Рішення від 23.06.2023 по справі 260/3510/23

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2023 року м. Ужгород№ 260/3510/23

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Плеханова З.Б. розглянувши у письмовому провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

09 травня 2023 року ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії.

Позиції сторін.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області та з 08.09.2022 року отримує пенсію за віком обчислену відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

27.01.2023 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління із заявою, в якій просив при нарахуванні йому пенсії враховувати й прибутки, а саме заробітну плату, яку він отримував в періоди з 19.04.1983 по 20.04.1986 та з 16.06.1986 по 22.05.1989 працюючи у тр. «Уренгойгазбуд», що знаходився в Тюменській області, м. Новий -Уренгой.

В січні місяці 2023 року, ОСОБА_1 звернувся з заявою до ГУ І1ФУв Закарпатській області з вимогою надати роз'яснення, чому при нарахуванні йому пенсії за віком не враховується його заробітна плата отримана за період стажу з 19.04.1983 по 01.11.1989 його роботи в Тюменській області м. Новий- Уренгой, та просив провести відповідний перерахунок.

Однак, відповіддю відповідач повідомив, що немає підстав зараховувати вказаний стаж у зв'язку з тим, що подані позивачем архівні довідки про заробітну плату за період з квітня 1983 року по травень 1989 року не підтверджено первинними документами, отже, підстав для врахування довідок про заробітну плату від 01.11.2019 №1204-02/6627 та №1204-02/6629 для обчислення позивачу розміру пенсії відсутні.

11 травня 2023 року ухвалою ЗОАС відкрито спрощене позовне провадження, зобовязано відповідача надати пенсійну справу позивача та всі його звернення.

18 травня 2023 року від Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області надійшов відзив на позов, відповідно до якого пенсійний орган заперечив проти позову та зазначив, що в матеріалах пенсійної справи ОСОБА_1 , зокрема, наявні архівні довідки про заробітну плату за період з квітня 1983 року по травень 1989 року від 01.11.2019 року №1204-02/6627 та №1204-02/6629, видані відділом у справах архівів (Муніципальний архів) адміністрації міста Новий Уренгой російської федерації.

Листом державної установи - управління Пенсійного фонду російської федерації в м.Новий Уренгой Ямало - Ненецького автономного округу №117572/19 від 11.09.2019 року повідомлено, що проведення документальної перевірки вбачається недоцільним, що суперечить законодавству України. Отже, подані позивачем архівні довідки про заробітну плату за період з квітня 1983 року по травень 1989 року не підтверджено первинними документами. Згідно вищевикладеного, підстави для врахування довідок про заробітну плату від 01.11.2019 року №1204-02/6627 та №1204-02/6629 для обчислення розміру пенсії - відсутні

29 травня 2023 року від Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області надійшла пенсійна справа ОСОБА_1 .

Обставини встановлені судом.

В матеріалах пенсійної справи ОСОБА_1 міститься Рішення 072350002356 від 13.09.2022 року "Про призначення пенсії" , в якому вказано:

- орган ПФУ 7235 Тячівське обєднане управління ПФУ

- вид пенсії -пенсія за віком

- дата звернення 06.09.2022 року

- страховий стаж 20 років 8 місяців.

- розмір пенсії з надбавками - 2100 грн.

- призначити пенсію з 08.09.2022 року.

17 січня 2023 року Тячівським обєднаним управлінням ПФУ прийнято Рішення 072350002356 "Про перерахунок пенсії" :

- підстава Службова 4802/03-16

- тривалість стажу - 21 рік 2 місяці

-середньомісячний заробіток 7204.59

При призначенні позивачу пенсії за віком до його страхового стажу включені, в тому числі й періоди його роботи з 19.04. 1983 по 20.04.1986 та з 16.06.1986 по 22.05.1989 у тр. «Уренгойгазбуд».

27.01.2023 року ОСОБА_1 , звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області із заявою , в якій просив при нарахуванні йому пенсії враховувати й прибутки, а саме заробітну плату, яку він отримував в періоди з 19.04.1983 по 20.04.1986 та з 16.06.1986 по 22.05.1989 працюючи у тр. «Уренгойгазбуд», що знаходився в Тюменській області, м. Новий -Уренгой та вимогою надати роз'яснення, що при нарахуванні йому пенсії за віком не враховується його заробітна плата отримана за період стажу з 19.04.1983 по 01.11.1989 його роботи в Тюменській області м. Новий- Уренгой, та просив провести відповідний перерахунок.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області листом від 09.02.2023 року повідомлено позивача , що :

"Для можливості обчислення пенсії з урахуванням архівних довідок заробітну плату спеціалістами Головного управління 08.08.2019 року №17660/02-10 булонаправлено запит державної установи - управління Пенсійного фонду російської федерації в м.Новий Уренгой Ямало - Ненецького автономного округу щодо підтвердження видачі зазначених довідок актом перевірки.

Листом державної установи - управління Пенсійного фонду російської федерації в м.Новий Уренгой Ямало - Ненецького автономного округу №117572/19 від 11.09.2019 року повідомлено, що проведення документальної перевірки вбачається недоцільним, що суперечить законодавству України.

Отже, подані Вами архівні довідки про заробітну плату за період з квітня 1983 року по травень 1989 року не підтверджено первинними документами.

Згідно вищевикладеного, підстави для врахування довідок про заробітну плату від 01.11.2019 року №1204-02/6627 та №1204-02/6629 для обчислення розміру пенсії - відсутні."

Згідно Архівної довідки про заробітну плату від 01.11.2019 року №1204-02/6627, виданою відділом у справах архівів (Муниципальний архів) адміністрації міста Новий Уренгой російської федерації., ОСОБА_1 отримував заробітну плату за період з квітня 1983 року по травень 1989 року .

Згідно Архівної довідки про заробітну плату від 01.11.2019 року №1204-02/6629, виданою відділом у справах архівів (Муниципальний архів) адміністрації міста Новий Уренгой російської федерації., ОСОБА_1 отримував заробітну плату за період з червня 1986 року по травень 1989 року .

Відповідно до трудової книжки НОМЕР_1 .12.1979, ОСОБА_1 працював з 19.04.1983 по 25.05.1989 в тр. «Уренгойгазбуд».

Мотиви та норми права застосовані судом.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.

Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Частиною другою статті 10 Закону України «Про зайнятість населення» визначено, що права громадян України, які працюють за кордоном, захищаються законодавством України та держави перебування, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно зі статтею 2 Закону України «Про міжнародні договори України» міжнародний договір України - укладений у письмовій формі з іноземною державою або іншим суб'єктом міжнародного права, який регулюється міжнародним правом, незалежно від того, міститься договір в одному чи декількох пов'язаних між собою документах, і незалежно від його конкретного найменування (договір, угода, конвенція, пакт, протокол тощо).

Відповідно до частини першої статті 19 цього Закону, чинні міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства і застосовуються у порядку, передбаченому для норм національного законодавства.

Відповідно до статті 1 Закону України від 05.11.1991 №1788-XII Про пенсійне забезпечення (далі Закон №1788-XII) громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, визначено Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-ІV, який набрав чинності 01.01.2004 (далі - Закон №1058-ІV).

Відповідно до частини другої статті 9 Закону №1058-ІV, за рахунок коштів накопичувальної системи пенсійного страхування, що обліковуються на накопичувальних пенсійних рахунках Накопичувального фонду або на індивідуальних пенсійних рахунках у відповідних недержавних пенсійних фондах - суб'єктах другого рівня системи пенсійного забезпечення, здійснюються такі пенсійні виплати, як довічні пенсії і одноразова виплата.

Згідно із частиною першою статті 24 Закону №1058-IV, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Частиною другою статті 24 Закону №1058-IV передбачено, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Згідно з частиною третьою статті 24 Закону №1058-IV, страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Відповідно до статті 40 Закону №1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно записів у трудовій книжці НОМЕР_1 .12.1979, ОСОБА_1 працював з 19.04.1983 по 25.05.1989 в тр. «Уренгойгазбуд».

Подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій врегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1 (далі Порядок № 22-1).

Відповідно до абз.5 пп.3 п.2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846 (далі - Порядок № 22-1), особи, яким пенсія призначається відповідно до міжнародних договорів (угод) у галузі пенсійного забезпечення, надають документи про стаж, визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу, та довідку згідно з додатком 5 до цього Порядку.

Пунктом 2.10 Порядку № 22-1 визначено, що довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Додатком 5 до Порядку № 22-1 затверджена форма довідки про заробітну плату для призначення пенсій.

За змістом вказаної форми довідка повинна містити, зокрема, штамп органу, що видав довідку; ПІБ особи, якій довідка видана; суми заробітної плати та період, за який вона нарахована; підставу видачі довідки; ПІБ, посада та підпис уповноважених осіб.

Відповідно до статті 9 Конституції України чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.

Відповідно до стані 1 Угоди про гарантії прав і громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав в сфері пенсійною забезпечення від 13.03.1992 (далі - Угода) пенсійне забезпечення громадян держав - учасниць цієї Угоди і членів їх сімей здійснюється згідно з законодавством держави, на території якої вони проживають.

Метою Угоди є взаємне визнання і виконання державами-учасницями зобов'язань "відносно непрацездатних осіб, які набули право на пенсійне забезпечення на їхній території або на території інших республік за період їх входження в СРСР і реалізують це право на території держав-учасниць Угоди". Держави - учасниці цієї Угоди, визнавши відповідальність за пенсійне забезпечення своїх громадян, взяли на себе зобов'язання щодо захист) їхніх пенсійних прав.

Частинами 2-3 статті 6 Угоди передбачено, що для встановлення права на пенсію громадянам держав-учасників Угоди враховується трудовий стаж, придбаний на території будь- якої і з цих держав, а так само на території колишнього СРСР за час до набрання чинності цієї Угоди. Обчислення стажу здійснюється згідно з законодавством Сторони, на території якої відбувається трудова діяльність.

Крім того, частиною другою статті 4 Угоди «Про співробітництво в галузі трудової міграції та соціального захисту трудівників-мігрантів» від 15 квітня 1994 року, підписаної Урядами Азербайджанської Республіки, Республіки Вірменія, республіки Білорусь, Республіки Грузія, Республіки Казахстан, Киргизької Республіки, Республіки Молдова, РФ, Республіки Таджикистан, Туркменістану, Республіки Узбекистан, України, передбачено, що трудовий стаж, взаємно визнається Сторонами. У разі остаточного виїзду трудівника-мігранта зі Сторони працевлаштування роботодавець (наймач) видає йому довідку або інший документ, який містить відомості про тривалість роботи та заробітну плату помісячно.

Аналіз зазначених норм дає підстави для висновку про те, що обчислення стажу здійснюється згідно з законодавством держави, на території якої відбувалась трудова діяльність; пільговий стаж, набутий на території однієї з цих двох держав, визнається іншою державою.

Така позиція суду узгоджується з висновками Великої Палати Верховного Суду, викладеними у постанові від 16.04.2020 у справі №555/2250/16-а, які є обов'язковими для врахування судом в силу вимог ч.5 ст.242 КАС України.

Вищезазначені архівні довідки, не можуть піддаватися сумніву та позбавляти ОСОБА_1 права на отримання пенсії , що буде обчислена із заробітку, який позивач отримував на законних підставах. Окрім того, періоди його роботи з 19.04.1983 по 20.04.1986 та з 16.06.1986 по 22.05. 1989 у тр. «Уренгойгазбуд», включені позивачу до загального страхового стажу роботи, який обчислювався йому при призначенні пенсії, що стверджується копією розрахунком страхового стажу ОСОБА_1 .

Отже, з заробітної плати позивача в той час було стягнуто всі необхідні платежі, а тому повинна враховуватись позивачу при обчисленні пенсії.

Суд зауважує, що звернення пенсійного органу із запитами до державної установи - управління Пенсійного фонду російської федерації в м.Новий Уренгой Ямало - Ненецького автономного округу щодо підтвердження видачі зазначених довідок актом перевірки, не є достатньою підставою для неприйняття ним наданих позивачем довідок, які є чинними, оскільки трудова книжка та означені довідки є належними та достатніми документами в розумінні Закону №1058-IV та Порядку №22-1 для зарахування до страхового стажу позивача періодів його роботи з 19.04.1983 по 20.04.1986 та з 16.06.1986 по 22.05. 1989 у тр. «Уренгойгазбуд»,а також для врахування його заробітної плати, визначеної в довідках від 01.11.2019 року №1204-02/6627 та №1204-02/6629 з дня призначення пенсії за віком, тобто з 08.09.2022.

Також, суд зазначає, що, в даному випадку, позивач не може бути позбавлений свого права на збільшення розміру пенсії згідно з вказаними довідками через неможливість перевірки їх достовірності органом Пенсійного фонду, у зв'язку з не проведення документальної перевірки управління Пенсійного фонду російської федерації в м.Новий Уренгой Ямало - Ненецького автономного округу , тобто у зв'язку з обставинами, що виникли не з вини позивача, та на які він не міг вплинути.

Водночас, позивач надав всі довідки про заробітну плату, видані відділом у справах архівів (Муниципальний архів) адміністрації міста Новий Уренгой російської федерації.Тому, відсутність акта документальної перевірки достовірності документів про заробітну плату, на що зсилається відповідач, не може позбавляти позивача можливості реалізації своїх прав на збільшення розміру пенсії при її призначенні.

З огляду на встановлене, суд відхиляє доводи відповідача, що надані позивачем довідки про заробітну плату від 01.11.2019 року №1204-02/6627 та №1204-02/6629 не могли бути враховані при призначенні пенсії за віком .

Верховним Судом у постановах від 21.11.2018 у справі №672/914/16-а та від 11.07.2019 у справі №127/1849/17 викладено правові висновки, що перевірка достовірності виданих документів покладається на Пенсійний орган, а сумніви останнього щодо обґрунтованості їх видачі або відсутність можливості їх перевірити, самі по собі, не можуть бути підставою для відмови у перерахунку пенсії.

Суд зауважує, що позивач не може нести тягар відповідальності у вигляді позбавлення права на збільшення розміру пенсії, оскільки відомості щодо періодів роботи позивача в тр. «Уренгойгазбуд» та його заробітної плати, що зазначені в трудовій книжці та довідках від 01.11.2019 року №1204-02/6627 та №1204-02/6629 підлягають врахуванню при призначенні пенсії з 08.09.2022 року.Проте такі відомості не були взяті до уваги відповідачем при її призначенні на підставі дій органу Пенсійного фонду, які не можна вважати такими, що вчинені обґрунтовано, добросовісно та розсудливо. Тобто з незалежних від позивача підстав.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною першою статті 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Частина друга статті 2 КАС України передбачає, що у справах щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень, суди перевіряють, зокрема, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

За встановлених обставин, суд дійшов висновку, що оспорювана поведінка відповідача є необґрунтованою та суперечить вимогам чинного законодавства України.

Відтак, порушене право підлягає судовому захисту шляхом визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо неврахування при обчисленні пенсії за віком ОСОБА_1 заробітної плати в тр. «Уренгойгазбуд» на підставі довідок про заробітну плату від 01.11.2019 року №1204-02/6627, та від 01.11.2019 року №1204-02/6629, а також відновленню порушеного права шляхом зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії за віком, з урахуванням Архівних довідок № 1204-02/6627 від 01.11.2019 та № 1204-02/6629 від 01,11.2019 про ОСОБА_2 заробітну плату під час роботи в тр. «Уренгойгазбуд» виданих Муніципальним архівом відділу у справах архівів адміністрації міста Новий Уренгой російської федерації з 08.09.2022 року, зарахувавши при обчисленні пенсії заробітну плату за означені періоди роботи на підставі вказаних довідок.

При цьому, таке рішення суду не призведе до втручання у дискреційні повноваження відповідача, оскільки дискреційні повноваження не є необмеженими (абсолютними) та закінчуються з прийняттям таким органом Пенсійного фонду певного рішення, яке свідчить про те, що він скористався наданим йому правом свободи дій для його винесення (дискреційними повноваженнями), чим виключив можливість прийняття іншого рішення.

Така позиція суду узгоджується з висновками Верховного Суду, викладеними у постанові від 21.03.2019 у справі №817/498/17 (№К/9901/44445/18), які є обов'язковими для врахування судами в силу вимог ч.5 ст.242 КАС України.

Відповідно до частин першої та другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На переконання суду, відповідачем не доведено правомірності вчинених дій, з урахуванням вимог, встановлених частиною 2 статті 19 Конституції України та частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог та системного аналізу положень законодавства України, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову в повному обсязі.

Враховуючи положення частини першої статті 139 КАС України, суд стягує на користь позивача понесені ним судові витрати, які підлягають відшкодуванню, за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 241-246, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1.Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (пл. Народна, буд. 4, м. Ужгород, Закарпатська область, 88008, код ЄДРПОУ 20453063) про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

2.Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (пл. Народна, буд. 4, м. Ужгород, Закарпатська область, 88008, код ЄДРПОУ 20453063) щодо неврахування при обчисленні пенсії за віком ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) заробітної плати втр. «Уренгойгазбуд» на підставі архівних довідок про заробітну плату від 01.11.2019 року №1204-02/6627, та від 01.11.2019 року №1204-02/6629 виданих Муніципальним архівом відділу у справах архівів адміністрації міста Новий Уренгой російської федерації з 08.09.2022 року.

3.Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (пл. Народна, буд. 4, м. Ужгород, Закарпатська область, 88008, код ЄДРПОУ 20453063) здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) з 08.09.2022 року пенсії за віком з урахуванням Архівних довідок № 1204-02/6627 від 01.11.2019 та № 1204-02/6629 від 01,11.2019 про отриману ОСОБА_1 заробітну плату під час роботи в тр. «Уренгойгазбуд» виданих Муніципальним архівом відділу у справах архівів адміністрації міста Новий Уренгой російської федерації , зарахувавши при обчисленні пенсії заробітну плату за означені періоди роботи на підставі вказаних довідок .

4.Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) судовий збір в розмірі 1073,60 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (пл. Народна, буд. 4, м. Ужгород, Закарпатська область, 88008, код ЄДРПОУ 20453063) .

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адмінсуду.

СуддяЗ.Б.Плеханова