Постанова від 24.05.2023 по справі 229/2666/23

Справа 229/2666/23

Номер провадження 3/229/1813/2023

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 травня 2023 року м. Дружківка

Суддя Дружківського міського суду Донецької області Панова Т. Л., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділу поліції № 1 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, РНОКПП: НОМЕР_1 , не працює, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.2 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

25 квітня 2023 року до Дружківського міського суду Донецької області надійшов адміністративний протокол серії ВАБ № 938289 від 21.04.2023 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .

В протоколі зазначено, що ОСОБА_1 повторно ухилилася від виконання обов'язків передбачених статею 150 Сімейного кодексу України, щодо виховання свого неповнолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , внаслідок чого останній починаючи з кінця жовтня 2022 р. та по теперішній час, без поважних причин пропускає навчання в Дружківській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 184 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася. Про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином. Заяв та клопотань від ОСОБА_1 щодо розгляду справи про притягнення до адміністративної відповідальності до суду не надходили.

Відповідно до ст.268 КУпАП, присутність особи-правопорушника при розгляді справи про адміністративне правопорушення передбачене ч.2 ст.184 КУпАП не є обов'язковим, суддя вважає, що справу можливо розглядати без особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.

Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

За правилами ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Дослідивши надані суду докази, суддя прийшов до висновку про недоведенність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення кваліфікованого за ч.2 ст. 184 КУпАП, і необхідність закриття провадження у справі виходячі з такого.

В протоколі серія ВАБ №938859 від 21.04.2023 р. адміністративне правопорушення ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст. 184 КУпАП та зазначено, що вона притягувалася до адміністративної відповідальності 04.03.2023 р. за ч. 1 ст. 184 КУпАП.

Однак, особою, що склала протокол не долучено копію постанови суду про притягнення до адміністративної відповідльності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184 КУпА протягом року, яка набрала чинності, що позбавляє суддю можливості дослідити вказані обставини та дійти висновку про повторність в діях особи, що притягаєсться до адміністративної відповідальності та кваліфікації за ч. 2 ст. 184 КУпАП.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколу про адміністративне правопорушення, визначенихст. 255 КУпАП.

Законом не передбачено право суду визначати кваліфікацію дій особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Отже суду не надано належних доказів щодо повторності вчинення ОСОБА_1 правопорушення, кваліфікованого за ч. 2 ст. 184 КУпАП.

Враховуючи вищезазначене, суддя прийшов до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.184 КУпАП.

У відповідності до ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Таким чином, провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в її діях події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 184 КУпАП, на підставі п.1 ст.247 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 7, 9, 247, 251-252, 280, 283-284, 287-291 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 - закрити у зв'язку з відсутністю в її діях події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.184 КУпАП.

На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду через Дружківський міський суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя: Т. Л. Панова