справа № 371/261/23
головуючий у суді І інстанції Кириленко М.О.
провадження № 22-ц/824/7874/2023
суддя-доповідач у суді ІІ інстанції Мостова Г.І.
24 травня 2023 року м. Київ
Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого судді: Мостової Г.І.,
суддів: Березовенко Р.В., Лапчевської О.Ф.,
вирішуючи питання про прийняття справи до свого провадження та призначення до судового розгляду справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Миронівського районного суду Київської області від 07 березня 2023 року про відмову у забезпеченні позову
у справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Перший український міжнародний банк», Товариства з обмеженою відповідальністю «Росвен Інвест Україна», треті особи: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Бригіда Володимир Олександрович, приватний виконавець виконавчого округу міста Київ Клітченко Оксана Анатоліївна, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Баршацький Ігор Вікторович, приватний виконавець виконавчого округу Київської області Чучков Михайло Олександрович, про визнання виконавчих написів такими, що не підлягають виконанню,
Ухвалою Миронівського районного суду Київської області від 07 березня 2023 року заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову залишено без задоволення.
Не погоджуючись з ухвалою суду першої інстанції, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями Київського апеляційного суду від 10 березня 2023 року справу призначено судді-доповідачу ОСОБА_2, у складі колегії: Савченко С.І., Мережко М.В.
Ухвалою Київського апеляційного суду від 23 березян 2023 року відкрито апеляційне провадження у справі.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 09 травня 2023 року звільнено ОСОБА_2 з посади судді Київського апеляційного суду у зв'язку із поданням заяви про відставку.
У зв'язку із настанням обставин, які унеможливлюють участь судді-доповідача ОСОБА_2 у розгляді цієї справи, відповідно до пункту 2.3.50 Положення про автоматизовану систему документообігу суду та підпункту 5.4 розділу ІІ Засад використання автоматизованої системи документообігу Київського апеляційного суду, призначено повторний автоматизований розподіл цивільної справи.
Згідно з протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями Київського апеляційного суду від 15 травня 2023 року для розгляду вказаної справи визначено колегію суддів у складі: головуючий суддя - Мостова Г.І., судді: Березовенко Р.В., Лапчевська О.Ф.
Згідно з частинами 11, 12 статті 33 ЦПК України справа, розгляд якої розпочато одним суддею чи колегією суддів, повинна бути розглянута цим же суддею чи колегією суддів, за винятком випадків, що унеможливлюють участь судді у розгляді справи, та інших випадків, передбачених цим Кодексом. У разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. У разі зміни складу суду на стадії розгляду справи по суті суд повторно розпочинає розгляд справи по суті, крім випадку, коли суд ухвалить рішення про повторне проведення підготовчого провадження.
Підстави проводити додаткові підготовчі дії відсутні.
Згідно з частиною 2 статті 369 ЦПК України апеляційні скарги на ухвали суду, зазначені в пунктах 1, 5, 6, 9, 10, 14, 19, 37-40 частини першої статті 353 цього Кодексу, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
Пунктом 3 частини 1 статті 353 ЦПК України визначено, що окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції щодо забезпечення позову.
Тобто частиною 2 статті 369 ЦПК України не передбачено розгляд апеляційних скарг на ухвали суду першої інстанції про забезпечення позову без повідомлення учасників справи.
На підставі викладеного, розгляд цієї справи необхідно проводити з повідомленням учасників справи.
Керуючись статтями 365, 366 ЦПК України, суд, -
Прийняти до свого провадження справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Миронівського районного суду Київської області від 07 березня 2023 року про відмову у забезпеченні позову
у справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Перший український міжнародний банк», Товариства з обмеженою відповідальністю «Росвен Інвест Україна», треті особи: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Бригіда Володимир Олександрович, приватний виконавець виконавчого округу міста Київ Клітченко Оксана Анатоліївна, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Баршацький Ігор Вікторович, приватний виконавець виконавчого округу Київської області Чучков Михайло Олександрович, про визнання виконавчих написів такими, що не підлягають виконанню.
Закінчити проведення підготовчих дій.
Призначити справу до розгляду у судовому засіданні суду апеляційної інстанції на 28 червня 2023 року о 10 год. 20 хв. у приміщенні Київського апеляційного суду (м. Київ, вул. Солом'янська, 2-А).
Про дату, час та місце розгляду справи повідомити учасників справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Головуючий Г.І. Мостова
Судді Р.В. Березовенко
О.Ф. Лапчевська