Справа № 420/4558/23
01 червня 2023 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Бутенка А.В., розглянувши в порядку письмового провадженні за правилами спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеський області, посадової особи районного сектору Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області Токаренко Н.А. про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
Стислий зміст позовних вимог.
ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеський області, посадової особи районного сектору Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області Токаренко Н.А., в якій просить суд:
- визнати протиправною дію посадової особи районного сектору Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області Токаренко Н.А., виражену у відмові прийняти заяву ОСОБА_1 про прийняття до громадянства України;
- зобов'язати Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області прийняти заяву ОСОБА_1 про прийняття до громадянства України.
Виклад позиції позивача та заперечень відповідача.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач звернувся до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області із заявою про прийняття до громадянства України відповідно до ст. 9 Закону України «Про громадянство України». Листом начальника ГУ ДМС від 29.08.2022 року рекомендовано звернутися з заявою до районного сектору ГУ ДМС. Позивач звернувся до районного сектору ГУ ДМС з метою подання заяви та документів щодо прийняття до громадянства України. Посадовою особою районного сектору ГУ ДМС Токаренко Н.А. було відмовлено в прийнятті заяви та документів.
Вважаючи дії відповідачів щодо не прийняття заяви протиправними позивач звернувся до суду з цим позовом.
17.04.2023 року від Головного управління Державної міграційної служби України в Одеський області, посадової особи районного сектору Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області Токаренко Н.А. надійшов відзив на позовну заяву в обґрунтування якого зазначено, що позивач звернувся до Головного управління ДМС в Одеській області з заявою про прийняття до громадянства України. Відповідно до п. 93 Порядку № 215 територіальний підрозділ Державної міграційної служби України, до якого подано документи щодо оформлення набуття громадянства України, перевіряє відповідність оформлення поданих документів вимогам законодавства України. Подані заявником належно оформлені документи не пізніш як у двотижневий строк з дня їх надходження надсилаються до територіального органу Державної міграційної служби України. Враховуючи викладене, заяви про оформлення набуття громадянства України подаються до територіального підрозділу ДМС України де здійснюється відповідна перевірка після чого такі документи передаються до територіального органу. Враховуючи викладене, позивача повідомлено про необхідність особистого звернення до районного сектору ДМС за зареєстрованим місцем проживання та необхідністю подання клопотання щодо прийняття до громадянства України разом з документами, які передбачені чинним законодавством. До Київського відділу у місті Одесі ГУ ДМС в Одеській області звернувся громадянин Російської Федерації ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою про прийняття до громадянства України відповідно до статті 9 Закону України «Про громадянство України» заповненою у 2-х примірниках адвокатом заявника (зі слів заявника) і датованою 14 серпня 2022 року. Документи, які надав ОСОБА_2 , не відповідають встановленому зразку, яке вимагає чинне законодавство для прийняття до громадянства України відповідно до статті 9 Закону України «Про громадянство України», а також заявником не було подано повний перелік документів передбачених Порядком провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, затвердженого Указом Президента України від 27.03.2001 року. Заява про прийняття до громадянства України приймається в разі виконання умов для прийняття до громадянства України відповідно до статті 9 Закону та за умови відсутності підстав, за наявності яких прийняття до громадянства України не допускається. Враховуючи викладене, прийняти заяву про прийняття до громадянства України та тим самим сприяти подальшому документуванню й отриманню паспорта громадянина України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 можливо тільки в разі надання заявником усіх дійсних документів, передбачених Законом та Порядком № 215. У зв'язку з не наданням позивачем вичерпного переліку документів для прийняття до громадянства України у співробітників ГУ ДМС в Одеській області відсутня можливість прийняття такої заяви та як наслідок прийняття відповідного рішення.
03.05.2023 року від позивача надійшла відповідь на відзив в якій позивач підтримує позицію викладену в позовній заяві та просить позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Заяви чи клопотання від сторін не надходили.
Процесуальні дії вчинені судом.
Ухвалою суду від 03.04.2023 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеський області, посадової особи районного сектору Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області Токаренко Н.А. про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Обставини справи.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином Російської Федерації.
З 04.03.2014 року ОСОБА_1 проживає на території України, що підтверджується посвідкою на постійне проживання серії НОМЕР_1 .
23.08.2022 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області із заявою про прийняття до громадянства України відповідно до ст.9 Закону України «Про громадянство України».
Листом начальника ГУ ДМС України в Одеській області від 29.08.2022 року позивачу рекомендовано особисто звернутися із заявою до районного сектору ГУ ДМС України в Одеській області за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Філатова, буд. 15А.
13.09.2022 року ОСОБА_1 у супроводженні керівника Правозахисного об'єднання «ПРАВЕ ДІЛО» звернувся до Київського районного відділу Головного управління ДМС України в Одеській області з метою подання заяви та документів щодо прийняття до громадянства України.
До заяви було долучено наступні документи: три фотокартки, зобов'язання припинити іноземне громадянство, копії посвідок на постійне проживання від 04ю03ю2014 року та від 22.04.2021 року, копія паспорта громадянина рф, копія довідки Знам'янської сільської ради, відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків від 15.08.2022 року, квитанція про сплату державного мита.
На заяву від 13.09.2022 року про надання письмової відповіді щодо відмови у прийнятті документів для прийняття до громадянства України позивач відповіді від Київського відділу у м.Одесі ГУ ДМС України в Одеській області відповіді не отримав.
Джерела права й акти їх застосування.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з пунктом 1 Положення про Державну міграційну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 360 (далі Положення № 360), Державна міграційна служба України (ДМС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів.
Відповідно до підпункту 3 пункту 4 Положення № 360 ДМС відповідно до покладених на неї завдань здійснює у межах компетенції провадження з питань прийняття до громадянства України і про припинення громадянства України та подає відповідні документи на розгляд Комісії при Президентові України з питань громадянства, а також забезпечує виконання рішень Президента України з питань громадянства.
За змістом пункту 7 Положення № 360 ДМС здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи та територіальні підрозділи, у тому числі міжрегіональні.
Правовий зміст громадянства України, підстави і порядок його набуття та припинення, повноваження органів державної влади, що беруть участь у вирішенні питань громадянства України, порядок оскарження рішень з питань громадянства, дій чи бездіяльності органів державної влади, їх посадових і службових осіб, відповідно до Конституції України визначає Закон України «Про громадянство України» від 18 січня 2001 року № 2235-III (далі - Закон № 2235-ІІІ).
Відповідно до п.3 ст.6 Закону № 2235-III громадянство України набувається, зокрема, внаслідок прийняття до громадянства України.
Згідно із ст.9 Закону № 2235-III іноземець або особа без громадянства можуть бути за їх заявою прийняті до громадянства України.
Умовами прийняття до громадянства України є:
1) визнання і дотримання Конституції України та законів України, що засвідчується особою у поданій в установленому порядку заяві про прийняття до громадянства України;
2) подання:
іноземцем - зобов'язання припинити іноземне громадянство.
Іноземці, які подали зобов'язання припинити іноземне громадянство (підданство), повинні подати документ про це, виданий уповноваженим органом відповідної держави, до уповноваженого органу України протягом двох років з моменту прийняття їх до громадянства України. Іноземці, які мають усі передбачені законодавством цієї держави підстави для отримання документа про припинення громадянства (підданства), але з незалежних від них причин не можуть отримати його, подають декларацію про відмову від іноземного громадянства.
Для прийняття до громадянства України замість зобов'язання припинити іноземне громадянство (підданство) може бути подано:
а) іноземцем, якого визнано біженцем або якому надано притулок в Україні, - декларацію про відмову від іноземного громадянства особи, яку визнано біженцем або якій надано притулок в Україні;
б) іноземцем, який постійно проживає в Україні та є громадянином держави, з якою Україна уклала міжнародний договір, що передбачає припинення особою громадянства цієї держави одночасно з набуттям громадянства України, - заяву про зміну громадянства;
в) іноземцем, який в установленому законодавством України порядку проходить (проходив) військову службу за контрактом у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту або Національній гвардії України, - декларацію про відмову від іноземного громадянства особи, яка в установленому законодавством України порядку уклала контракт на проходження військової служби у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту або Національній гвардії України;
г) іноземцем, який має визначні заслуги перед Україною або прийняття якого до громадянства України становить державний інтерес для України, - декларацію про відмову від іноземного громадянства особи, яка має визначні заслуги перед Україною або прийняття якої до громадянства України становить державний інтерес для України;
ґ) іноземцем, який в установленому законодавством України порядку проходить військову службу за контрактом у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту або Національній гвардії України та нагороджений державною нагородою України, - декларацію про відмову від іноземного громадянства особи, яка в установленому законодавством України порядку проходить військову службу за контрактом у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту або Національній гвардії України та нагороджена державною нагородою України;
д) іноземцем із числа осіб, зазначених у частині двадцятій статті 4 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", - декларацію про відмову від іноземного громадянства особи, яка отримала посвідку на тимчасове проживання на підставі частини двадцятої статті 4 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства";
е) іноземцем, який є громадянином держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом, та зазнав у країні своєї громадянської належності переслідувань, - декларацію про відмову від іноземного громадянства особи, яка зазнала переслідувань, разом із документом, що підтверджує переслідування.
3) безперервне проживання на законних підставах на території України протягом останніх п'яти років.
4) отримання дозволу на імміграцію.
5) володіння державною мовою або її розуміння в обсязі, достатньому для спілкування.
6) наявність законних джерел існування.
У відповідності до ч.5 ст.9 Закону № 2235-ІІІ до громадянства України не приймається особа, яка:
1) вчинила злочин проти людства чи здійснювала геноцид;
2) засуджена в Україні за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину (до погашення або зняття судимості) з урахуванням рівня загрози для національної безпеки держави;
3) вчинила на території іншої держави діяння, яке визнано законодавством України тяжким або особливо тяжким злочином.
Відповідно до п.1 ст.22 Закону № 2235-III Президент України: приймає рішення і видає укази відповідно до Конституції України і цього Закону про прийняття до громадянства України і про припинення громадянства України.
Перелік документів, які подаються для встановлення, оформлення та перевірки належності до громадянства України, прийняття до громадянства України, оформлення набуття громадянства України, припинення громадянства України, скасування рішень про оформлення набуття громадянства України, а також процедуру подання цих документів та провадження за ними, виконання прийнятих рішень з питань громадянства України визначає Порядок провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, затверджений Указом Президента України від 27 березня 2001 року №215 (в редакції Указу Президента України від 27 червня 2006 року №588/2006 (588/2006) (далі - Порядок №215).
Відповідно до п. 1 розділу І Порядку №215, для встановлення, оформлення та перевірки належності до громадянства України, прийняття до громадянства України, оформлення набуття громадянства України, виходу з громадянства України особа подає заяву, а також інші документи, передбачені розділом II цього Порядку.
Згідно з п.2 розділу І Порядку №215 заяви з питань прийняття до громадянства України та про вихід з громадянства України оформлюються на ім'я Президента України.
Заяви з питань оформлення набуття громадянства України особою, яка проживає на території України, - на ім'я керівника територіального органу Державної міграційної служби України за місцем проживання особи;
Згідно з п.3 розділу І Порядку №215 заява з питань громадянства подається у письмовій формі з зазначенням дати її складання та підписується заявником.
Пунктом 4 розділу І Порядку №215 передбачено, що заяви та інші документи з питань громадянства подаються особою, яка проживає в Україні на законних підставах, - до територіального підрозділу Державної міграційної служби України за місцем проживання особи в Україні.
У відповідності до п. 5 розділу І Порядку №215 заяву та інші документи з питань громадянства заявник подає особисто.
Під час подання заяви та інших документів з питань громадянства пред'являється документ, що посвідчує особу заявника, а також документ про проживання заявника на території України або про його постійне проживання за кордоном та подаються копії таких документів.
Згідно з п.45 розділу ІІ Порядку №215 для прийняття до громадянства України особа подає такі документи:
а) заяву про прийняття до громадянства України (в двох примірниках);
б) три фотокартки (розміром 35 x 45 мм);
в) один із таких документів:
- декларацію про відсутність іноземного громадянства - для осіб без громадянства;
- зобов'язання припинити іноземне громадянство - для іноземців.
г) один із таких документів:
- документ, що підтверджує безперервне проживання особи на законних підставах на території України протягом останніх п'яти років, - для особи, яка в'їхала в Україну іноземцем (копія паспортного документа);
- документ, що підтверджує безперервне проживання особи на законних підставах на території України протягом трьох років з моменту в'їзду в Україну, разом із документом, який підтверджує, що особа в'їхала в Україну особою без громадянства, - для особи, яка в'їхала в Україну особою без громадянства (копія паспорта громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року, або копія проїзного документа особи без громадянства, або копія посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон);
д) один із таких документів:
- копію документа, що підтверджує отримання дозволу на імміграцію в Україну;
- копію паспорта громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року з відміткою про прописку на території України або для іноземців та осіб без громадянства, які прибули в Україну на постійне проживання до набрання чинності Законом України "Про імміграцію", - копію посвідки на постійне проживання;
е) один із таких документів:
- документ про володіння державною мовою або її розуміння в обсязі, достатньому для спілкування, який видається в Україні керівником навчального закладу, місцевим органом виконавчої влади України або виконавчим органом місцевого самоврядування;
- копію атестата чи витяг із залікової відомості диплома - для особи, яка має документ про закінчення навчального закладу з вивченням української мови;
- документ, що підтверджує інвалідність, - для особи, яка має фізичні вади (сліпа, глуха, німа);
є) документ про наявність законних джерел існування протягом останніх шести місяців на момент подання заяви про прийняття до громадянства України. У разі подання особою документа про наявність власних фінансових заощаджень сума коштів на банківському рахунку повинна бути не менше ніж дванадцять прожиткових мінімумів на одну особу (виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого на момент подання заяви про прийняття до громадянства України).
Пунктом 491 розділу ІІ Порядку №215 передбачено, що іноземець разом із заявою про прийняття до громадянства України подає документ (або документи - за наявності в іноземця громадянства кількох держав), виданий уповноваженим органом іноземної держави, про відсутність підстав, передбачених пунктами 1 і 3 частини п'ятої статті 9 Закону, за наявності яких особа не приймається до громадянства України (документ про те, що особа на території іноземної держави не вчиняла тяжких або особливо тяжких злочинів, злочинів проти людства та не здійснювала геноцид).
Згідно з п.93 розділу ІІ Порядку №215 територіальний підрозділ Державної міграційної служби України, до якого подано документи щодо оформлення набуття громадянства України, перевіряє відповідність оформлення поданих документів вимогам законодавства України.
Якщо під час перевірки буде встановлено, що подані заявником документи не оформлені відповідно до вимог законодавства України, територіальний підрозділ Державної міграційної служби України не пізніш як у двотижневий строк з дня надходження документів повертає їх заявникові для усунення недоліків. Якщо заявник у двомісячний строк з дня повернення йому документів не усуває недоліки та не подає документи повторно, керівник територіального підрозділу Державної міграційної служби України приймає рішення про припинення провадження за цією заявою.
Подані заявником належно оформлені документи не пізніш як у двотижневий строк з дня їх надходження надсилаються до територіального органу Державної міграційної служби України.
Так, відповідно до п.101 Порядку №215 територіальний підрозділ Державної міграційної служби України, до якого подано документи щодо прийняття особи до громадянства України або виходу неповнолітньої особи з громадянства України, перевіряє відповідність оформлення поданих документів вимогам законодавства України.
Якщо під час перевірки буде встановлено, що подані заявником документи не оформлені відповідно до вимог законодавства України, територіальний підрозділ Державної міграційної служби України не пізніш як у двотижневий строк з дня надходження документів повертає їх заявникові для усунення недоліків. Якщо заявник у двомісячний строк з дня повернення йому документів не усуває недоліки та не подає документи повторно, керівник територіального підрозділу Державної міграційної служби України приймає рішення про припинення провадження за цією заявою.
Подані заявником належно оформлені документи не пізніш як у двотижневий строк з дня їх надходження надсилаються до територіального органу Державної міграційної служби України.
Висновки суду.
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, позивач звернувся до Головного управління ДМС в Одеській області із заявою про прийняття до громадянства України. Листом від 29.08.2022 року позивачу рекомендовано особисто звернутися із заявою до районного сектору ГУ ДМС України в Одеській області
В позовній заяві позивач зазначає, що посадовою особою районного сектору Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області Токаренко Н.О. було відмовлено в прийнятті заяви та документів.
Також, позивач зазначає, що до районного сектору ГУ ДМС була подана заява з проханням надати письмову відповідь з обґрунтуванням відмови у прийнятті документів, відповідь на яку до цього часу не отримано.
Суд зазначає, що за змістом пунктів 93-101 Порядку №215 не передбачена відмова в прийнятті письмової заяви та документів.
Таким чином, уповноважена посадова особа територіального підрозділу Державної міграційної служби України, яким в даному випадку є Київський районний відділ у м.Одесі ГУ ДМС України в Одеській області, зобов'язана була прийняти заяву ОСОБА_1 та документи, що додаються до неї, і протягом двох тижнів прийняти рішення про повернення документів для усунення недоліків у наданих документах. Якщо заявник у двомісячний строк з дня повернення йому документів не усунув би недоліки та не подав документи повторно, керівник територіального підрозділу Державної міграційної служби України повноважний прийняти рішення про припинення провадження за цією заявою.
З огляду на вищевикладене, посадова особа районного сектору Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області - головний спеціаліст Київського районного відділу у м.Одесі ГУ ДМС України в Одеській області Токаренко Н.О., протиправно відмовила у прийнятті заяви ОСОБА_1 про прийняття до громадянства України.
Щодо позовних вимог в частині зобов'язання Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області прийняти заяву ОСОБА_1 про прийняття до громадянства України, суд зазначає наступне.
Чинним законодавством України чітко визначені органи, які уповноважені здійснювати перевірку та розгляд заяв і документів щодо оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням, приймати рішення про оформлення набуття особою громадянства України чи відмову у задоволенні відповідного клопотання (територіальний підрозділ Державної міграційної служби України та територіальний орган Державної міграційної служби України), а також етапи, на якому кожен із зазначених органів зобов'язаний реалізовувати надані їм з метою вирішення вказаних питань повноваження, а саме:
1) територіальний підрозділ ДМС України, до якого подано документи щодо оформлення набуття громадянства України, перевіряє відповідність оформлення поданих документів вимогам законодавства України;
2) належно оформлені документи не пізніш як у двотижневий строк з дня їх надходження надсилаються до територіального органу ДМС України, який у свою чергу також перевіряє відповідність оформлення документів з питань громадянства вимогам законодавства України та підтвердження ними наявності фактів, з якими Закон пов'язує набуття особою громадянства України, і може прийняти одне з таких рішень: - або повернути до територіального підрозділу ДМС України, до якого документи були подані заявником; - або прийняти рішення про оформлення набуття особою громадянства України; - або вмотивоване рішення про відмову у задоволенні клопотання про оформлення набуття особою громадянства України.
Відтак, одним із таких етапів є перевірка відповідності оформлення поданих документів щодо набуття громадянства України вимогам законодавства України. При цьому суд відзначає, що така перевірка проводиться двічі: спочатку територіальним підрозділом Державної міграційної служби України, до якого документи подані заявником, потім територіальним органом Державної міграційної служби України, до якого вказані документи (у разі їх належного оформлення) надіслані територіальним підрозділом Державної міграційної служби України після проведеної перевірки.
Аналіз викладеного дає підстави вважати, що до моменту проведення перевірки відповідності оформлення поданих документів щодо набуття громадянства України вимогам законодавства України територіальним підрозділом ДМС України, територіальний орган ДМС України позбавлений можливості вчинення дій, пов'язаних із такою перевіркою, оскільки у цьому разі буде порушена процедура розгляду поданих документів, яка унормована Порядком № 215.
Таким чином, належним способом захисту позивача є зобов'язання Головного управління ДМС України в Одеській області, яке є юридичною особою, повторно розглянути заяву та документи ОСОБА_1 про прийняття до громадянства України, відповідно до «Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень», затвердженого Указом Президента України від 27 березня 2001 року № 215 (в редакції Указу Президента України від 27 червня 2006 року № 588/2006).
Частиною 1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Принцип обґрунтованості рішення суб'єкта владних повноважень має на увазі, що рішенням повинне бути прийнято з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Європейський Суд з прав людини у рішенні по справі "Суомінен проти Фінляндії" (Suominen v. Finland), N 37801/97, п. 36, від 1 липня 2003 року, вказує, що орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.
Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Відповідно до ст.242 КАС України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Розподіл судових витрат.
Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Керуючись ст.ст.6, 72-73, 77, 132, 139, 143, 241-246, 250-251 КАС України, суд, -
1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеський області (вул. Преображенська, 44, м. Одеса, 65014, код ЄДРПОУ 37811384), посадової особи районного сектору Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області Токаренко Н.А. (вул. Преображенська, 44, м. Одеса, 65014, РНОКПП НОМЕР_3 ) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
2. Визнати протиправними дії головного спеціаліста Київського відділу у м.Одесі Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області Токаренко Наталії Олександрівни. що полягають у відмові прийняти заяву ОСОБА_1 про прийняття до громадянства України.
3. Зобов'язати Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області повторно розглянути заяву та документи ОСОБА_1 про прийняття до громадянства України, відповідно до «Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень», затвердженого Указом Президента України від 27 березня 2001 року № 215 (в редакції Указу Президента України від 27 червня 2006 року № 588/2006).
4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 536,80 грн.
Порядок і строки оскарження рішення визначаються ст.ст.293, 295 КАС України.
Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.255 КАС України.
Суддя А.В. Бутенко