Справа № 703/1974/23
3/703/1153/23
06 червня 2023 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Прилуцький В.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючої по АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.164-10 КУпАП,
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №839281 від 24 квітня 2023 року ОСОБА_1 24 квітня 2023 року близько 14 год. 50 хв. в м.Сміла по вул.Ржевська,7, на території ТОВ «Смілавторресурси» здійснила прийом металобрухту від фізичної особи ОСОБА_2 , без складання акту приймання металобрухту, чим порушила ч.8 ст.5 ЗУ «Про металобрухт». Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.2 ст.164-10 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, від її представника адвоката Ігнатенка В.М. надійшло письмове клопотання, в якому він просить закрити провадження через відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.164-10 КУпАП, оскільки вона не є суб'єктом господарювання (ФОП) та не здійснює підприємницьку діяльність в сфері заготівлі, переробки та металургійної переробки металобрухту і необхідних дозволів ліцензій для такого виду діяльності не отримувала.
Відповідно до ч.2 ст.268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.164-10 КУпАП, не відноситься до справ, при розгляді яких присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою, тому суд визнав за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши письмові докази по справі, вважаю, що в діях ОСОБА_1 , відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 164-10 КУпАП, виходячи з наступного.
Частиною 2 статті 164-10 КУпАП передбачено відповідальність за приймання посадовою особою суб'єкта господарювання або громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, що здійснює заготівлю, переробку, металургійну переробку металобрухту.
Таким чином, диспозиція ч.2 ст.164-10 КУпАП містить посилання на спеціальний статус суб'єкта даного правопорушення, а адміністративна відповідальність за порушення законодавства, що регулює здійснення операцій з металобрухтом, фізичних осіб, які не наділені даним спеціальним статусом, не передбачена.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
У матеріалах справи відсутні жодні докази на підтвердження того, що ОСОБА_1 , на момент складання протоколу про адміністративне правопорушення щодо неї, була посадовою особою суб'єкта господарювання або громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, що здійснює заготівлю, переробку, металургійну переробку металобрухту, а тому вона не є суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 164-10 КУпАП.
Зважаючи на вищевикладене, суд приходить до висновку, що справа підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ч. 2 ст.164-10, п. 1 ст. 247, ст. ст. 283, 284 КУпАП, суд,-
постановив:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.164-10 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків на її оскарження, а в разі оскарження після розгляду справи апеляційним судом, якщо її не буде скасовано.
Суддя: В. О. Прилуцький