Копія
Справа № 560/1367/23
іменем України
20 червня 2023 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернувся в суд з позовом до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що при звільненні зі служби в поліції, відповідачем протиправно не було проведено усіх необхідних розрахунків.
Ухвалою суду від 02.02.2023 відкрито провадження у справі та вирішено її розглянути за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Відповідач подав відзив на позовну заяву, згідно якого просить у задоволенні позову відмовити.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
Позивач проходив службу у Національній поліції України.
Наказом Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області від 22.02.2021 № 85 о/с позивача звільнено відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» зі служби в поліції за пунктом 4 частини 1 ст. 77 (у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів) з 23 лютого 2021 року з виплатою одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби в поліції та компенсації за невикористані 4 доби щорічної основної та додаткової оплачуваної відпустки за фактично відпрацьований час у 2021 році, із встановленням премії за лютий 2021 року в розмірі 25,168%.
У наказі також зазначено, що стаж служби в поліції для виплати надбавки за вислугу років та одноразової грошової допомоги становить 26 років 05 місяців 22 дні; вислуга років па пільгових умовах становить 05 років 05 місяців 22 дні; усього вислуги років - 31 рік 11 місяців 14 днів.
Позивач звернувся до відповідача з письмовим запитом, в якому просив повідомити його, чи враховано при нарахуванні йому одноразової грошової допомоги при звільненні доплата за службу у нічний час та доплата передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 року № 375. Також просив надати відомість (помісячно) про нарахування та виплату за останні 24 місяці служби доплати за службу у нічний час та відомість (помісячно) про нарахування та виплату доплати передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 375 від початку виплат і до останнього розрахунку.
04.01.2023 відповідач листом надав позивачу відомість нарахування додаткової доплати відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 375 від 29.04.2020 ОСОБА_1
05.01.2023 позивач повторно звернувся із письмовим запитом до відповідача, в якому просив надати відомість (помісячно) про нарахування та виплату доплати передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 375 від 29.04.2020 до останнього розрахунку - за весь 2021 рік. Також, просив повідомити, чи врахувалась при нарахуванні ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги при звільненні доплата передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 375 від 29.04.2020.
13.01.2023 на адресу позивача Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області надіслало лист в яким позивача повідомлено про те, що нарахування та виплата поліцейським одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби здійснюється відповідно до Закону України «Про Пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років , призначення та виплати пенсії і одноразової грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей» та Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських, затвердженого наказом МВС України від 06.04.2016 № 260, відповідно до якого, нарахування одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби здійснюється з розрахунку місячного грошового забезпечення, ураховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, процентну надбавку за стаж в поліції, щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії, установлені наказами на день звільнення. Доплата, передбачена постановою КМУ від 29.04.2020 № 375, не входить до складових грошового забезпечення, тому правові підстави включати її у розрахунок одноразової грошової допомоги при звільненні відсутні.
Вважаючи протиправними дії відповідача щодо нарахування грошового забезпечення у неповному розмірі, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначено Законом України «Про Національну поліцію» від 02 липня 2015 року № 580-VIII (далі - Закон № 580-VIII).
Згідно частин 1, 2 статті 94 Закону № 580-VIII поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.
Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.
Згідно пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №988 від 11 листопада 2015 року (далі - постанова №988), грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Підпунктом 3 пункту 5 Постанови №988 встановлено виплачувати доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.
Критерії виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, визначаються Порядком та умовами виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженим наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 квітня 2016 року №260 (далі - Порядок №260).
Відповідно до пункту 11 Розділу II Порядку №260 поліцейським, які виконують службові обов'язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час. Годинна ставка обчислюється шляхом ділення місячного посадового окладу на кількість годин фактичного часу служби з урахуванням норми тривалості службового часу за відповідний місяць при 40-годинному робочому тижні.
Підставами для виконання службових обов'язків у нічний час є графіки нарядів та чергувань, затверджені наказами керівників підрозділів органів поліції.
Облік фактичного часу служби в нічний час для нарахування доплати здійснюється шляхом оформлення довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку №260.
Поліцейським, що залучалися до служби в нічний час, виплата доплати за службу в нічний час за минулий місяць здійснюється одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.
З наявних матеріалів справи, а саме копій розстановок нарядів Шепетівського ВП Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області вбачається факт роботи позивача у нічний час в грудні 2020 року (03.12.2020, 06.12.2020, 09.12.2020, 12.12.2020, 15.12.2020, 18.12.2020, 21.12.2020, 24.12.2020, 27.12.2020, 30.12.2020).
Так, судом встановлено, що в грудні 2020 року (03.12.2020, 06.12.2020, 09.12.2020, 12.12.2020, 15.12.2020, 18.12.2020, 21.12.2020, 24.12.2020, 27.12.2020, 30.12.2020) позивач відпрацював 240 годин у нічний час, відтак відповідач зобов'язаний був здійснювати доплату за службу у нічний час. Водночас, вказаних виплат проведено не було.
Отже, у даному випадку, враховуючи встановлений факт відпрацювання позивачем в грудні 2020 року (03.12.2020, 06.12.2020, 09.12.2020, 12.12.2020, 15.12.2020, 18.12.2020, 21.12.2020, 24.12.2020, 27.12.2020, 30.12.2020) 240 годин у нічний час та з огляду на відсутність оплати за вказану службу у нічний час, що суперечить п.п. 3 п. 5 Постанови та п. 11 Розділу II Порядку, суд дійшов висновку про визнання протиправною бездіяльності Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 доплати за службу в нічний час за 03.12.2020, 06.12.2020, 09.12.2020, 12.12.2020, 15.12.2020, 18.12.2020, 21.12.2020, 24.12.2020, 27.12.2020, 30.12.2020.
Як наслідок, слід зобов'язати Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 доплату за службу в нічний час за 03.12.2020, 06.12.2020, 09.12.2020, 12.12.2020, 15.12.2020, 18.12.2020, 21.12.2020, 24.12.2020, 27.12.2020, 30.12.2020.
При цьому, твердження відповідача про те, що в грудні 2020 року довідки несення поліцейським служби у нічний час не складались та до фінансового підрозділу не надходили, є безпідставними, оскільки обов'язок зі складення таких довідок покладається саме на відповідача.
Стосовно нарахування та виплати ОСОБА_1 доплати передбаченої постановою КМУ №375 від 29.04.2020, суд зазначає наступне.
Згідно частин 1, 2 статті 94 Закону № 580-VIII поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.
Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.
У пункті 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11 листопада 2015 року № 988 зазначено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» від 11 березня 2020 року № 211 (із змінами, внесеними постановами Кабінету Міністрів України) установлено з 12 березня на усій території України карантин.
Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни» від 29 квітня 2020 року № 375 (далі - Постанова № 375) на період дії карантину та протягом 30 днів з дня його відміни окремим категоріям працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення (забезпечення продовольчими та непродовольчими товарами, послугами зв'язку, транспорту, адміністративними, соціальними послугами, а також захист прав дітей та забезпечення правопорядку і безпеки громадян) (далі - працівники) та внаслідок виконання своїх обов'язків мають безпосередній контакт з населенням, встановлюється додаткова доплата до заробітної плати (грошового забезпечення) пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах.
Встановлення доплати, визначеної пунктом 1 цієї постанови, працівникам підприємств, установ та організацій, органів державної влади, які фінансуються з державного та місцевих бюджетів, здійснюється у граничному розмірі до 50 відсотків заробітної плати (грошового забезпечення) (п.п. 2-5 Постанови 375).
Встановлення доплати, визначеної пунктом 1 цієї постанови, працівникам надавачів соціальних послуг державного/комунального сектору, які безпосередньо надають соціальні послуги за місцем проживання/перебування їх отримувачів (вдома), здійснюється у граничному розмірі до 100 відсотків заробітної плати (грошового забезпечення).
Перелік посад (професій) працівників, яким встановлюються такі доплати, визначається відповідним центральним органом виконавчої влади у сфері, у якій він реалізує державну політику.
Персональний перелік працівників, яким встановлюється доплата, визначається керівником (керівником державної служби) відповідного підприємства, установи та організації, органу державної влади.
Доплати, визначені пунктами 2 і 3 цієї постанови, здійснюються за рахунок та в межах видатків державного та місцевих бюджетів, передбачених за відповідними бюджетними програмами головних розпорядників бюджетних коштів.
Отже, підставою для отримання доплати за Постановою № 375 є сукупність таких умов: 1) особа є поліцейським; 2) забезпечує життєдіяльність населення, зокрема шляхом забезпечення правопорядку і безпеки громадян, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.
Суд зазначає, що вказана доплата здійснюється не всім поліцейським, а лише окремим категоріям поліцейських, які внаслідок безпосереднього виконання своїх обов'язків забезпечують життєдіяльність населення, у зв'язку з чим мають з населенням безпосередній контакт.
Забезпечення життєдіяльності населення - комплекс організаційних, економічних, соціальних та інших заходів, спрямованих на створення і підтримання нормальних умов життя, здоров'я, працездатності людей, які здійснюються з метою планування і підготовки до нормованого (у разі необхідності) забезпечення населення продовольчими та непродовольчими товарами, медичним обслуговуванням, послугами зв'язку, транспорту, комунальними та побутовими послугами в особливий період.
У загальному розумінні під громадським порядком розуміють урегульовану правовими та іншими соціальними нормами певну частину суспільних відносин, які складають режим життєдіяльності у відповідних сферах, забезпечують недоторканність життя, здоров'я та гідності громадян, власності та умов, що склалися для нормальної діяльності установ, підприємств, організацій, посадових осіб і громадян.
Громадський порядок у вузькому розумінні визначається як морально правовий стан суспільства, при якому компетентні органи виконавчої влади шляхом поліцейського нагляду забезпечують безпеку і правомірну поведінку громадян в громадських місцях, вільне використання ними своїх прав і свобод, а також упорядження громадських місць, яке сприяє трудовій діяльності та відпочинку громадян.
Завдання щодо формування списків на встановлення доплати підлеглим поліцейським, у зв'язку із виконанням службових обов'язків у період дії карантину мали безпосередній контакт з населенням покладено на керівників структурних підрозділів апарату ГУНП, начальників відділів, відділень поліції стройових та інших підрозділів, підпорядкованих ГУНП.
Частиною 2 п. 4 вищезазначеної постанови передбачено, що персональний перелік працівників, яким встановлюється доплата, визначається керівником (керівником державної служби) відповідного підприємства, установи та організації, органу державної влади.
Остаточне рішення щодо визначення персонального переліку поліцейських, які забезпечували правопорядок і безпеку громадян та внаслідок виконання своїх обов'язків мали безпосередній контакт з населенням, та встановлення додаткової доплати останнім в граничному розмір до 50 відсотків грошового забезпечення пропорційно до відпрацьованого часу в особливих умовах, приймає начальник ГУНП, в тому числі, але не виключно в межах видатків державного бюджету, передбачених за відповідними програмами головних розпорядників бюджетних коштів.
Судом встановлено, що несення служби позивача та взаємодії позивача із населенням під час виконання службових обов'язків, підтверджується інформацією наданою відповідачем.
Відповідач не заперечує факт взаємодії із населенням під час виконання позивачем службових обов'язків за період проходження ним служби в грудні 2020 року, про що зазначено у відзиві на позов.
Відтак, суд дійшов висновку про те, що позивач, у зв'язку з виконанням службових обов'язків у спірний період набув право на нарахування та виплату спірної доплати до грошового забезпечення.
При цьому, відповідачем в порушення ст. 77 КАС України, не надано до суду докази, які б підтверджували те, що під час виконання службових обов'язків у спірний період позивач не забезпечував життєдіяльність населення і, відповідно, не мав безпосередній контакт з населенням.
За таких обставин, суд вважає, що заявлені в цій частині позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Щодо позовних вимог про протиправність розрахунку суми одноразової грошової допомоги при звільненні без урахування доплати за службу у нічний час та доплату передбачену постановою КМУ № 375 від 29.04.2020, суд зазначає наступне.
Згідно п.1 Розділу VI Порядку №260 поліцейським, які звільняються із служби через хворобу (за станом здоров'я), виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби. У разі звільнення із служби за віком, у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби виплачується за наявності календарної вислуги 10 років і більше.
Пунктом 6 Розділу VI Порядку №260 визначено, що нарахування одноразової грошової допомоги при звільненні із служби здійснюється з розрахунку місячного грошового забезпечення, ураховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, процентну надбавку за стаж служби в поліції, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премій, установлених наказами на день звільнення.
Згідно довідки ГУ НП в Хмельницькій області від 17.02.2022 №88 одноразову грошову допомогу при звільненні ОСОБА_1 розраховано з наступних складових грошового забезпечення: посадовий оклад - 2 950,00; оклад за спеціальним званням - 2 000,00; надбавка за стаж служби - 2 475,00 (50%); надбавка за специфічні умови проходження служби - 4 455,00 (60%); премія - 2 989,96 (25,168%).
Порядком №260 установлено такий додатковий вид грошового забезпечення, як доплата за службу в нічний час (пункт 11 розділу ІІ Порядку № 260).
Проте, Порядком №260 також визначено, що доплата за службу в нічний час не має постійного характеру та виплачується поліцейським, залучення яких до служби в нічний час, підтверджене вказаними вище документами, за минулий місяць одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.
Як вже зазначалось судом, постановою КМУ від 29.04.2020 №375 врегульовано деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни.
Так, пунктом 1 Постанови № 375 встановлено, що на період дії карантину, встановленого постановою КМУ від 11 березня 2020 р. № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни окремим категоріям працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення (забезпечення продовольчими та непродовольчими товарами, послугами зв'язку, транспорту, адміністративним, соціальними послугами, а також захист прав дітей та забезпечення правопорядку і безпеки громадян) (далі - працівники) та внаслідок виконання своїх обов'язків мають безпосередній контакт з населенням, встановлюється додаткова доплата до заробітної плати (грошового забезпечення) пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах.
Встановлення доплати, визначеної пунктом 1 цієї постанови, працівникам підприємств, установ та організацій, органів державної влади, які фінансуються з державного та місцевих бюджетів, здійснюється у граничному розмірі до 50 відсотків заробітної плати (грошового забезпечення).
Перелік посад (професій) працівників, яким встановлюються такі доплати, визначається відповідним центральним органом виконавчої влади у сфері, у якій він реалізує державну політику.
Персональний перелік працівників, яким встановлюється доплата, визначається керівником (керівником державної служби) відповідного підприємства, установи та організації, органу державної влади.
Пунктом 5 Постанови № 375 передбачено, що доплати, визначені пунктами 2 і 3 цієї постанови, здійснюються за рахунок та в межах видатків державного та місцевих бюджетів, передбачених за відповідними бюджетними програмами головних розпорядників бюджетних коштів.
Згідно з відомостями про нарахування додаткової доплати до грошового забезпечення на період дії карантину така доплата була виплачена позивачу за березень - листопад 2020 року та січень - лютий 2021 року, доказів нарахування такої доплати за грудень 2020 року відсутні.
Тобто, ці виплати не є щомісячними і не мають систематичного характеру, їх розмір не є фіксованим.
Отже, згідно пункту 6 Розділу VI Порядку №260 нарахування одноразової грошової допомоги при звільненні із служби здійснюється з розрахунку місячного грошового забезпечення, ураховуючи щомісячні додаткові види грошового забезпечення, однак доплата за службу в нічний час не є складовою грошового забезпечення, з якого обчислюється розмір одноразової грошової допомоги при звільненні (оскільки така доплата не є щомісячним додатковим видом грошового забезпечення).
Таким чином, позовні вимоги у цій частині (розрахунку суми одноразової грошової допомоги при звільненні з урахуванням доплати за службу у нічний час та доплати передбаченої постановою КМУ № 375 від 29.04.2020) не підлягають задоволенню.
Щодо позовних вимог про зобов'язання відповідача здійснити нарахування та виплатити ОСОБА_1 середній заробіток за період затримки у проведенні остаточного розрахунку при звільненні за період з 23.02.2020 по 27.07.2021 включно в сумі 76827,30 грн., суд зазначає наступне.
Як слідує з матеріалів справи, позивач не звертався до відповідача із заявою про нарахування та виплату йому середнього заробітку за період затримки у проведенні остаточного розрахунку при звільненні за період з 23.02.2020 по 27.07.2021 включно, оскільки доказів протилежного матеріали справи не містять.
З огляду на те, що у цій справі позивач не звертався до відповідача із заявою про виплату середнього заробітку за період затримки у проведенні остаточного розрахунку при звільненні за період з 23.02.2020 по 27.07.2021 включно, а відповідач не відмовляв позивачу у відповідній виплаті, то право позивача не було порушено суб'єктом владних повноважень і звернення його до суду з цим позовом є передчасним.
Враховуючи вищевказане, суд приходить до висновку про те, що у задоволенні позовної вимоги щодо зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити ОСОБА_1 середній заробіток за період затримки у проведенні остаточного розрахунку при звільненні за період з 23.02.2020 по 27.07.2021 включно в сумі 76827,30 грн., слід відмовити.
Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню частково.
Відповідно до ч.1, 3 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Предметом позову є у тому числі одна вимога немайнового характеру (яка підлягала оплаті судовим збором - щодо оновленої довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення), яка хоч і задоволена частково, але розмір компенсації за сплачений судовий збір суд визначає, виходячи з кількості (а не з розміру) задоволених/незадоволених позовних вимог. Такий механізм розподілу витрат зі сплати судового збору застосовано Верховним Судом у рішенні від 16.06.2020 по справі №620/1116/20.
Позивач сплатив судовий збір у розмірі 1073,60 гривень, тому ці витрати слід присудити на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 доплати за службу в нічний час за 03.12.2020, 06.12.2020, 09.12.2020, 12.12.2020, 15.12.2020, 18.12.2020, 21.12.2020, 24.12.2020, 27.12.2020, 30.12.2020.
Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 доплату за службу в нічний час за 03.12.2020, 06.12.2020, 09.12.2020, 12.12.2020, 15.12.2020, 18.12.2020, 21.12.2020, 24.12.2020, 27.12.2020, 30.12.2020 відповідно до кількості відпрацьованих у цей період годин.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 додаткової доплати за службу в особливих умовах (в період карантину, установленого КМУ з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2) відповідно до постанови КМУ №375 від 29.04.2020 за грудень 2020 року.
Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову доплату за службу в особливих умовах (період карантину, установленого КМУ з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2) відповідно до постанови КМУ №375 від 29.04.2020 за грудень 2020 року.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1073 (одна тисяча сімдесят три) грн. 60 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )
Відповідач:Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області (вул. Зарічанська, буд. 7, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29017 , код ЄДРПОУ - 40108824)
Головуючий суддя /підпис/ І.І. Тарновецький
"Згідно з оригіналом "
Суддя І.І. Тарновецький