Ухвала від 07.06.2010 по справі 2а-567/10/1170

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

Іменем України

07 червня 2010 року Справа № 2а-567/10/1170

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Черниш О.А., при секретарі судового засідання Оводенко І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву державного підприємства "Управління по експлуатації адмінбудинків податкових органів Кіровоградської області" про розстрочення виконання судового рішення,

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство "Управління по експлуатації адмінбудинків податкових органів Кіровоградської області" звернулося до суду з заявою про розстрочення виконання постанови Кіровоградського окружного адміністративного суду від 16.04.10 у справі №2а-567/10/1170, якою з нього на користь управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді стягнуто 59248 грн. 08 коп.

Заявник просить розстрочити на 5 років виконання вказаної постанови, обґрунтовуючи це недостатністю фінансування підприємства з державного бюджету.

У судовому засіданні представник Державного підприємства "Управління по експлуатації адмінбудинків податкових органів Кіровоградської області" дану заяву підтримав, прохав суд її задовольнити з підстав, викладених у заяві.

Представник управління ПФУ в м. Кіровограді у судовому засіданні заперечила проти задоволення заяви, посилаючись на зростання дефіциту Пенсійного Фонду України, необхідність забезпечення своєчасного та повного надходження коштів на його рахунки.

Заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає частковому задоволенню з наступних обставин.

Згідно з вимогами ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Зазначена стаття не обмежує право суду наявністю певних обставин, за яких суд може розстрочити виконання прийнятого рішення, проте визначальним фактором при наданні розстрочки є винятковість цих випадків та їх об'єктивний вплив на виконання судового рішення.

Як вбачається з матеріалів справи, Державне підприємство "Управління по експлуатації адмінбудинків податкових органів Кіровоградської області" є державним підприємством і фінансується з Державного бюджету України (а.с. 7). Кошторисом видатків на 2010 рік передбачено 179 654 грн. на відрахування до Пенсійного фонду України страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. (а.с. 85). Кошти на погашення недоїмки зі сплати страхових внесків кошторисом не передбачені.

Суд враховує, що відповідачем виконуються ухвала Кіровоградського окружного адміністративного суду від 29.03.10 щодо розстрочення виконання постанови суду від 19.11.09 у справі №2а-7487/09/1170 про стягнення з нього на користь УПФУ в м. Кіровограді 120 743, 50 грн. (а.с. 71), а також ухвала Кіровоградського окружного адміністративного суду від 14.05.10 щодо розстрочення виконання постанови суду від 18.06.09 у справі №2а-2283/09/1170 про стягнення з нього на користь УПФУ в м. Кіровограді 73 433, 96 грн. (а.с. 70).

За таких обставин, суд вважає, що недофінансування ДП "Управління по експлуатації адмінбудинків податкових органів Кіровоградської області" об'єктивно впливає на можливість виконання судового рішення, ускладнюючи його виконання у спосіб, який визначений у постанові суду.

Вирішуючи питання про розумний термін розстрочення виконання постанови, суд виходить з матеріальних інтересів сторін та враховує сутність функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Частиною 6 статті 18 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що законодавством не можуть встановлюватися пільги з нарахування та сплати страхових внесків або звільнення від їх сплати.

За таких обставин, враховуючи матеріальні інтереси сторін, фінансовий стан відповідача, з огляду на наявність обставин, що ускладнюють виконання постанови, відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд дійшов висновку щодо доцільності розстрочення виконання постанови Кіровоградського окружного адміністративного суду від 16.04.10 у справі №2а-567/10/1170 строком на 36 місяців.

На підставі викладеного, керуючись ст. 160, 165, 263, 186, 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву державного підприємства "Управління по експлуатації адмінбудинків податкових органів Кіровоградської області" про розстрочення виконання постанови Кіровоградського окружного адміністративного суду від 16.04.10 у справі №2а-567/10/1170 задовольнити частково.

Розстрочити виконання постанови Кіровоградського окружного адміністративного суду від 16.04.10 у справі №2а-567/10/1170 про стягнення з державного підприємства "Управління по експлуатації адмінбудинків податкових органів Кіровоградської області" на користь управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді 59248 грн. 08 коп. строком на 36 місяців, шляхом сплати цієї суми рівними частками по 1645 грн. 78 коп. щомісяця, починаючи з липня 2010 року.

Копію ухвали направити сторонам.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги на ухвалу суду, з одночасним надісланням її копії до апеляційного суду. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О.А. Черниш