Справа № 420/15010/22
25 травня 2023 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Бжассо Н.В.,
за участі секретаря судового засідання Музики І.О.,
за участі сторін:
представника позивача: адвоката Батуріної Г.О. (за ордером),
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Одеса за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України про визнання незаконним та скасування рішення житлової комісії, наказу командира військової частини, зобов'язання вчинити певні дії
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України про визнання незаконним та скасування рішення житлової комісії, наказу командира військової частини, зобов'язання вчинити певні дії, за результатом розгляду якого, позивач просить:
визнати протиправним та скасувати Рішення житлової комісії військової частини НОМЕР_1 ' Міністерства оборони України, оформлене протоколом №1 від 25.01.2021 року, у частині зняття підполковника ОСОБА_1 з обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов.
визнати протиправним та скасувати наказ командира військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України № 46 від 26.01.2021 «Про оголошення протоколу засідання житлової комісії військової частини НОМЕР_1 від 25 січня 2021 року №1» в частині зняття підполковника ОСОБА_1 з обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов.
зобов'язати військову частину НОМЕР_1 Міністерства оборони України в особі житлової комісії військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України поновити ОСОБА_1 та членів сім'ї, загалом у складі 4 (чотирьох) осіб на обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов у військовій частині НОМЕР_1 Міністерства оборони України зі збереженням дати первинної постановки на облік: в загальній черзі з 13.02.1998 року, в першочерговій черзі - з 23.01.2018 року.
Крім того, суду надана заява про стягнення з військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати, які складаються із судового збору у сумі 2977,20 грн, із судового збору за подання апеляційної скарги у сумі 2481,00 грн. та витрати на правничу допомогу у сумі 6000,00 грн
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що на час звільнення з військової служби 02.09.2019 він перебував у військовій частині НОМЕР_1 на обліку військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов складом сім'ї з 4 осіб у загальній черзі з 13.02.1998 року та у першочерговій з 23.01.2018 року.
19.09.2022 року позивач звернувся до військової частини НОМЕР_1 із заявою про надання відомостей щодо наявності вільного житлового фонду для забезпечення його та родини житлом. Листом від 06.10.2022 № 923 позивача повідомлено про зняття його та членів його сім'ї з квартирного обліку на підставі п.9 ст.12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Рішенням житлової комісії військової частини НОМЕР_1 , оформленим протоколом №1 від 25.01.2021, затвердженим Наказом командира військової частини НОМЕР_1 №46 від 26.01.2021 вирішено зняти підполковника ОСОБА_1 та членів сім'ї у складі 4 осіб (його, дружину ОСОБА_2 , 1978 р.н., доньку ОСОБА_3 , 1997 р.н., сина - ОСОБА_4 , 2007 р.н) з квартирного обліку з підстав звільнення з військової служби у зв'язку з закінченням контракту.
Позивач вважає вказане рішення житлової комісії військової частини НОМЕР_1 , оформлене протоколом №1 від 25.01.2021, та наказ командира військової частини НОМЕР_1 №46 від 26.01.2021, в частині виключення позивача з квартирного обліку військової частини НОМЕР_1 складом сім'ї 4 осіб, є незаконними та такими, що порушують конституційні права його сім'ї на житло, в зв'язку з чим підлягають скасуванню, а позивач з вказаним складом сім'ї має бути поновлений на квартирному обліку.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 25 жовтня 2022 року відмовлено у відкритті провадження.
13 січня 2023 року Постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду задоволено апеляційну скаргу ОСОБА_1 . Скасовано ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 25 жовтня 2022 року про відмову у відкритті адміністративного провадження. Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України про визнання незаконним та скасування рішення житлової комісії, наказу командира військової частини, зобов'язання вчинити певні дії - направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Ухвалою суду від 15 лютого 2023 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження. Підготовче провадження у справі призначене на 13 березня 2023 року о 12 годині 00 хвилин.
21.03.2023 року електронним засобом зв'язку на адресу суду надійшов відзив, в якому зазначено, що відповідач не визнає позов, так як позивача звільнено з військової служби, а тому правомірно виключено з квартирного обліку у Збройних Силах України.
Ухвалою суду від 28 березня 2023 року, яка занесена до протоколу підготовчого засідання підготовче провадження у справі закрито. Розгляд справи по суті призначений на 12 квітня 2023 року о 10 годині 30 хвилин.
У судовому засіданні, 25.05.2023 року представник позивача підтримав позов у повному обсязі, з підстав викладених у позові.
Представник відповідача до судового засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив.
Суд вислухав представника позивача, розглянув матеріали справи, всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінив надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності та робить наступні висновки.
Як встановлено судом, ОСОБА_1 , в період з 12.08.1997 року по 02.09..2019 року проходив військову службу за контрактом у військових частинах НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_1 , НОМЕР_5 , НОМЕР_1 Міністерства оборони України.
На підставі рапорту та протоколу засідання житлової комісії військової частини НОМЕР_2 від 13.02.1998 ОСОБА_1 зараховано на квартирний облік у загальну чергу.
27.03.2008 рішенням житлової комісії військової частини НОМЕР_1 , оформленим протоколом №2, внесені зміни квартирної справи позивача, яким зараховано на квартирний облік 4 особи у складі сім'ї ОСОБА_1 у зв'язку з народженням сина.
29.10.2012 рішенням житлової комісії військової частини НОМЕР_1 , оформленим протоколом №2, підполковника ОСОБА_1 складом сім'ї 4 особи ( він, дружина ОСОБА_2 , 1978 р.н., донька ОСОБА_5 , 1997 р.н., син - ОСОБА_6 , 2007 р.н) зараховано на квартирний облік при військовій частині НОМЕР_5 у загальну та пільгову чергу.
07.02.2014 рішенням житлової комісії військової частини НОМЕР_1 , оформленим протоколом №2, підполковника ОСОБА_1 складом сім'ї 4 особи зараховано на квартирний облік при військовій частині НОМЕР_1 (по переводу).
23.01.2018 рішенням житлової комісії військової частини НОМЕР_1 , оформленим протоколом №1, на підставі рапорту від 22.01.2018 підполковника ОСОБА_1 , тим самим складом сім'ї переведено в пільгову чергу з правом першочергового отримання житла у зв'язку із досягненням 25 річної вислуги років.
Згідно з витягом з наказу Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України від 21 серпня 2019 року № 414 звільнено з військової служби у запас за підпунктом «а» (у зв'язку з закінченням строку контракту): підполковника ОСОБА_1 .
Наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 02.09.2019 року №192 підполковника ОСОБА_1 - заступника начальника штабу військової частини НОМЕР_1 звільнено у запас за підпунктом «а» відповідно до пункту 2 частини п'ятої статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (у зв'язку з закінченням строку контракту). Вислуга років складає станом на 02 вересня 2029 року: календарна - 27 років 01 місяць.
Рішенням житлової комісії військової частини НОМЕР_1 , оформленим протоколом №1 від 25.01.2021, затвердженим Наказом командира військової частини НОМЕР_1 №46 від 26.01.2021 вирішено зняти підполковника ОСОБА_1 та членів сім'ї у складі 4 осіб (його, дружину ОСОБА_2 , 1978 р.н., доньку ОСОБА_3 , 1997 р.н., сина - ОСОБА_4 , 2007 р.н) з квартирного обліку з підстав звільнення з військової служби у зв'язку з закінченням контракту.
Згідно зі ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 47 Конституції України передбачено, що кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких громадянин має змогу побудувати житло, придбати його у власність, або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступною платою відповідно до закону.
Частиною 1 ст.12 Закону України від 20 грудня 1991року №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - ЗУ №2011-XII) передбачено, що держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у порядку і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР та іншими нормативно-правовими актами.
21 квітня 2022 року прийнято Закон України «Про дерадянізацію законодавства України» №2215-IX яким найменування Житлового кодексу Української РСР змінено на Житловий кодекс України.
Відповідно до ст.37 Житлового кодексу України (далі - ЖКУ), облік потребуючих поліпшення житлових умов громадян, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, що мають житловий фонд і ведуть житлове будівництво або беруть пайову участь у житловому будівництві, здійснюється за місцем роботи, а за їх бажанням - також і за місцем проживання. Нарівні з ними беруться на облік громадяни, які залишили роботу на цих підприємствах, в установах, організаціях у зв'язку з виходом на пенсію.
Порядок обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов передбаченийі ст.38 ЖКУ.
Згідно з ст.40 Житлового кодексу України ( в редакцій, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), громадяни перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов до одержання житлового приміщення, за винятком випадків, передбачених частиною другої цієї статті.
Громадяни знімаються з обліку потребуючих поліпшення житлових умов у випадках:
1) поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення;
1-1) одноразового одержання за їх бажанням від органів державної влади або органів місцевого самоврядування грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення у встановленому порядку;
2) виїзду на постійне місце проживання до іншого населеного пункту;
3) припинення трудових відносин з підприємством, установою, організацією особи, яка перебуває на обліку за місцем роботи, крім випадків, передбачених законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР;
4) засудження до позбавлення волі на строк понад шість місяців, заслання або вислання;
5) подання відомостей, що не відповідають дійсності, які стали підставою для взяття на облік, або неправомірних дій службових осіб при вирішенні питання про взяття на облік.
У разі смерті громадянина, який перебував на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, за членами його сім'ї зберігається право подальшого перебування на обліку. Таке ж право зберігається за членами сім'ї громадянина, який перебував на обліку у виконавчому комітеті місцевої Ради народних депутатів і був знятий з обліку з підстав, зазначених у пунктах 2 і 4 цієї статті.
Зняття з обліку потребуючих поліпшення житлових умов провадиться органами, які винесли або затвердили рішення про взяття громадянина на облік.
Про зняття з обліку потребуючих поліпшення житлових умов громадяни повідомляються у письмовій формі з зазначенням підстав зняття з обліку.
Вказаний перелік випадків для зняття з обліку потребуючих поліпшення житлових умов вичерпний.
Постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2006 року №1081 затверджено Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями (далі - Порядок №1081), який визначає механізм забезпечення житловими приміщеннями військовослужбовців - осіб офіцерського (у тому числі осіб, які проходять військову службу за призовом осіб офіцерського складу), старшинського і сержантського, рядового складу (крім військовослужбовців строкової служби) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення та Держспецтрансслужби, Держспецзв'язку, посади в яких комплектуються військовослужбовцями, у тому числі звільнених в запас або у відставку, що залишилися перебувати на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, у військових частинах, закладах, установах та організаціях (далі - військові частини) після звільнення (далі - військовослужбовці) та членів їх сімей.
Порядком визначено алгоритм обліку військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов, надання житлових приміщень для постійного проживання Облік військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов (далі - облік), ведеться у військових частинах та квартирно-експлуатаційних органах.
Відповідно до п.22 та п.23 Порядку №1081 облік військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов (далі - облік), ведеться у військових частинах та квартирно-експлуатаційних органах.
Для зарахування на облік військовослужбовець подає рапорт на ім'я безпосереднього командира (начальника).
Пунктом 24 Порядку №1081 встановлено, що військовослужбовці зараховуються на облік згідно з рішенням житлової комісії військової частини, яке затверджується командиром військової частини.
Відповідно до положень п.п.29-31 Порядку №1081 військовослужбовці, які перебувають на обліку при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров'я, а також у зв'язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду, а в разі розформування військової частини - у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки і квартирно-експлуатаційному органі та користуються правом позачергового одержання житла.
Військовослужбовці знімаються з обліку у разі: поліпшення житлових умов, внаслідок чого відпала потреба в наданні житла; засудження військовослужбовця до позбавлення волі на строк понад шість місяців, крім умовного засудження; звільнення з військової служби за службовою невідповідністю, у зв'язку з систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем; подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на облік; в інших випадках, передбачених законодавством.
Житлові приміщення надаються тільки військовослужбовцям, які перебувають на обліку, крім випадків, передбачених законодавством.
Відповідно до Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2006 року №1081, Порядку виплати грошової компенсації військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації та Державної спеціальної служби транспорту за піднайом (найом) ними жилих приміщень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року №450, та Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року №728, з метою вдосконалення забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями наказом Міністерства оборони України від 31 липня 2018 року №380 затверджено Інструкцію з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями (далі - Інструкція).
Інструкція визначає зміст та методику забезпечення жилими приміщеннями військовослужбовців Збройних Сил України (крім військовослужбовців строкової служби), а також осіб, звільнених в запас або відставку, що залишилися перебувати після звільнення з військової служби на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання (далі - військовослужбовці), та членів їх сімей, у тому числі членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли), зникли безвісти під час проходження військової служби, що перебувають на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов (далі - члени їх сімей).
Відповідно до п.1 розділу VІ Інструкції житловими приміщеннями для постійного проживання забезпечуються військовослужбовці та члени їх сімей, які відповідно до вимог статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» набули права та не забезпечувалися постійним житлом протягом усього часу проходження військової служби і мають календарну вислугу на військовій службі 20 років і більше, зареєстровані в населеному пункті дислокації військової частини, в якій військовослужбовець проходить службу та перебуває на відповідному обліку.
Як встановлено судом позивач проходив військову службу за контрактом та звільнений зі служби в запас за п.п. «а» п.2 ч.5 ст.26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (у зв'язку з закінченням строку контракту.
При цьому, календарна вислуга років позивача становить 27 років 01 місяць.
Пунктом 21 розділу VІ Інструкції визначено, що зняття військовослужбовців з обліку проводиться у разі:
поліпшення житлових умов до встановлених норм забезпечення житловою площею громадян у відповідному населеному пункті;
подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на квартирний облік, включення до списків осіб, що мають право першочергового та позачергового одержання житлових приміщень, або неправомірних дій посадових (службових) осіб при вирішенні питання про прийняття на квартирний облік;
в інших випадках, передбачених законодавством.
Наявності підстав зняття військовослужбовців з обліку, визначених п. 21 розділу VІ Інструкції, під час розгляду справи судом не встановлено.
Відповідно до п.3 ст.12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» №2011-XII військовослужбовцям, які вступили на військову службу за контрактом відповідно до частини четвертої статті 20 або продовжили військову службу за контрактом відповідно до частини десятої статті 23 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», жилі приміщення надаються позачергово за рахунок військових формувань за місцем проходження військової служби. При цьому для військовослужбовців, які вступили на військову службу за контрактом відповідно до частини четвертої статті 20 зазначеного Закону, до часу перебування їх на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, зараховується час перебування на такому обліку за місцем проживання до прийняття на військову службу за контрактом.
Згідно з ч.4 ст.20 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25 березня 1992року №2232-XII громадяни України, які не досягли граничного віку перебування в запасі, у разі настання особливого періоду можуть бути прийняті на військову службу за контрактом на строк військової служби в календарному обчисленні, встановлений частиною 3 статті 23 цього Закону.
Відповідно до ч.10 ст.23 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» №2232-XII для потреб Збройних Сил України та інших військових формувань (крім Служби зовнішньої розвідки України) військовослужбовцям військової служби за контрактом з числа громадян України, які під час проходження військової служби були визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби за станом здоров'я за наслідками захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), одержаних під час виконання обов'язків військової служби, що призвело до встановлення їм інвалідності, часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності (крім розумових, сенсорних, психологічних вад, розладів психіки, поведінки та інших захворювань, визначених Міністерством оборони України та іншими центральними органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями), за їх зверненням може бути продовжено військову службу до закінчення строку контракту з можливістю укладення нового контракту, але не більше ніж до досягнення граничного віку перебування на військовій службі.
Суд враховує, що позивач проходив військову службу за контрактом та його звільнено в запас за закінченням строку дії такого контракту.
Згідно з п.9 ст.12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» військовослужбовці, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, при звільненні з військової служби в запас за станом здоров'я або якщо вони на час звільнення мають вислугу військової служби не менше 20 років, або у відставку, а також у зв'язку зі скороченням штатів чи проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості їх використання на військовій службі, залишаються на цьому обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду або за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, а в разі її розформування - у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки і відповідних квартирно-експлуатаційних органах та користуються правом позачергового одержання житла. Військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення. Військовослужбовці, які набули право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", залишаються на такому обліку та користуються правом позачергового одержання житла.
Отже, існує вичерпний перелік підстав, при яких військовослужбовці мають право залишатися на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов при звільненні з військової служби. Крім того, згідно з чинним законодавством звільнення з військової служби в запас не є підставою для зняття позивача та членів його сім'ї з квартирного обліку у військовій частині.
З урахуванням встановлений обставин, суд робить висновок, що позовні вимоги позивача є обґрунтованим та підлягають задоволенню.
Згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Таким чином, суд робить висновок про наявність підстав для задоволення позовних вимог за даним позовом.
Згідно з ч. 3 ст. 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Враховуючи, що позивачем понесені судові витрати, які складаються із судового збору у сумі 2977,20 грн. із судового збору за подання апеляційної скарги у сумі 2481,00 грн. та витрат на правничу допомогу у сумі 6000,00 грн., що підтверджено належними доказами, суд вважає можливим стягнути з відповідача на користь позивача зазначені судом витрати.
Керуючись ст.ст.2, 3, 6, 8, 9, 73, 74, 75, 76, 77, 94, 139, 173-183, 192-228, 205, 243, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд
Задовольнити адміністративний ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України про визнання незаконним та скасування рішення житлової комісії, наказу командира військової частини, зобов'язання вчинити певні дії
Визнати протиправним та скасувати Рішення житлової комісії військової частини НОМЕР_1 ' Міністерства оборони України, оформлене протоколом №1 від 25.01.2021 року, у частині зняття підполковника ОСОБА_1 з обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов.
Визнати протиправним та скасувати наказ командира військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України № 46 від 26.01.2021 «Про оголошення протоколу засідання житлової комісії військової частини НОМЕР_1 від 25 січня 2021 року №1» в частині зняття підполковника ОСОБА_1 з обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов.
Зобов'язати військову частину НОМЕР_1 Міністерства оборони України в особі житлової комісії військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України поновити ОСОБА_1 та членів сім'ї, загалом у складі 4 (чотирьох) осіб на обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов у військовій частині НОМЕР_1 Міністерства оборони України зі збереженням дати первинної постановки на облік: в загальній черзі з 13.02.1998 року, в першочерговій черзі - з 23.01.2018 року.
Стягнути з військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_7 ) понесені судові витрати, які складаються із судового збору у сумі 2977,20 грн. (дві тисячі дев'ятсот сімдесят сім гривень двадцять копійок), із судового збору за подання апеляційної скарги у сумі 2481,00 грн. (дві тисячі чотириста вісімдесят одна гривня 00 копійок) та витрати на правничу допомогу у сумі 6000,00 грн. (шість тисяч гривень 00 копійок).
Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.
Апеляційна скарга подається учасниками справи безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
Позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_7 ; адреса: АДРЕСА_1 ).
Відповідач - Військова частина НОМЕР_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ; адреса: АДРЕСА_2 ).
Повний текст рішення складений та підписаний судом 01 червня 2023 року.
Суддя Н.В. Бжассо