Рішення від 21.04.2023 по справі 160/3280/23

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 квітня 2023 року Справа № 160/3280/23

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Жукової Є.О., -

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників (у письмовому провадженні) в місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

20 лютого 2023 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094), в якій позивач просить суд визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови в призначенні пенсії за віком відповідно до п.1 ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» 1058-ІV від 09.07.2003 року протиправними; визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 24.01.2021 р. № 050750002023 про відмову у призначенні пенсії за віком; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати до страхового (трудового) стажу період роботи, зазначений в довідці від 17.11.2021 № 3780/01-18, виданій ГУП ДНР «КОМТЕЛ», а саме: з 23.07.1980 по 11.04.1988 роки на посаді оператора 3 класу Тельманівського районного вузла зв'язку Донецького обласного виробничо-технічного управління зв'язку; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повторно розглянути мою заяву від 18.01.2022 року про призначення пенсії за віком, з урахуванням періоду роботи зазначеного в довідці від 17.11.2021 № 3780/01-18, виданій ГУП ДНР «КОМТЕЛ», а саме: з 23.07.1980 по 11.04.1988 роки на посаді оператора 3 класу Тельманівського районного вузла зв'язку Донецького обласного виробничо-технічного управління зв'язку.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що

ОСОБА_1 , має статус внутрішньо переміщеної особи. що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 08.04.2022 № 1230-7000-464038, копія якої додається.

18.01.2022 року ОСОБА_1 звернулася до Відділу обслуговування громадян № 15 (сервісний центрі) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області із заявою про призначення пенсії за віком, згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

24.01.2021 року відділом з питань призначення та перерахунків пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області було прийняте рішення за № 050750002023 про відмову ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком через відсутність необхідного стажу на дату звернення.

Позивач зазначає, що при поданні документів для призначення пенсії, була надана довідка від 17.11.2021 р. № 3780/01-18, видана ГУП ДНР «КОМТЕЛ», яка підтверджує той факт, що у період з 23.07.1980 по 11.04.1988 ОСОБА_1 працювала на посаді оператора 3 класу Тельманівського районного вузла зв'язку Донецького обласного виробничо-технічного управління зв'язку.

З підставами відмови у призначенні пенсії позивач не згодний та вважає, що має достатній страховий стаж для призначення пенсії за віком.

Позивач вважає означені дії відповідача протиправними, у зв'язку з чим звернувся до суду.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 21.02.2023 р. у справі №160/3280/23 відкрито провадження, ухвалено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Представником відповідача було направлено на адресу суду відзив на позовну заяву, в тексті якого зазначено, що ОСОБА_1 звернулась до Відділу обслуговування громадян № 15 (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області із заявою про призначення пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

За результатами розгляду заяви позивача щодо призначення пенсії за віком, Головним управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області прийнято рішення від 24.01.2022 р. №050750002023 про відмову ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком.

За наданими позивачем, документами та враховуючи дані реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, загальний стаж ОСОБА_1 складав 17 років 9 місяців 8 днів.

До загального стажу не зараховано період роботи: з 23.07.1980 по 11.04.1988 оскільки дані періоди відсутні у трудовій книжці для зарахування періоду догляду за дитиною до 3-х років, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 необхідно надати паспорт.

Про що, власне, було письмово повідомлено позивача, але підтверджуючих документів до Головного управління надано не було.

Позивачем 10.11.2022 окремо надавалась довідка від 17.11.2021 №3780/01-18, видана ГУП ДНР "КОМТЕЛ", де значиться, що ОСОБА_1 у період з 23.07.1980 по 11.04.1988 працювала на посаді оператора 3 класу Тельманівського районного вузла зв'язку Донецького обласного виробничо-технічного управління зв'язку.

Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. І тільки за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Підтвердження періодів роботи на підприємствах, які розташовані на тимчасово окупованій території, здійснюється комісіями з питань підтвердження стажу роботи, що дає право на призначення пенсії, які створюються при головних управліннях Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Із заявою про підтвердження стажу роботи, форма якої наведена у даному Порядку, заявник (його законний представник або представник, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально) може звернутись до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України незалежно від території обслуговування цього органу.

Для підтвердження періодів роботи на підприємствах, які розташовані на тимчасово окупованій території, заявник (його представник) подає трудову книжку та зазначає у заяві дані про свідків (не менше двох), які знають заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (у тому числі в колгоспі) і мають документи про свою роботу за період, щодо якого вони підтверджуватимуть роботу заявника.

Заявник (його представник) може додатково подавати інші документи про стаж роботи.

Комісія повідомляє заявника про час, дату та місце розгляду заяви про підтвердження стажу роботи та розглядає її не пізніше двох місяців з дня звернення за підтвердженням стажу роботи. За результатами розгляду Комісія приймає рішення щодо підтвердження стажу роботи або про відмову в його підтвердженні та не пізніше п'яти робочих днів з дня його прийняття повідомляють заявника про прийняте рішення.

Рішення Комісії можуть бути оскаржені в Пенсійному фонді України або в судовому порядку.

За приписами частини четвертої статті 9 Закону №1207-VII встановлення зв'язків та взаємодія органів державної влади України, їх посадових осіб, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб з незаконними органами (посадовими особами), створеними на тимчасово окупованій території, допускається виключно з метою забезпечення національних інтересів України, захисту прав і свобод громадян України, виконання міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, сприяння відновленню в межах тимчасово окупованої території конституційного ладу України.

Таким чином,на сьогодні є достатні правові підстави використовувати задокументовану інформацію в документах, виданих органами окупаційної влади не тільки громадянами, які проживають на окупованій території, але й громадянами, що проживають в Україні і отримують документи з такої території для реалізації своїх конституційних прав та свобод.

Так, у Консультативному висновку Міжнародного суду ООН від 21 червня 1971 щодо Юридичних наслідків для держав, що викликані триваючою присутністю Південної Африки в Намібії (Південно-Західна Африка) всупереч резолюції 276 (1970) Ради Безпеки, було вказано на обов'язок офіційних органів та посадових осіб держави приймати документи, видані окупаційною владою, оскільки невизнання таких документів тягне за собою серйозні порушення або обмеження прав громадян («Namibia exception»).

Такий висновок Європейського суду з прав людини слід розуміти в контексті сформульованого у згаданому Консультативному висновку Міжнародного суду (ООН) у справі Намібії так званого «намібійського винятку», який є винятком із загального принципу щодо недійсності актів, у тому числі нормативних, які видані владою не визнаного на міжнародному рівні державного утворення. Зазначений виняток полягає в тому, що не можуть визнаватися недійсними всі документи, видані на окупованій території, оскільки це може зашкодити правам мешканців такої території.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повторно розглянути заяву від 18.01.2022 року про призначення пенсії за віком, з урахуванням періоду роботи зазначеного в довідці від 17.11.2021 № 3780/01-18, виданій ГУП ДНР «КОМТЕЛ», а саме: з 23.07.1980 по 11.04.1988 роки на посаді оператора 3 класу Тельманівського районного вузла зв'язку Донецького обласного виробничо-технічного управління зв'язку є передчасними, оскільки довідку на підтвердження стажу роботи позивачем надано 10.11.2022, а не разом з заявою за результатами розгляду якої оформлено оскаржуване рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 24.01.2021 №050750002023 про відмову позивачу у призначенні пенсії за віком. При прийнятті рішення №050750002023 про відмову позивачу у призначенні пенсії за віком, на момент розгляду заяви, права позивача не порушено та рішення прийнято виходячи з аналізу та на підставі наданих позивачем документів, які не містили даної довідки.

Позивачем також не дотримано установлений порядок звернення громадян для підтвердження періодів роботи на підприємствах, які розташовані на тимчасово окупованій території, належним чином не оформлено заяву, не зазначено у заяві дані про свідків (не менше двох), які знають заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (у тому числі в колгоспі) і мають документи про свою роботу за період, щодо якого вони підтверджуватимуть роботу заявника, або ж інші документи про стаж роботи.

На підставі викладеного вище, суд розглянув справу відповідно до ст. 262 КАС України в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, враховуючи строк розгляду справи, передбачений ст.258 КАС України.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 , має статус внутрішньо переміщеної особи, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 08.04.2022 № 1230-7000-464038, копія якої міститься в матеріалах справи.

18.01.2022 року ОСОБА_1 звернулася до Відділу обслуговування громадян № 15 (сервісний центрі) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області із заявою про призначення пенсії за віком, згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

24.01.2021 року відділом з питань призначення та перерахунків пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області було прийняте рішення за № 050750002023 про відмову ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком через відсутність необхідного стажу на дату звернення.

В тексті оскаржуваного рішення зазначено, що до загального стажу не зараховано період роботи: з 23.07.1980 р. по 11.04.1988 р., оскільки дані періоди роботи відсутні в трудовій книжці.

Судом встановлено, що 10.11.2022 р. позивач звернулась до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області, та надало довідку від 17.11.2021 р. № 3780/01-18, видана ГУП ДНР «КОМТЕЛ», яка підтверджує той факт, що у період з 23.07.1980 по 11.04.1988 ОСОБА_1 працювала на посаді оператора 3 класу Тельманівського районного вузла зв'язку Донецького обласного виробничо-технічного управління зв'язку.

Станом на дату винесення рішення, відповідачем не було надано доказів щодо розгляду означеного звернення, однак зазначено, що ГУ ПФУ в Дніпропетровській області направляє за територіальністю звернення від 10.11.2022 р. до ГУ ПФУ в Донецькій області, де перебуває на обліку заявник.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Зі змісту частини 3 статті 23 Загальної Декларації прав людини та пункту 4 частини першої Європейської Соціальної хартії випливає, що кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, - яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, далі по тексту - Закон України №1058-IV).

Відповідно до статті 1 Закону України №1058-IV пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.

Положеннями частини першої статті 24 Закону України №1058-IV визначено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Згідно з абзацом 1 частини другої статті 24 Закону України №1058-IV страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Положеннями статті 26 Закону України №1058-IV передбачено, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року - не менше 29 років.

Отже, з зазначеного вбачається, що страховий стаж отриманий до впровадження системи персоніфікованого обліку обчислюється на підставі документів згідно законодавства, що діяло до набрання чинності Закону України №1058-IV.

Відповідно до вимог статті 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-XII (далі по тексту - Закон України №1788-ХІІ) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до «Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637 (далі по тексту - Порядок №637) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Правовий аналіз зазначених нормативно-правових актів свідчить про те, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є - трудова книжка працівника.

Вказаний висновок узгоджується із правовими позиціями Верховного Суду, викладеними у постановах від 05.12.2019 у справі №235/805/17, від 06.12.2019 у справі №663/686/16-а, від 06.12.2019 у справі №500/1561/17, від 05.12.2019 у справі №242/2536/16-а.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначено Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV (далі Закон № 1058-IV).

Відповідно до статті першої Закону № 1058-IV пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.

Згідно частини першої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Приписами статті 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» визначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі по тексту Порядок № 637).

Так, згідно пункту 1 Порядку № 637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Пунктом 3 зазначеного Порядку №637 передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

08 червня 2016 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 365 "Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам", пунктом 1 якої затверджено Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання /перебування.

Пунктом 4 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам установлено, що соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам призначаються і виплачуються […] територіальними органами Пенсійного фонду України […] за місцем їх фактичного проживання/перебування, незалежно від факту реєстрації місця проживання/перебування.

Згідно з пунктом 2 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання /перебування: контроль за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам здійснюють структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення) шляхом відвідування не рідше ніж одного разу на шість місяців фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи, про що складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї за формою, встановленою Мінсоцполітики. Якщо в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб є інформація щодо проходження особою фізичної ідентифікації в публічному акціонерному товаристві "Державний ощадний банк України", чергова перевірка у відповідному періоді не проводиться. […]

Посилання відповідача, що звернення щодо розгляду заяви про призначення пенсії направлено до розгляду до ГУ ПФУ в Донецькій області за місцем перебування на обліку, не знайшло свого законного підтвердження, враховуючи те, що ОСОБА_1 , має статус внутрішньо переміщеної особи, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 08.04.2022 № 1230-7000-464038, та пунктом 4 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам установлено, що соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам призначаються і виплачуються […] територіальними органами Пенсійного фонду України […] за місцем їх фактичного проживання/перебування, незалежно від факту реєстрації місця проживання/перебування, на підставі чого суд зазначає, що оскільки при винесенні оскаржуваного рішення від 24.01.2021 р. №050750002023, довідка від 17.11.2021 р. № 3780/01-18, видана ГУП ДНР «КОМТЕЛ», яка підтверджує той факт, що у період з 23.07.1980 по 11.04.1988 ОСОБА_1 працювала на посаді оператора 3 класу Тельманівського районного вузла зв'язку Донецького обласного виробничо-технічного управління зв'язку, не була подана позивачем до пенсійного фонду для призначення йому пенсії за віком х, а відтак не була взята до уваги остання під час вирішення питання про призначення такої пенсії.

В свою чергу, статтею 58 Закону України №1058-IV визначено, що Пенсійний фонд є органом, який призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати. Тобто, Пенсійний фонд має виключну компетенцію в питаннях призначення пенсії.

Суд не може підміняти пенсійний орган, уповноважений на виконання функцій з розрахунку та призначення пенсій, перерахунку пенсій громадянам, та на свій розгляд розраховувати пенсію позивача, оскільки прийняття рішень про призначення пенсії відноситься до компетенції відповідача, у зв'язку з чим позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.

З урахуванням дискреційних повноважень пенсійного органу на прийняття рішення про призначення пенсії, суд зробив висновок про те, що належним способом захисту порушених прав буде визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 24.01.2021 р. № 050750002023 про відмову у призначенні пенсії за віком ОСОБА_1 та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області розглянути звернення позивача від 10.11.2022 року та прийняти відповідне рішення, враховуючи той факт, що звернення позивача від 10.11.2022 року не розглянуто відповідачем та відповідне рішення відповідачем не приймалось. В іншій частині позовних вимог відмовити, у зв'язку з передчасними.

Щодо розподілу судових витрат у вигляді судового збору, суд зазначає наступне.

За змістом ч. 1 ст. 143 КАС України, суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду з позовною заявою позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 1073,60 грн. Враховуючи часткове задоволення позовних вимог, суд, з урахуванням ч.3 ст.139 КАС України вважає за необхідне стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 268, 40 грн. (1073,60/4) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

Керуючись ст. ст. 242-244, 246, 250, 254, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 24.01.2021 р. № 050750002023 про відмову у призначенні пенсії за віком.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду в Дніпропетровській області повторно розглянути звернення позивача від 10.11.2022 року, з урахуванням висновків суду, та прийняти відповідне рішення.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 268,40 (двісті шістдесят вісім грн.) 40 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені ст.295,297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Є.О. Жукова