Справа №521/8860/23
Номер провадження 3/521/7694/23
01 червня 2023 року м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси І.В. Морозова, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Хмельницького ВП Малиновського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який проживає та зареєстрований адресою: АДРЕСА_1 , за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП,-
27.03.2023 року у відношенні ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 931699 відповідно до якого, він 27.03.2023 року о 00 годині 50 хвилин повторно протягом року був відсутній за місцем мешкання, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Своїми діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Крім того, 28.03.2023 року у відношенні ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 931697 відповідно до якого, він 28.03.2023 року о 23 годині 50 хвилин повторно протягом року був відсутній за місцем мешкання, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Своїми діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Крім того, 28.03.2023 року у відношенні ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 931696 відповідно до якого, він 26.03.2023 року о 01 годині 10 хвилин повторно протягом року був відсутній за місцем мешкання, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Своїми діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, протоколи про адміністративні правопорушення містять підписи ОСОБА_1 , зокрема, в графах з інформацією, що розгляд справ відбудеться у Малиновському районному суді м. Одеси.
Відповідно до вимог ч.2 ст.268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Беручи до уваги рішення Європейського Суду з прав людини у рішенні "Пономарьов проти України" від 03.04.2008 наголосив, що "сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження". Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу на приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття1КУпАП).
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності повинна добросовісно використовувати надані їй процесуальні права, не зловживати ними та зобов'язана демонструвати готовність брати участь у судовому розгляді і утримуватися від використання методів, які пов'язані зі зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби, передбачені законом для прискорення процедури слухання.
За вказаних обставин, враховуючи строки розгляду справи та обізнаність ОСОБА_1 про розгляд його справи судом, суд вважає можливим розглянути справу, за відсутності особи, яка притягається до відповідальності, на підставі наявних матеріалів.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши особу яка притягується до адміністративної відповідальності, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КпАП України.
Матеріали адміністративних справ за №№ 521/8860/23, 521/8862/23, 521/8863/23 об'єднати в одне провадження, об'єднаній справі присвоїти єдиний унікальний номер № 521/8860/23 провадження 3/521/7694/23.
Приймаючи до уваги характер скоєного правопорушення, його суспільну небезпеку, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини та ставлення до здійсненого адміністративного правопорушення, суд вважає необхідним та достатнім застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особа, яку притягнуто до адміністративної відповідальності сплачує судовий збір за ставкою 0,2 від розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи.
Керуючись ст. ст. 24, 187, 283, 284 КУпАП, -
Матеріали адміністративних справ за №№ 521/8860/23, 521/8862/23, 521/8863/23 об'єднати в одне провадження, об'єднаній справі присвоїти єдиний унікальний номер № 521/8860/23 провадження 3/521/7694/23.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним в скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 340 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 536 гривень 80 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Ірина МОРОЗОВА