Постанова від 16.06.2023 по справі 502/1110/23

Справа № 502/1110/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2023 року м. Кілія

Суддя Кілійського районного суду Одеської області ОСОБА_1 ,

розглянувши подання т.в.о. начальника Відділення поліції № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області про продовження адміністративного нагляду відносно:

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Мирне Кілійського (теперішній Ізмаїльський) району Одеської області, громадянина України, освіта середня, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого 11.02.2009 року Одеським апеляційним судом за ч. 2 ст. 186, п.п. 6, 9, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 4 ст. 17, ч. 3 ст. 289 КК України до 12 років позбавлення волі, -

ВСТАНОВИВ:

16.06.2023 року за вх. № 4930/23 до Кілійського районного суду Одеської області надійшло подання т.в.о начальника Відділення поліції № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В обґрунтування подання зазначено, що 17.05.2019 року ОСОБА_2 по відбуттю строку покарання звільнився з ДУ «Божковської виправної колонії (№16)».

Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_2 належних висновків для себе не зробив та на шлях виправлення не став неодноразово був помічений в порушенні публічного порядку на протязі 2021-2022 років, та 20.06.2022 року Кілійським районним судом у відношенні ОСОБА_2 було встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік із встановленням обмежень передбачених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Після звільнення з місць позбавлення волі а також під час перебування під адміністративним наглядом ОСОБА_2 належних висновків для себе не зробив та на шлях виправлення не став та допустив численні порушення обмежень передбачених адміністративним наглядом на протязі поточного року, а саме:

- 03.01.2023 року ОСОБА_2 не з'явився на реєстрацію до відділення поліції №1 Ізмаїльського РВП, чим порушив один з пунктів встановлених відносно нього обмежень, внаслідок чого, 18.01.2023 року було складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 187 ч. 1 КУпАП. Постановою Кілійського районного суду Одеської області від 25.01.2023 року, ОСОБА_2 визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 184 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 гривень;

- 07.02.2023 року ОСОБА_2 не з'явився на реєстрацію до відділення поліції №1 Ізмаїльського РВП, чим порушив один з пунктів встановлених відносно нього обмежень, внаслідок чого, 07.02.2023 року було складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 187 ч.1 КУпАП. Постановою Кілійського районного суду Одеської області від 23.02.2023 року, ОСОБА_2 визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 184 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення в розмірі 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 гривню;

- 10.02.2023 року ОСОБА_2 під час перевірки нарядом ГРПП, був відсутній за місцем мешкання, чим порушив один з пунктів встановлених відносно нього обмежень, внаслідок чого, 14.02.2023 року було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 187 КУпАП. Постановою Кілійського районного суду Одеської області від 23.02.2023 року, ОСОБА_2 визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 184 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення в розмірі 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 гривню;

- 12.02.2023 року ОСОБА_2 під час перевірки нарядом ГРПП, був відсутній за місцем мешкання, чим порушив один з пунктів встановлених відносно нього обмежень, внаслідок чого, 13.02.2023 року було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 187 КУпАП. Постановою Кілійського районного суду Одеської області від 23.02.2023 року, ОСОБА_2 визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 184 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення в розмірі 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 гривню;

- 21.02.2023 року ОСОБА_2 не з'явився на реєстрацію до відділення поліції №1 Ізмаїльського РВП, чим порушив один з пунктів встановлених відносно нього обмежень, внаслідок чого, 15.03.2023 року було складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 187 ч.2 КУпАП. Постановою Кілійського районного суду Одеської області від 03.04.2023 року, ОСОБА_2 визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 184 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення в розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 гривень;

- 07.04.2023 року о 12:00 годині перебував кафе «Люкс» в АДРЕСА_2 де вживав спиртні напої, чим порушив один з пунктів встановлених відносно нього обмежень, внаслідок чого, 15.03.2023 року було складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 187 ч.2 КУпАП. Постановою Кілійського районного суду Одеської області від 17.05.2023 року, ОСОБА_2 визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 184 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 гривень.

Неодноразово начальником СП відділення поліції №1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області, ДОП СП ВП № 1 Ізмаїльського РВП та поліцейськими СРПП, ОСОБА_2 був попереджений про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, на що останній реагував негативно та висновків для себе не зробив.

На підставі вищевикладеного, т.в.о. начальник Відділення поліції № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області звернувся з поданням про продовження відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративного нагляду терміном на 6 місяців із встановленням рядом обмежень.

ОСОБА_2 в судовому засіданні підтвердив викладені у поданні обставини.

Дослідивши матеріали подання, заслухавши особу, відносно якої вирішується питання щодо продовження адміністративного нагляду, суддею встановлено наступне.

ОСОБА_2 офіційно не працевлаштований, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за порушення адміністративного нагляду, на профілактичні заходи не реагує негативно та висновків для себе не робить.

Так, відповідно до Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.94 року № 264/94-ВР із послідуючими змінами і доповненнями, який визначає умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки, встановлено, що адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами внутрішніх справ.

Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Відповідно до положень пункту «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Відповідно до ст. 5 ч.2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється до повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджений два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняючи інші правопорушення.

Відповідно до ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Згідно до постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду (із змінами, внесеними згідно з Постановами Пленуму Верховного Суду України № 3 (v0003700-93) від 04.06.93, № 19 (v0019700-95) від 26.10.95) № 3 від 28.03.86 р., при розгляді подання про встановлення адміністративного нагляду суддя, перевіряючи обґрунтованість встановлення такого щодо осіб, зазначених у п. «в» ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.

При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління. Матеріали подання про встановлення адміністративного нагляду повинні містити дані про заходи стягнення, які застосовувалися за порушення громадського порядку, прав інших громадян або за інші правопорушення; письмове попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду та інші дані, необхідні для вирішення питання про законність і обґрунтованість встановлення адміністративного нагляду.

Судом достовірно встановлено, що відносно ОСОБА_2 вже було встановлено адміністративний нагляд строком на 12 (дванадцять) місяців, на протязі якого, він неодноразово порушував покладені на нього обов'язки, у зв'язку із чим, суддя вважає за доцільне продовжити відносно ОСОБА_2 адміністративний нагляд, установивши обмеження, передбачені ст. 10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”.

Керуючись ст. 3, 4, 5, 6, 10 Закони України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання - задовольнити.

Продовжити у відношенні ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 6 місяців із встановленням наступних обмеження:

1. Заборонити вихід з будинку за місцем проживання з 21:00 години вечора до 05:00 години ранку.

2. Заборонити відвідувати ресторани, бари, кафе, магазини, торгові точки, де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив, розташовані на території Кілійської та Вилківської міських територіальних громад.

3. Заборонити виїзд в особистих справах за межі Кілійської та Вилківської міських територіальних громад, без дозволу начальника відділення поліції №1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області.

4. Зобов'язати з'являтися 1-й, 2-й, 3-й та 4-й вівторок кожного місяця на реєстрацію з 09:00 до 12:00 години до начальника сектора превенції в кабінет № 6 Відділення поліції № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області, за адресою: Одеська область, Ізмаїльський район, м. Кілія, вул.. Миру, 60.

Копію постанови направити до Відділення поліції № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області для виконання.

Постанова судді може бути оскаржена у встановленому законом

Суддя Кілійського районного суду ОСОБА_1