Справа № 127/10253/23
Провадження № 3/127/4107/23
"23" травня 2023 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Каленяк Р.А., розглянувши матеріали, які надійшли з відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 178 КУпАП,-
До Вінницького міського суду Вінницької області 22 травня 2023 року втреттє надійшли матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст. 178 КУпАП.
Під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст. 178 КУпАП, судом було встановлено, що відповідно до п.2 ст.278 КУпАП неправильно складено протокол та інші матеріали про адміністративне правопорушення, а саме: відповідно до ч.1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
У відповідності до вимог ч.2 ст. 268 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 178 КУпАП, присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності є обов'язковою.
ОСОБА_1 до судового засідання органами внутрішніх справ втреттє доставлений не був, що унеможливлює розгляд справи про адміністративне правопорушення. Дані про своєчасне сповіщення працівниками поліції ОСОБА_1 про місце і час розгляду справи відсутні. За таких обставин, враховуючи, що ОСОБА_1 не повідомлений про розгляд відносно нього справи про адміністративне правопорушення, що позбавляє суд можливості всебічно, повно та об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення і прийняти законне рішення по справі, вважаю за необхідне матеріали справи, як неналежно оформлені, повернути для доопрацювання до органу, який порушив адміністративне провадження.
Також, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні пояснення, паспортні дані правопорушника, копія ідентифікаційного коду
Відповідно до вимог статті 4 Закону України "Про виконавче провадження" у виконавчому документі зазначаються ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності).
Разом з тим, згідно диспозиції ч.3 ст. 178 КУпАП відповідальність настає в разі вчинення особою повторне правопорушення, однак матеріали справи не містять належним чином завірених постанов про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст. 178 КУпАП, а відмітка в протоколі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не є тому доказом.
В зв'язку з чим, суд звертає увагу начальника відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області на недопустимість в подальшому направлень протоколів про адміністративні правопорушення з вищевказаними недоліками та без забезпечення явки правопорушника.
При цьому суд, приймаючи рішення про повернення справи для доопрацювання, враховує позицію Верховного Суду України, згідно якої визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14). Позицію ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ, викладену у п.12 Постанови Пленуму від 17.10.2014 р. «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення», згідно якої, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду, для належного оформлення.
Враховуючи вище викладене, суд вважає за необхідне матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст. 178 КУпАП втреттє направити до відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області для доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 178, 256, 278, 283, 284 КУпАП, суд, -
Матеріали адміністративної справи №127/10253/23 відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ч.3 ст. 178 КУпАП України, втреттє направити на доопрацювання до відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: