справа№380/7785/23
30 травня 2023 року
м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Грень Н.М. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Представництва Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського союзу до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправною та скасування постанови,-
встановив:
на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Представництва Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського союзу до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, з вимогами:
- визнати протиправною та скасувати Постанову старшого державного виконавця Герелевич О.М. Відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції № ВП 65306967 від 07.03.2023 року про закінчення виконавчого провадження.
Обґрунтовуючи позовні вимоги посилається на те, що на виконанні у Відділі примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції перебувало виконавче провадження ВП 65306967 з примусового виконання виконавчого листа №1.380.2019.006269, виданого 24.04.2020 Львівським окружним адміністративним судом на примусове виконання Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2020 року у справі 1.380.2019.006269, яким зобов'язано Гусятинську селищну раду виконати вимоги Розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.07.1998 № 604-р «Про додаткові заходи щодо збереження місць поховань у населених пунктах України» в частині п. 3 щодо місць давніх поховань - єврейського кладовища, що знаходиться по вул. Тернопільській в смт. Гусятин Тернопільської області. Зазначає, що виконавче провадження ВП 65306967 було закінчено на підставі п. 11 ч. 3 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження». Позивач вважає, що оскаржувана постанова державного виконавця про закінчення виконавчого провадження винесена передчасно й за відсутності реального виконання судового рішення чи вжиття вичерпних заходів з його виконання, а тому підстави для закінчення виконавчого провадження у спірному випадку відсутні. Позивач стверджує, що направлення повідомлення про притягнення до кримінальної відповідальності боржника, не є останньою дією після вчинення державним виконавцем усіх можливих дій із виконання рішення суду, після якої державний виконавець повинен винести постанову про закінчення виконавчого провадження, а свідчить лише про вжиття ним передбачених Законом заходів щодо повідомлення уповноважених органів про невиконання обов'язкового рішення суду. З урахуванням наведеного просив позов задовольнити.
Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву (вх 30158) в якому вказав, що при примусовому виконанні рішень, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії, державний виконавець може здійснювати дії, які визначені ст.63 Закону України «Про виконавче провадження» та не має права вчиняти інших заходів примусового виконання рішень, остільки законом таких прав йому не передбачено. Якщо рішення суду можливо виконати без участі боржника, державний виконавець вживає заходів примусового виконання рішення, а якщо судове рішення неможливо виконати без участі боржника, виконавець після надсилання органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення виносить постанову про закінчення виконавчого провадження. За таких обставин, коли боржником не виконано рішення, яке не може бути виконано без його участі, виконавець надіславши до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення, зобов'язаний винести постанову про закінчення виконавчого провадження. З огляду на викладене, державним виконавцем вчинено всі дії, які передбачені законодавством, що регулюють виконавче провадження та у відповідності до вимог Закону України «Про виконавче провадження», відтак позовні вимоги не підлягають задоволенню. Просив у задоволенні позову відмовити.
Ухвалою від 18.04.2023 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без виклику сторін.
Ухвалою від 28.04.2023 призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Сторони у судове засідання призначене на 30.05.2023 не прибули. Від позивача 25.05.2023 вх. №11281ел. надійшло клопотання про розгляд справи без участі позивача.
Частиною 9 ст. 205 КАС України визначено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Оскільки сторони у судове засідання не прибули, суд розглянув справу в письмовому провадженні.
Суд з'ясував зміст позовних вимог, розглянув надані сторонами документи, з'ясував фактичні обставини справи, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, оцінив їх в сукупності та встановив наступне.
На виконанні у відділі примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Тернопільській області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) перебувало виконавче провадження №65306967 з примусового виконання виконавчого листа №1.380.2019.006269 від 24.04.2020, виданого Львівським окружним адміністративним судом про зобов'язання Гусятинської селищної ради виконати вимоги Розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.07.1998 № 604-р "Про додаткові заходи щодо збереження місць поховань у населених пунктах України" в частині п. 3 щодо місць давніх поховань - єврейського кладовища, що знаходиться по вул. Тернопільській в смт. Гусятин, Тернопільської області.
Державним виконавцем 29.04.2021 керуючись статтями 3, 4, 24, 25, 26, 27 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, копії якої направлено на адресу сторін виконавчого провадження для виконання та відома.
Боржника зобов'язано виконати рішення протягом 10 робочих днів.
Крім того, судом встановлено, що Гусятинська селищна рада зверталась до Львівського окружного адміністративного суду із заявою про роз'яснення рішення Львівського окружного адміністративного суду від 25.02.2020 у справі №1.380.2019.006269, а саме у частині зобов'язання Гусятинської селищної ради виконати вимоги Розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.07.1998 № 604-р Про додаткові заходи щодо збереження місць поховань у населених пунктах України в частині п. 3 щодо місць давніх поховань - єврейського кладовища, що знаходиться по вул. Тернопільській в смт. Гусятин Тернопільської області.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду №1.380.2019.006269 від 02.05.2021 у задоволенні заяви Гусятинської селищної ради про роз'яснення рішення суду у адміністративній справі №1.380.2019.006269 за позовом Представництва Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу до Гусятинської селищної ради третьої особи без самостійних вимог на стороні позивача Кабінету Міністрів України, третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача Управління культури Тернопільської обласної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії відмовлено.
20.09.2021 державним виконавцем керуючись ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» направлено вимогу до Гусятинської селищної ради, якою зобов'язано останню виконати вимоги виконавчого листа №1.380.2019.006269 від 24.04.2020, виданого Львівським окружним адміністративним судом.
Листом Гусятинської селищної ради №1361/04-19 від 24.09.2021 повідомлено державного виконавця про те, що на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду у справі №1.380.2019.006269 від 25.02.2020 та постанови про відкриття виконавчого провадження №65306967 від 29.04.2021, 23.09.2021 Гусятинською селещною радою проведено вивчення стану місць давніх поховань - єврейського кладовища, що знаходиться по вул. Тернопільській в смт. Гусятин, Тернопільської області про що складено відповідний Акт. В листі також зазначено, що у відповідності до розпорядження від 09.08.2021 №101-ОД Гусятинського селищного голови «Про створення комісії з вивчення стану місць давніх поховань - єврейського кладовища, що знаходиться по вул. Тернопільській в смт. Гусятин, Тернопільської області» створено відповідну комісію з вивчення стану місць давніх поховань - єврейського кладовища.
Керуючись п.9 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження» державним виконавцем 11.10.2021 винесено постанову про закінчення виконавчого провадження. Копії постанови про закінчення виконавчого провадження направлено на адресу сторін виконавчого провадження для відому, виконавчий і документ скеровано до Львівського окружного адміністративного суду.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду №380/5014/22 від і 06.07.2022 визнано протиправною та скасовано постанову Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Тернопільській області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) №ВП65306967 від 11.10.2021 про закінчення виконавчого провадження.
Вказаним рішенням встановлено, що відповідач, заперечуючи проти позову, не надав на підтвердження фактичного виконання рішення суду доказів залучення громадської організації, у тому числі організації національних меншин, зокрема Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу, до виконання вищевказаного розпорядження, доказів взяття на облік місць, де залишилися сліди давніх поховань, організації їх вивчення з наступним оприлюдненням в засобах масової інформації, доказів проведення роботи з виявлення і вивчення стану закритих кладовищ, у тому числі кладовищ нааціональних меншин та місць масового розстрілу населення у роки Великої Вітчизняної війни, доказів того, що заходи щодо облаштування цих місць, їх утримання та збереження, облаштування місць поховання носять постійний, а не одноразовий характер тощо. З позиції суду, в процесі вивчення єврейського кладовища логічним було б залучення боржником до складу комісії представника саме єврейської національної меншини, зокрема, члена громадської організації - ініціатора позову, за результатами якого видано виконавчий лист та відкрито виконавче провадження.
Державним виконавцем керуючись ст. 41 Закону України «Про виконавче провадження», 02.12.2022 винесено постанову про відновлення виконавчого провадження, копії якої направлено на адресу сторін виконавчого провадження.
Вимогою державного виконавця №7712/04.1-24 від 05.12.2022 зобов'язано Гусятинську селищну раду виконати вимоги виконавчого листа №1.380.2019.006269 від 24.04.2020, виданого Львівським окружним адміністративним судом про зобов'язання Гусятинської селищної ради виконати вимоги Розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.07.1998 № 604-р "Про додаткові заходи щодо збереження місць поховань у населених пунктах України" в частині п. 3 щодо місць давніх поховань - єврейського кладовища, що знаходиться по вул. Тернопільській в смт. Гусятин, Тернопільської області.
Листом Гусятинської селищної ради №1663/04-14 від 28.12.2022 повідомлено державного виконавця про те, що 27.12.2022 проведено вивчення стану місць давніх поховань - єврейського кладовища, що знаходиться по вул. Тернопільській в смт. Гусятин Тернопільської області комісією створеною у відповідності до розпорядження Гусятинського селищного голови «Про створення комісії з вивчення стану місць давніх поховань - єврейського кладовища, що знаходиться по вул. Тернопільській в смт. Гусятин Тернопільської області» від 09.08.2021 №101-ОД про що складено відповідний акт.
Оскільки станом на 17.01.2023 рішення суду залишилось не виконаним, вимогою державного виконавця №941/04.1-24 від 17.01.2023 повторно зобов'язано Гусятинську селищну раду виконати вимоги виконавчого листа №1.380.2019.006269 від 24.04.2020, виданого Львівським окружним адміністративним судом про зобов'язання Гусятинської селищної ради виконати вимоги Розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.07.1998 № 604-р "Про додаткові заходи щодо збереження місць поховань у населених пунктах України" в частині п.3 щодо місць давніх поховань - єврейського кладовища, що знаходиться по вул. Тернопільській в смт. Гусятин, Тернопільської області.
Станом на 08.02.2023 інформація про виконання рішення суду до державного виконавця не надходила.
Державним виконавцем керуючись вимогами статті 63,75 Закону України "Про виконавче провадження" 08.02.2023 на боржника накладено штраф у розмірі 5100 грн, про що винесено постанову про накладення штрафу від 08.02.2023 ВП№65306967.
Відповідь на вимогу боржником не надано, на підставі чого державним виконавцем 22.02.2023 повторно винесено вимогу №3144/03.1-25 від 22.02.2023 і зобов'язано Гусятинську селищну раду виконати вимоги виконавчого листа № 380.2019.006269 від 24.04.2020, виданого Львівським окружним адміністративним судом про зобов'язання Гусятинської селищної ради виконати вимоги Розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.07.1998 № 604-р "Про додаткові заходи щодо збереження місць поховань у населених пунктах України" в частині п. 3 щодо місць давніх поховань - єврейського кладовища, що знаходиться по вул. Тернопільській в смт. Гусятин, Тернопільської області.
07.03.2023 на адресу Відділу надійшов лист Гусятинської селищної ради, в якому остання інформує про повне фактичне виконання рішення суду, проте про вчинення будь яких додаткових заходів, спрямованих на виконання рішення суду, доказів не надано.
Керуючись вимогами статті 63,75 Закону України "Про виконавче провадження" державним виконавцем 07.03.2023 на боржника накладено штраф в розмірі 10200 грн., про що винесено постанову про накладення штрафу від 07.03.2023 №65306967.
Суд зазначає, що в матеріалах справи відсутні докази оскарження постанов державного виконавця про накладення штрафу у розмірі 5100,00 грн та 10200,00 грн, що свідчить про факт визнання невиконання рішення суду з боку Гусятинської селищної ради.
Державним виконавцем 07.03.2023 керуючись ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження", ст. 382 Кримінального кодексу України, та ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України на адресу Головного управління національної поліції в Тернопільській області направлено подання (повідомлення) про вчинення злочину посадовими особами Гусятинської селищної ради.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 39, ст. 40 Закону України “Про виконавче провадження”, старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Герлевич О.М. 07.03.2023 винесено постанову про закінчення виконавчого провадження ВП № 65306967.
Позивач не погодився з постановою старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 07.03.2023 про закінчення виконавчого провадження ВП №65306967, у зв'язку з чим звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку визначає Закон України “Про виконавче провадження”.
За визначенням, наведеним у пункті 1 частини першої статті 1 Закону України “Про виконавче провадження” виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Частиною першою статті 5 Закону України “Про виконавче провадження” встановлено, що примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України “Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів”.
Відповідно до частини першої, пункту 1 частини другої статті 18 Закону України “Про виконавче провадження” виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Виконавець зобов'язаний здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.
Виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону. Вимоги виконавця щодо виконання рішень є обов'язковими на всій території України. Невиконання законних вимог виконавця тягне за собою відповідальність, передбачену законом (пункт 1 частини третьої, частина четверта статті 18 Закону України “Про виконавче провадження”).
За приписами пункту 11 частини першої статті 39 Закону України “Про виконавче провадження” виконавче провадження підлягає закінченню у разі надіслання виконавчого документа до суду, який його видав, у випадку, передбаченому частиною третьою статті 63 цього Закону.
За приписами частини першої статті 41 Закону України “Про виконавче провадження” у разі якщо постанова виконавця про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа стягувачу визнана судом незаконною чи скасована в установленому законом порядку, виконавче провадження підлягає відновленню за постановою виконавця не пізніше наступного робочого дня з дня одержання виконавцем відповідного рішення.
Частиною першою статті 63 Закону України “Про виконавче провадження” встановлено, що за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.
У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність (частина друга статті 63 Закону України “Про виконавче провадження”).
Відповідно до частини третьої статті 63 Закону України “Про виконавче провадження” виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, передбаченого частиною другою цієї статті, повторно перевіряє виконання рішення боржником.
У разі повторного невиконання без поважних причин боржником рішення, якщо таке рішення може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та вживає заходів примусового виконання рішення, передбачених цим Законом.
У разі невиконання боржником рішення, яке не може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.
З аналізу правових норм, що підлягають застосуванню до спірних правовідносин слідує, що закінчення виконавчого провадження на підставі пункту 11 частини 1 статті 39 Закону України “Про виконавче провадження” можливо лише за умови виконання послідовності вказаних виконавчих дій, а саме:
- накладення на боржника штрафу і перевірка стану виконання рішення (у разі невиконання вимог державного виконавця без поважних причин);
- накладення штрафу в подвійному розмірі (у разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин);
- звернення до правоохоронних органів з поданням (повідомленням) про притягнення боржника до кримінальної відповідальності відповідно до закону.
Якщо після вжиття державним виконавцем усіх заходів примусового виконання рішення боржник відмовляється виконувати рішення немайнового характеру, а виконати його без участі боржника неможливо, державний виконавець звертається до правоохоронних органів із повідомленням про злочин та виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.
Тобто, якщо рішення суду можливо виконати без участі боржника, державний виконавець продовжує вживати заходи примусового виконання рішення, якщо ж судове рішення неможливо виконати без участі боржника, виконавець після надсилання органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення виносить постанову про викінчення виконавчого провадження, про що свідчить імперативна норма ч. 3 ст. 63 абз. 2,3.
Отже, при примусовому виконанні рішень, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії, державний виконавець може здійснювати дії, які визначені ст.63 Закону України «Про виконавче провадження» та не наділений повноваженнями вчиняти інших заходів примусового виконання рішень.
За таких обставин, коли боржником не виконано рішення, яке не може бути виконано без його участі, виконавець надіславши до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення, зобов'язаний винести постанову про закінчення виконавчого провадження.
Судом з матеріалів справи встановлено, що держаним виконавцем надсилались вимоги до Гусятинської селищної ради з метою виконання виконавчого листа Львівського окружного адміністративного суду від 20.09.2021, 05.12.2022, 17.01.2023. Постановою державного виконавця від 08.02.2023 накладено штраф на боржника у розмірі 5100,00 грн. 22.02.2023 державним виконавцем вчергове надіслано вимогу виконавця з метою виконання виконавчого листа Львівського окружного адміністративного суду. Постановою державного виконавця від 07.03.2023 накладено на боржника штраф у подвійному розмірі 10200,00 грн. Того ж дня, державним виконавцем скеровано повідомлення до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про вчинення злочину посадовими особами Гусятинської селищної ради та винесено постанову про закінчення виконавчого провадження на підставі п. 11 ч. 1 ст.39 Закону України «Про виконавче провадження».
Таким чином, суд висновує, що державним виконавцем дотримано послідовності виконання виконавчих дій та керуючись імперативними положеннями ч. 3 ст. 63, які передбачають, що у разі невиконання боржником рішення, яке не може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.
При цьому, суд критично оцінює доводи позивача про те, що відповідач передчасно виніс постанову про закінчення виконавчого провадження, позаяк останній вправі був надіслати боржнику вимогу про виклик і надання пояснень від посадової особи боржника по факту невиконання судового рішення і з'ясування усіх обставин як передбачено ч. 3 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження», та зазначає, що виконання вимог ч. 3 ст. 18 вказаного закону, зокрема надіслання боржнику вимоги про виклик і надання пояснень від посадової особи боржника по факту невиконання судового рішення і з'ясування усіх обставин є правом державного виконавця, а не його обов'язком.
Отже, державний виконавець вжив вичерпних заходів з виконання виконавчого листа Львівського окружного адміністративного суду від 24.04.2020 №1.380.2019.006269 та правомірно керуючись імперативною нормою абзацу 3 частини 3 ст. 63 Закону України «Про виконавче провадження» виніс постанову про закінчення виконавчого провадження від 07.03.2023 ВП№65306967 на підставі п. 11 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження».
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про відмову у задоволенні позову.
Відповідно до ст.139 КАС України, судовий збір стягненню не підлягає.
Керуючись ст.ст.14, 72-77, 139, 241-247, 250, 251, 255, 287 КАС України, суд, -
вирішив :
у задоволенні позову Представництва Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського союзу (79054 м. Львів вул. Кульчицької буд 1 кв. 94; ЄДРПОУ 21720365) до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (79018 м. Івано-Франківськ вул. Галицька 45; 43316386) про визнання протиправною та скасування постанови відмовити повністю.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Повний текст судового рішення складено 30.05.2023.
Суддя Грень Н.М.