Справа № 676/4004/23
Провадження № 3/676/1245/23
06 червня 2023 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Савчук Р.І., ознайомившись з матеріалами адміністративної справи, які надійшли від Кам'янець-Подільського РУП ГУНП у Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсіонерки,-
за ч. 2 ст. 164-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
До Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від Кам'янець-Подільського РУП ГУНП у Хмельницькій області надійшов протокол серії ВАВ № 807041 від 30.05.2023 року про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 164-5 КУпАП.
Відповідно до фабули вказаного правопорушення, ОСОБА_1 будучи притягнутою до адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП постановою Кам'янець-Подільського міськрайонного суду від 28.07.2022 року, 30.05.2023 року о 09 год. 35 хв. на центральному ринку по просп. Грушевського, 25 м. Кам'янець-Подільського зберігала при собі без мети збуту 100 пачок цигарок різних марок по 20 цигарок в кожній пачці без марок акцизного податку України, а саме:
-10 пачок цигарок «Lucky Strike»;
-10 пачок цигарок «Kent Smoking kills»;
-10 пачок цигарок «Rothmans Smoking kills»;
-10 пачок цигарок «Regina»;
-10 пачок цигарок «Kent»;
-10 пачок цигарок «Compliment» червоні;
-10 пачок цигарок «Compliment» білі № 6;
-10 пачок цигарок «Compliment» blue;
-10 пачок цигарок «Compliment» blue;
-10 пачок цигарок «Compliment» blue;
чим порушила вимоги пп. 16 п. 2 ст. 17 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту столового, коньячного плодових алкогольних напоїв тютюнових виробів, рідин, що використовуються для електронних сигарет та палива».
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Цих вимог працівники поліції під час складання протоколу не дотримались.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Адміністративна відповідальність за ст. 164-5 КУпАП наступає за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів; за ч. 2 ст. 164-5 КУпАП ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано стягненню за будь-яке з правопорушень, зазначених у частині першій цієї статті, або вчинені у великих розмірах .
До протоколу долучено: рапорт ДОП СДОП ВП Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області Бондеранка С. від 30.05.2023 року; протокол огляду та вилучення від 30.05.2023 року; письмові пояснення ОСОБА_1 від 30.05.2023 року; фотознімок паспорта на ім'я ОСОБА_1 ; витяг з ЄДРСР постанови Кам'янець-Подільського міськрайонного суду від 28.07.2022 року по справі № 676/3184/22.
Вищезазначені документи, не підтверджують того факту, що ОСОБА_1 здійснювала зберігання вищезазначених тютюнових виробів на центральному ринку м. Кам'янець-Подільського.
Крім того, до матеріалів справи не долучено відповідної експертизи тютюнових виробів, яка б підтвердила чи спростувала твердження поліцейського про наявність чи відсутність марок акцизного податку України на вищезазначених тютюнових виробах.
Також, в складі даного адміністративного правопорушення за ст. 164-5 КУпАП визначений спеціальний суб'єкт, а саме: посадові особи підприємств-виробників, імпортерів і продавців алкогольних напоїв чи тютюнових виробів.
Разом з цим, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 є пенсіонеркою, та відсутні дані про те, що вона є посадовою особою чи суб'єктом господарювання.
Вказані обставини, суперечать вимогам ст.ст. 245, 256 КУпАП, а тому, суд вважає за необхідне повернути адміністративні матеріали до Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст.256,276 КУпАП,-
постановив:
Повернути матеріали адміністративної справи, складені щодо ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 164-5 КУпАП до Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області для належного оформлення.
Суддя