Постанова від 30.04.2010 по справі 3-4087/10

3-4087/10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2010 року м. Хмельницький

Суддя Хмельницького міськрайонного суду Салоїд Н.М., при секретареві Колісник Л.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Стуфчинці Хмельницького району, мешканця АДРЕСА_1, працюючого селищним головою смт. Чорний Острів Хмельницького району,

за ст. 5 ч.1 п. "г" Закону України "Про боротьбу з корупцією",

ВСТАНОВИВ:

З протоколу від 13 квітня 2010 року вбачається, що ОСОБА_1, працюючи сільським головою смт. Чорний Острів Хмельницького району Хмельницької області та являючись державним службовцем 4 категорії 9 рангу надав інформацію щодо обсягу та виду виконаних громадських робіт ОСОБА_2, на якого згідно постанови Хмельницького міськрайонного суду від 25 грудня 2009 року накладено адміністративне стягнення у вигляді 40 годин громадських робіт. ОСОБА_1 надав недостовірну інформацію про те, що ОСОБА_2 стягнення накладене судом відбув у повному обсязі, та надав копію табелю виходу його на роботу у лютому 2010 року про відпрацювання 40 годин громадських робіт порушником та довідку у КВІ Хмельницького РП Волочиського МВ УДДУПВП у Хмельницькій області, особисто їх підписав та скріпив гербовою печаткою, чим порушив ст. 5 ч. 1 п. "г" Закону України "Про боротьбу з корупцією".

В судовому засіданні ОСОБА_1 факт правопорушення визнав, пояснивши, що дійсно отримав направлення КВІ Хмельницького РВ Волочиського МВ УДДУПВП про відпрацювання ОСОБА_2 40 годин громадських робіт. З цього приводу ним видано розпорядження 03.02.2010 року та складено графік порядку відбування стягнення порушником у виді громадських робіт на території Чорноострівської сільської Ради з благоустрою в період з 04.02.2010 року по 22.02.2010 року. Однак ОСОБА_2 стягнення у вигляді громадських робіт в означені дні у табелі повністю не виконував. Він як сільський голова надав інформацію про відбування стягнення ОСОБА_2 у вигляді довідки за № 638 від 27.10.2009 року до КВІ Хмельницького РВ Волочиського МВ УДДУПВП та табелю обліку робочого часу про відпрацювання порушником накладеного стягнення в повному об'ємі, які особисто підписав та завірив їх гербовою печаткою.

Заслухавши пояснення порушника, перевіривши матеріали справи доказами, вважаю необхідним закрити провадження за відсутністю у діях ОСОБА_2 складу правопорушення за наступних підстав.

З протоколу про адміністративне правопорушення від 13 квітня 2010 року вбачається, що ОСОБА_1 як державного службовця 4 категорії 9 рангу притягнуто до відповідальності за пунктом «г» частини 1 статті 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» за надання ним недостовірної інформації щодо фактичного відбування стягнення ОСОБА_2 громадських робіт у формі складання завідомо недостовірного табеля виходу на роботу ОСОБА_2 в лютому 2010 року та довідки за №205 від 22.02.2010 року, котрі завірив власним підписом та гербовою печаткою Чорноострівської сільської Ради, внаслідок чого надав недостовірну інформацію щодо виконання стягнення у виді громадських робіт ОСОБА_2

Фактично ОСОБА_2 робіт вказаних у табелі виходу на роботу у лютому місяці 2010 року виконав не в повному обсязі.

Згідно постанови Пленуму Верховного Суду України за №13 від 25.05.1998 року «Про практику застосування судами справ про корупційні діяння» при вирішенні питань щодо винності особи в ненаданні, затриманні або наданні недостовірної чи неповної інформації (п. «г» ч.1 ст. 5 Закону) слід керуватися вимогами закону України «Про інформацію», а також відповідними правовими актами, які регулюють інформаційні відносини в державі.

Відповідно до вимог статті 21 цього Закону інформація державних органів та органів місцевого самоврядування - це офіційна документована інформація, яка створюється в процесі поточної діяльності законодавчої, виконавчої та судової влади, органів місцевого та регіонального самоврядування. Основними джерелами цієї інформації є законодавчі акти України, інші акти, що приймаються Верховною Радою та її органами, підзаконні нормативні акти, ненормативні акти державних органів, акти органів місцевого і регіонального самоврядування.

Згідно означеного закону табель обліку робочого часу та довідка видана сільським головою не є нормативним чи ненормативним актом, і не відноситься до державних інформаційних відносин.

Тому в діях ОСОБА_1 відсутній склад корупційного діяння, у його діях вбачаються ознаки злочину. Тому провадження по справі підлягає закриттю з направленням повідомлення прокурору Хмельницького району для вирішення питання про притягнення до кримінальної відповідальності.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 5 ч. 1 п. "г", 8 ч.1 Закону України "Про боротьбу з корупцією", Закону України «Про інформацію», ст. ст. 247, 283 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження у адміністративній справі відносно ОСОБА_1 у зв'язку із відсутністю в його діях складу корупційного діяння.

Передати матеріали прокурору Хмельницького району для вирішення питання про притягнення до кримінальної відповідальності.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 діб з моменту її проголошення до Апеляційного Суду Хмельницької області.

Суддя :