за віком і прожиткового мінімуму за відповідні роки.

Зокрема, даною постановою було зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної у місті Києві державної адміністрації провести перерахунок ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення як особі, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбаченої ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру п'яти мінімальних заробітних плат за період з 12.10.2008 року по 31.12.2008 року.

Рішенням Апеляційного суду міста Києва від 13.05.2010 року дану постанову в цій частині було залишено без змін.

У касаційному порядку вищевказані рішення не оскаржувались.

Відповідно до ст. 170 КАС України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.

Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.

Суд розглядає заяву про роз'яснення судового рішення протягом десяти днів із повідомленням заявника (особи, яка бере участь у справі, державного виконавця, які звернулися із заявою про роз'яснення судового рішення) та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розглядові заяви про роз'яснення рішення.

Подання заяви про роз'яснення судового рішення зупиняє перебіг строку, встановленого судом для виконання судового рішення, а так само строку, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.

Копія ухвали про роз'яснення судового рішення не пізніше наступного дня після її постановлення надсилається особам, які беруть участь у справі, а також заявнику, які не були присутні у судовому засіданні.

Ухвалу про роз'яснення судового рішення або відмову у його роз'ясненні може бути оскаржено.

Судом встановлено, що відповідність постанови Солом'янського районного суду міста Києва від 09.02.2010 року нормам матеріального та процесуального права, в частині щодо якої заявники просять надати роз'яснення, була перевірена та підтверджена рішенням Апеляційного суду міста Києва від 13.05.2010 року.

Зокрема, у постанові місцевого суду, з якою погодився у своєму рішенні Апеляційний суд міста Києва, чітко зазначено, що судом обґрунтовано було застосовано нормативний акт, що має вищу юридичну силу та відповідно враховано строк позовної давності для звернення до суду, а тому зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної у місті Києві державної адміністрації провести перерахунок ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, на підставі саме ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру п'яти мінімальних заробітних плат за період з 12.10.2008 року по 31.12.2008 року .

Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку про необхідність відмови у роз'ясненні постанови суду.

Керуючись ст. 170 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні заяв Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної у місті Києві державної адміністрації та Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі міста Києва про роз'яснення постанови суду по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі міста Києва, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної у місті Києві державної адміністрації про визнання неправомірними дій щодо відмови провести перерахунок основної та додаткової пенсій, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і зобов'язання провести перерахунок цих пенсій з урахуванням розміру мінімальної пенсії за віком і прожиткового мінімуму за відповідні роки.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Солом'янський районний суд міста Києва протягом п'яти днів з дня її проголошення шляхом подання у цей термін апеляційної скарги.

Суддя