Справа №155/555/23
Провадження №3/155/266/23
20 червня 2023 року місто Горохів
Суддя Горохівського районного суду Волинської області Яремчук С.М., в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №2 (місто Горохів) Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за вчинення ним адміністративних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Горохівського районного суду Волинської області з відділення поліції №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області 27 квітня 2023 року надійшло 20 (двадцять) матеріалів про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Постановою судді від 20 червня 2023 року справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП об'єднано в одне провадження.
Так, з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №756560 від 27 квітня 2023 року вбачається, що 01 квітня 2023 року ОСОБА_1 не прибув для реєстрації в ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області, чим порушив адміністративний нагляд встановлений ухвалою Шевченківського районного суду міста Львова, повторно протягом року, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №756574 від 27 квітня 2023 року вбачається, що 10 квітня 2023 року ОСОБА_1 не прибув для реєстрації в ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області, чим порушив адміністративний нагляд встановлений ухвалою Шевченківського районного суду міста Львова, повторно протягом року, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №756575 від 27 квітня 2023 року вбачається, що 20 квітня 2023 року ОСОБА_1 не прибув для реєстрації в ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області, чим порушив адміністративний нагляд встановлений ухвалою Шевченківського районного суду міста Львова, повторно протягом року, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №756559 від 27 квітня 2023 року, вбачається, що 26 квітня 2023 року о 23 годині 47 хвилин в АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого постійного проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, а саме: обмеження у вигляді заборони виходу з будинку з 22 години 00 хвилин по 06 годину 00 хвилин відповідно до ухвали Шевченківського районного суду міста Львова, повторно протягом року, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №901594 від 15 травня 2023 року вбачається, що ОСОБА_1 01 травня 2023 року о 23 годині 03 хвилини був відсутній за місцем свого постійного проживання, чим порушив обмеження встановлені ухвалою Шевченківського районного суду міста Львова, а також п. «а» ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», повторно протягом року, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №758048 від 15 травня 2023 року вбачається, що ОСОБА_1 01 травня 2023 року не прибув для реєстрації до ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області, чим порушив обмеження встановлені ухвалою Шевченківського районного суду міста Львова, а також п. «г» ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», повторно протягом року, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №901595 від 15 травня 2023 року вбачається, що ОСОБА_1 02 травня 2023 року о 22 годині 18 хвилини був відсутній за місцем свого постійного проживання, чим порушив обмеження встановлені ухвалою Шевченківського районного суду міста Львова, а також п. «а» ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», повторно протягом року, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №901596 від 15 травня 2023 року вбачається, що ОСОБА_1 03 травня 2023 року о 22 годині 11 хвилини був відсутній за місцем свого постійного проживання, чим порушив обмеження встановлені ухвалою Шевченківського районного суду міста Львова, а також п. «а» ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», повторно протягом року, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №901597 від 15 травня 2023 року вбачається, що ОСОБА_1 04 травня 2023 року о 23 годині 10 хвилини був відсутній за місцем свого постійного проживання, чим порушив обмеження встановлені ухвалою Шевченківського районного суду міста Львова, а також п. «а» ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», повторно протягом року, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №901598 від 15 травня 2023 року вбачається, що ОСОБА_1 05 травня 2023 року о 22 годині 35 хвилини був відсутній за місцем свого постійного проживання, чим порушив обмеження встановлені ухвалою Шевченківського районного суду міста Львова, а також п. «а» ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», повторно протягом року, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №901599 від 15 травня 2023 року вбачається, що ОСОБА_1 06 травня 2023 року о 22 годині 29 хвилини був відсутній за місцем свого постійного проживання, чим порушив обмеження встановлені ухвалою Шевченківського районного суду міста Львова, а також п. «а» ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», повторно протягом року, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №901600 від 15 травня 2023 року вбачається, що ОСОБА_1 07 травня 2023 року о 22 годині 50 хвилини був відсутній за місцем свого постійного проживання, чим порушив обмеження встановлені ухвалою Шевченківського районного суду міста Львова, а також п. «а» ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», повторно протягом року, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №758041 від 15 травня 2023 року вбачається, що ОСОБА_1 08 травня 2023 року о 22 годині 24 хвилини був відсутній за місцем свого постійного проживання, чим порушив обмеження встановлені ухвалою Шевченківського районного суду міста Львова, а також п. «а» ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», повторно протягом року, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №758042 від 15 травня 2023 року вбачається, що ОСОБА_1 09 травня 2023 року о 22 годині 17 хвилини був відсутній за місцем свого постійного проживання, чим порушив обмеження встановлені ухвалою Шевченківського районного суду міста Львова, а також п. «а» ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», повторно протягом року, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №758049 від 15 травня 2023 року вбачається, що ОСОБА_1 10 травня 2023 року не прибув для реєстрації до ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області, чим порушив обмеження встановлені ухвалою Шевченківського районного суду міста Львова, а також п. «г» ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», повторно протягом року, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №758044 від 15 травня 2023 року вбачається, що ОСОБА_1 11 травня 2023 року о 23 годині 07 хвилин був відсутній за місцем свого постійного проживання, чим порушив обмеження встановлені ухвалою Шевченківського районного суду міста Львова, а також п. «а» ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», повторно протягом року, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №758043 від 15 травня 2023 року вбачається, що ОСОБА_1 11 травня 2023 року о 00 годині 19 хвилини був відсутній за місцем свого постійного проживання, чим порушив обмеження встановлені ухвалою Шевченківського районного суду міста Львова, а також п. «а» ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», повторно протягом року, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №758045 від 15 травня 2023 року вбачається, що ОСОБА_1 12 травня 2023 року о 22 годині 24 хвилини був відсутній за місцем свого постійного проживання, чим порушив обмеження встановлені ухвалою Шевченківського районного суду міста Львова, а також п. «а» ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», повторно протягом року, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №758046 від 15 травня 2023 року вбачається, що ОСОБА_1 13 травня 2023 року о 22 годині 55 хвилини був відсутній за місцем свого постійного проживання, чим порушив обмеження встановлені ухвалою Шевченківського районного суду міста Львова, а також п. «а» ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», повторно протягом року, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №758047 від 15 травня 2023 року вбачається, що ОСОБА_1 14 травня 2023 року о 23 годині 18 хвилини був відсутній за місцем свого постійного проживання, чим порушив обмеження встановлені ухвалою Шевченківського районного суду міста Львова, а також п. «а» ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», повторно протягом року, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
ОСОБА_1 в суді свою вину у вчинених правопорушеннях визнав повністю, суду пояснив, що він дійсно був відсутній за місцем проживання, оскільки працював у Хмельницькій області в різних населених пунктах і там же ночував.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь які фактичні дані на основі яких у встановленому законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
Згідно зі ст. 252 КУПАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Диспозиція ч. 2 ст. 187 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
В протоколах про адміністративне правопорушення, складених відносно ОСОБА_1 зазначено, що він порушив правила адміністративного нагляду, який відносно нього було встановлено ухвалою Шевченківським районним судом міста Львова від 06 липня 2022 року, а саме: повторно не з'являвся для реєстрації в ВП №2 (місто Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області, та повторно порушив заборону виходу з будинку з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин, чим вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 187 КУпАП.
В той же час, статтею 395 КК України, передбачена кримінальна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду, а саме за самовільне залишення особою місця проживання з метою ухилення від адміністративного нагляду.
Порушення правил адміністративного нагляду є кримінально караним лише за умови, що такий нагляд було встановлено щодо особи за наявності передбачених законом підстав і в установленому ним порядку. При цьому слід враховувати, що піднаглядний може бути притягнутий до відповідальності за ст. 395 КК України тільки за порушення, допущені після оголошення йому постанови про встановлення чи продовження адміністративного нагляду.
Відповідно до ухвали Шевченківського районного суду міста Львова від 06 липня 2022 року, ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік та визначено певні обмеження, в тому числі і заборонено виходити з будинку з 22 години 00 хвилин по 06 годину 00 хвилин, з'являтися у відділення поліції за місцем свого проживання для реєстрації.
Під самовільним залишенням особою місця проживання з метою ухилення від адміністративного нагляду розуміються зміна піднаглядним без поважних причин і повідомлення працівників поліції, що здійснюють нагляд, як місця проживання у межах одного населеного пункту, так і виїзд без дозволу органів Національної поліції до іншого населеного пункту.
Суддею встановлено, що відносно ОСОБА_1 20 разів складався протокол за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, а також, раніше він притягався судом до відповідальності за вказане адміністративне правопорушення.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, постановою судді Горохівського районного суду Волинської області від 02 лютого 2023 року ОСОБА_1 притягався до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
З огляду на вищенаведене, вбачається систематичне ухилення ОСОБА_1 від дотримання установлених адміністративним наглядом обмежень.
Аналізуючи наявні у справі докази, вважаю, що в діях ОСОБА_1 може міститися склад кримінального правопорушення, передбаченого ст. 395 КК України, або іншого кримінального правопорушення.
Частиною 2 статті 9 КУпАП, передбачено, що адміністративна відповідальність за правопорушення настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальну відповідальність.
Відповідно до ст. 250 КУпАП прокурор, заступник прокурора, здійснюючи нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів при провадженні в справах про адміністративне правопорушення має право: порушувати провадження в справі про адміністративне правопорушення; знайомитися з матеріалами справи; перевіряти законність дій органів (посадових осіб) при провадженні в справі; брати участь у розгляді справи; заявляти клопотання; давати висновки з питань, що виникають під час розгляду справи; перевіряти правильність застосування відповідними органами (посадовими особами) заходів впливу за адміністративні правопорушення; вносити подання, оскаржувати постанову і рішення по скарзі в справі про адміністративне правопорушення, а також вчиняти інші передбачені законом дії.
Згідно ст. 253 КУпАП, якщо при розгляді справи орган (посадова особа) прийде до висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, він передає матеріали прокурору або органу досудового розслідування.
Відповідно до ч. 2 ст. 284 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення закривається у разі передачі матеріалів прокурору.
На підставі викладеного, керуючись ст. 250, 253, 284 КУпАП, суддя, -
Закрити провадження в справі про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, матеріали справи про адміністративне правопорушення передати керівнику Луцької окружної прокуратури для прийняття рішення відповідно до норм чинного законодавства, про що в найкоротший строк повідомити Горохівський районний суд Волинської області.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Горохівський районний суд Волинської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Горохівського районного суду
Волинської області Яремчук С.М.