Провадження № 3/537/867/2023
Справа № 537/1709/23
15.05.2023 суддя Крюківського районного суду міста Кременчука Полтавської області Зоріна Діана Олександрівна, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Батальйону патрульної поліції в місті Кременчук Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за частиною 3 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Відповідно до протоколу серії ААД№394705, складеного 28.04.2023 інспектором взводу 1 роти 4 БПП в місці Кременчуці УПП в Полтавській області старшим лейтенантом поліції Жуіковим Дмитром, 28.04.2023 о 12.06 год. в місті Кременчуці по вулиці Приходько в районі будинку№ 137 водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки ВАЗ 21093, державний номерний знак НОМЕР_2 , відносно якого встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортним засобом від 29.10.2022 постановою ВП №70077623 Автозаводським відділом державної виконавчої служби в місці Кременчуці Кременчуцького району Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (місто Суми), чим порушив вимоги статті 15 Закону України «Про дорожній рух» та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні особа, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, заперечував щодо вчинення ним адміністративного правопорушення, оскільки по перше: він не був обізнаний із встановленим відносно нього тимчасовим обмеженням у праві керування транспортним засобом і по-друге: на даний час постанова щодо встановлення тимчасового обмеження у праві керування транспортним засобом відносно нього скасована, а заборгованість по сплаті аліментів ним погашена.
Суддя, вислухавши пояснення особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.
Суддя, вивчивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.
Відповідно до статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Зі змісту рапорту інспектора взводу 1 роти 4 БПП в місті Кременчук УПП в Полтавській області ДПП старшого лейтенанта поліції Жуікова Дмитра, вбачається що 28.04.2023 під час несення останнім служби у складі екіпажу «Залік 101» по вулиці Івана Приходька в місці Кременчуці було зупинено автомобіль ВАЗ 21093 державний номерний знак НОМЕР_2 . В ході перевірки документів було встановлено що ОСОБА_1 який керував зазначеним транспортним засобом обмежений у праві користування останнім за постановою ВП №70077623 Автозаводським відділом державної виконавчої служби в місці Кременчуці Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (місто Суми) від 29.10.2022 , внаслідок чого відносно ОСОБА_1 було складено протокол за частиною 3 статті 126 КУпАП України.
Відповідно до наданого до протоколу про притягнення особи до адміністративної відповідальності за частиною 3 статті 126 КУпАП документів вбачається що відносно ОСОБА_1 29.10.2022 дійсно було встановлено обмеження у вигляді заборони керування транспортним засобом, що підтверджується наявною в матеріалах справи постановою державного виконавця Автозаводського відділу ДВС у місці Кременчуці Кременчуцького району Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (місто Суми) Микитенко А.О. за наслідками примусового виконання виконавчого листа № 524/3111/22 виданого Автозаводським районним судом міста Кременчука Полтавської області 26.09.2022.
Вирішуючи питання про наявність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 126 КУпАП, суд враховує, що наведеною нормою Закону передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Статтею 15 Закону України «Про дорожній рух» забороняється керування транспортними засобами особам, до яких застосовано адміністративне стягнення чи кримінальне покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами, протягом строку позбавлення, а також особам, щодо яких державним виконавцем встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Статтею 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як вбачається із дослідженого суддею відеозапису камер працівників поліції від 06.12.2022 останні встановивши факт наявного відносно ОСОБА_1 обмеження у праві користування транспортним засобом за рішенням державного виконавця від 28.10.2022, залишили поза увагою зазначений водієм факт щодо необізнаності останнього про встановлення відносно нього відповідного обмеження і відповідних доказів на спростування доводів водія, суду не надали, що фактично виключає можливість притягнення ОСОБА_1 за частиною 3 статті 126 КУпАП.
Згідно статті 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до статті 62 Конституції України, ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні правопорушення. Обвинувачення не може ґрунтуватися одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Пунктом 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи той факт, що притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе не інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом, приймаючи до уваги те, що в судовому засіданні не знайшов підтвердження факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення за частиною 3 статті 126 КУпАП, суддя вважає за необхідне провадження у справі закрити у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись пунктом 1 статті 247, статтею 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за частиною 3 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя Д.О. Зоріна