Справа № 732/315/23
Провадження № 3/732/642/23
02.06.2023 року м. Городня
Суддя Городнянського районного суду Чернігівської області Лиманська М.В., розглянувши справу, яка надійшла з відділу поліцейської діяльності № 1 Чернігівського районного управління поліції ГУНП України в Чернігівській області, про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працює, адреса проживання: АДРЕСА_1 , -
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 160372 від 04.03.2023 складеного інспектором з РПП ВПД№1 ЧРУП ГУНП в Чернігівської області Горбатенком Д.К., убачається, що 04.03.2023, о 22 год. 49 хв., у м. Городня Чернігівського району по вул. 1 Травня водій ОСОБА_1 керував автомобілем марки ВАЗ 2108, д.н.з. НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей, нечітка хода, порушення мови. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння та проходження огляду за допомогою спеціального технічного засобу ОСОБА_1 відмовився в установленому законом порядку. Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст, 130 КУпАП.
У судовому захисник - адвокат Слєпченко С.А. просив повторно повернути справу для належного оформлення, оскільки в протоколі про адміністративне правопорушення записи мають виправлення, а саме в частині зазначення номеру пункту Правил дорожнього руху, які начебто порушив ОСОБА_1 . Звернув увагу, що при направленні справи на доопрацювання 10.05.2023 вказаного виправлення в протоколі не було.
Заслухавши думку захисника та перевіривши протокол про адміністративне правопорушення, суддя дійшла висновку, що дана справа про адміністративне правопорушення підлягає повторному поверненню для належного оформлення органу, який склав протокол про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п.6 розд. ІІ Інструкції з оформлення адміністративних матеріалів в органах поліції, затвердженого наказом МВС від 06.11.2015 року № 1376 усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою.
Згідно п.7 розд. ІІ цієї Інструкції не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Виправлення, які допущені під час внесення записів до протоколу, до його підписання особою, стосовно якої його складено, повинні бути чітко посадовою особою виправлені та належним чином застережені (проставлена печатка та підпис посадової особи).
Якщо ж такі виправлення заносяться в протокол після підписання його особою, відносно якої його складено, то відповідні виправлення із застереженням вносяться і в
копію протоколу, який був виданий особі, відносно якої він складався.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД № 160372 від 04.03.2023 дійсно наявні незастережні виправлення, вказані недоліки протоколу підлягають виправленню.
Керуючись ст. 256 КУпАП, -
Повторно повернути справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП ОСОБА_1 для належного оформлення до Відділу поліцейської діяльності № 1 Чернігівського районного управління поліції ГУНП України в Чернігівській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М.В. Лиманська