19 травня 2023 року Справа № 915/754/21
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Ржепецького В.О., за участі секретаря судового засідання Матвєєвої А.В., розглянувши матеріали справи
про банкрутство Комунального підприємства "Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство" (55000, м. Южноукраїнськ, вул. Дружби Народів, 8, код ЄДРПОУ 31948866)
за заявою кредитора: Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" (01032, м. Київ, вул. Назарівська, 3) в особі Відокремленого підрозділу "Південноукраїнська атомна електрична станція" Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" (55001, Миколаївська область, м. Южноукраїнськ, код ЄДРПОУ 20915546)
кредитор: Головне управління ДПС у Миколаївській області (м. Миколаїв, вул.Лягіна, 6)
кредитор: Товариство з обмеженою відповідальністю "Миколаївська електропостачальна компанія" (54017, м. Миколаїв, вул. Погранична, 39/1)
кредитор: Товариство з обмеженою відповідальністю "АС" (85700, Донецька обл., Волноваський район, місто Волноваха, вул. Шевцової, буд. 22А, код ЄДРПОУ 31915956)
учасник справи: представник працівників Комунального підприємства "Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство" - Борець Юрій Іванович (55000, м. Южноукраїнськ, вул. Дружби Народів, 8),
учасник справи: Кабінет Міністрів України (01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2),
учасник справи: територіальний орган Міністерства юстиції України в особі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ).(м. Миколаїв, вул. 8 Березня, 107),
заінтересована особа стосовно боржника: Южноукраїнська міська рада Миколаївської області (55002, Миколаївська обл., м. Южноукраїнськ, вул. Дружби Народів, 48, код ЄДРПОУ 33850880),
розпорядник майна: арбітражний керуючий Деяк Ярослав Михайлович ( АДРЕСА_1 , електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1 ),
за участі представників учасників справи:
від боржника: Ніколаєнко О.О.
від ініціюючого кредитора: Тучкова Ю.В. (самопредставництво)
розпорядника майна Деяк Я.М.
від Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, Кремізіон Н.М.
від заінтересованої особи стосовно боржника: Южноукраїнська міська рада Миколаївської області, Верхотуров О.О.
від учасника справи: Кабінет Міністрів України, Галицький С.О. ,
встановив:
В провадженні Господарського суду Миколаївської області знаходиться справа № 915/754/21 за заявою Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" в особі відокремленого підрозділу "Південноукраїнська атомна електрична станція" Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" (надалі - кредитор) про банкрутство Комунального підприємства "Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство".
Ухвалою суду від 15.03.2023 підсумкове засідання у справі призначено на 12 квітня 2023 року о 10:40 год.
10.04.2023 на адресу суду надійшла заява Южноукраїнської міської ради про закриття провадження у справі на підставі п. 4 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства у зв'язку з відновленням платоспроможності підприємства та його здатністю виконувати свої грошові зобов'язання в спосіб, відмінний від застосування процедур, передбачених Кодексом.
12.04.2023 ініціюючим кредитором подано до господарського суду відзив на заяву про закриття провадження у справі.
Кредитор просить суд звернути увагу на те, що станом на сьогоднішній день дебіторська заборгованості боржника перед ініціюючим кредитором становить близько 279,6 млн. грн та накопичується з кожним місяцем, у разі закриття провадження у справі про банкрутство відновляться всі зупинені виконавчі провадження і знову всі існуючі рахунки боржника буде арештовано, що знову призведе до накопичення дебіторської заборгованості в ще більшому обсязі. Ініціюючий кредитор не заперечує щодо відновлення платоспроможності боржника, але, можливо, це відновлення є ілюзорним, і з закриттям провадження у справі про банкрутство ситуація з накопиченням заборгованості може ускладнитися. Ініціюючи відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства "Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство" ініціюючий кредитор мав на меті відновлення платоспроможності боржника та повернення заборгованості, що накопичилася до 31.08.2021, і притримується цієї позиції по сьогоднішній день. Неодноразово кредитором було запропоновано Южноукраїнській міській раді виступити інвестором у процедурі санації боржника, та взяти за фінансову основу плану санації саме рішення Южноукраїнської міської ради Миколаївської області від 29.07.2021 № 549 "Про затвердження графіку погашення кредиторської заборгованості за покупні ресурси комунального підприємства "Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство" перед відокремленим підрозділом "ЮжноУкраїнська атомна електрична станція" державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом". На останнє таке звернення ініціюючий кредитор отримав від Южноукраїнської міської ради Миколаївської області лист- відповідь вих. № 21/02- 34/27 від 04.01.2023, відповідно до якого фактично утвердив свою негативну позицію щодо виділення фінансової допомоги боржнику та участі в якості інвестора в процедурі санації комунального підприємства "Теплопостачання та водоканалізаційне господарство".
12.04.2023 судом оголошено перерву у підсумковому засіданні у справі до 19 квітня 2023 року о 10:10 год.
18.04.2023 на електронну адресу господарського суду надійшло спільне клопотання голови комітету кредиторів боржника та ініціюючого кредитора про продовження строку процедури розпорядження майном та повноважень розпорядника майна, призначення підсумкового засідання у справі на іншу дату.
Ухвалою суду від 19.04.2023 задоволено клопотання Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" в особі Відокремленого підрозділу "Південноукраїнська атомна електрична станція" Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" від 18.04.2023, судом продовжено строк процедури розпорядження майном у справі та повноваження розпорядника майна Деяка Я.М. на 1 (один) місяць до 20.05.2023, підсумкове засідання у справі відкладено на 19 травня 2023 року об 11:20 год., зобов'язано розпорядника майна Деяка Я.М. подати суду за три дні до підсумкового засідання письмові пояснення щодо заяви Южноукраїнської міської ради про закриття провадження у справі разом з документами, що підтверджують відповідну інформацію про поточний фінансовий стан боржника.
На виконання ухвали Господарського суду Миколаївської області від 20.02.2023 у справі №915/754/21 про банкрутство КП «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» щодо складення висновків про наявність ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства, доручення Міністерства юстиції України № 32607/36538-32-23/21.2 від Е7.03.2023, та відповідно до наказу Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 05.04.2023 № 492/13.1-03, центральним відділом з питань банкрутства управління банкрутства Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) надано суду висновки на предмет виявлення ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства відносно зазначеного вище підприємства, за період 2018-2020 років та 9 місяців 2021 року.
За результатами проведеного аналізування наданої фінансової звітності Комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційие господарство» за період 2018-2020 років ознак дій з приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства КП «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» не виявлено.
16.05.2023 розпорядником майна подано суду письмові пояснення щодо заяви Южноукраїнської міської ради про закриття провадження у справі.
Розпорядник майна просить суд відмовити у задоволенні заяви про закриття провадження у справі оскільки обставини, які викладені у зазначені заяві не знайшли свого підтвердження.
Заперечення розпорядника майна обґрунтовано посиланням на те, що листом №05/594 від 15 травня 2023 року КП ТВКГ надано відповідь, що відповідно до інформації щодо дебіторської та кредиторської заборгованості КП ТВКГ станом на 01.09.2021 дебіторська заборгованість склала: 18 869,9 тис. грн, а кредиторська заборгованість - 217 068,8 тис. грн. Станом на 01.04.2023 дебіторська заборгованість збільшилася до 39475,3 тис. грн, кредиторська заборгованість також збільшилася до 324614,9 тис. грн, що підтверджується інформацією щодо дебіторської та кредиторської заборгованості КП ТВКГ станом на 01.04.2023. Отже, з наданих КП ТВКГ документів вбачається, що кредиторська заборгованість боржника навпаки збільшується з моменту відкриття провадження у справі про банкрутство, а тому платоспроможність боржника не відновлено станом на сьогоднішній день.
17.05.2023 ініціюючим кредитором подано до господарського суду клопотання про оголошення перерви у судовому засіданні та призначення підсумкового засідання у справі на іншу дату.
Учасники провадження у справі належним чином повідомлені про дату, час та місце проведення судового засідання.
У судовому засіданні представник ініціюючого кредитора підтримала клопотання від 17.05.2023, просить суд його задовольнити, оголосити перерву у судовому засіданні та призначення підсумкового засідання на іншу дату.
Розпорядник майна підтримує клопотання ініціюючого кредитора.
Решта учасників провадження у справі залишають вирішення клопотання ініціюючого кредитора на розсуд суду.
Представник Южноукраїнської міської ради підтримує заяву про закриття провадження у справі.
Розпорядник майна заперечує проти задоволення заяви з підстав, викладених у письмових поясненнях від 16.05.2023.
Решта представників учасників провадження у справі залишають вирішення заяви Южноукраїнської міської ради на розсуд суду.
На підставі ст. 233 ГПК України, судом проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників учасників провадження у справі про банкрутство та розпорядника майна, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до положень ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ), якою врегульовано інститут процедури розпорядження майном, під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації).
Процедура розпорядження майном боржника вводиться строком до 170 календарних днів.
Розпорядник майна зобов'язаний, зокрема, розглядати заяви кредиторів з грошовими вимогами до боржника, що надійшли в установленому цим Кодексом порядку; вести реєстр вимог кредиторів; повідомляти кредиторів про результати розгляду їхніх вимог; вживати заходів для захисту майна боржника; проводити аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника; виявляти (за наявності) ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства; скликати збори і комітет кредиторів та організовувати проведення їх засідань; надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, а також здійснювати розкриття кредиторам інформації щодо фінансового стану боржника та ходу провадження у справі; не пізніше двох місяців з дня відкриття провадження у справі про банкрутство провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість; за можливості проведення санації боржника розробити план санації боржника та подати його на розгляд зборам кредиторів; виконувати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Відповідно до приписів ч. 1, 2 ст. 49 КУзПБ, підсумковим засіданням має закінчитися процедура розпорядження майном боржника.
У підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі.
До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень:
- або схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації;
- або подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
У разі наявності обставин, що не дають зборам кредиторів можливості у встановлені строки прийняти одне з таких рішень, збори кредиторів можуть прийняти рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом.
Ухвалою суду від 31.08.2021 відкрито провадження у справі № 915/754/21 про банкрутство Комунального підприємства "Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника з 31.08.2021, введено процедуру розпорядження майном боржника з 31.08.2021 на строк до 170 календарних днів, призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Деяка Ярослава Михайловича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1879 від 22.12.2018).
У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, введено в Україні воєнний стан із 24.02.2022, який на даний час продовжено до 20 травня 2023 року включно.
29.03.2022 відбувся ракетний обстріл будівлі Миколаївської обласної державної адміністрації, внаслідок якого відбулося руйнування центральної секції будівлі з 9 по 1 поверхи. На 8, 9 поверхах вказаної будівлі знаходився Господарський суд Миколаївської області.
25.07.2022 відповідно до розпорядження Голови Верховного Суду від 25.07.2022 № 41 було відновлено територіальну підсудність судових справ Господарського суду Миколаївської області.
Після заподіяння руйнувань та до цього часу Господарським судом Миколаївської області вживаються заходи з пошуку та впорядкування вищезазначених судових справ, з метою з'ясування переліку судових справ, які пошкодженні або втрачені.
16.11.2022 за результатами попереднього засідання судом постановлено ухвалу: продовжити строк процедури розпорядження майном у справі; визнати грошові вимоги Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" в особі Відокремленого підрозділу "Південноукраїнська атомна електрична станція" Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" в сумі 206626530,00 грн, з яких: 190132810,42 грн - основний борг (вимоги ІV-ої черги), 2845026,77 грн - інфляційні втрати (вимоги ІV-ої черги), 1743567,08 грн - 3% річних(вимоги ІV-ої черги), 3387498,95 грн - 7% штраф (вимоги VІ-ої черги), 6395055,89 грн - пеня (вимоги VІ-ої черги), 2122570,89 грн - судовий збір за рішеннями судів (вимоги ІV-ої черги), а також 22700,00 грн - витрати по сплаті судового збору за подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (вимоги І-ої черги); визнати грошові вимоги Головного управління ДПС у Миколаївській області до боржника у розмірі 4993994,16 грн (вимоги ІІІ-ої черги) та витрати по сплаті судового збору в сумі 4540,00 грн (вимоги І-ої черги); грошові вимоги Головного управління ДПС у Миколаївській області в частині пені в сумі 36181,80 грн відхилити; визнати грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Миколаївська електропостачальна компанія": 439313,48 грн - основний борг (вимоги ІV-ої черги), 24279,24 грн - інфляційні нарахування (вимоги ІV-ої черги), 10151,62 грн - 3% річних (вимоги ІV-ої черги), а також витрати по сплаті судового збору в сумі 4540,00 грн (вимоги І-ої черги); грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Миколаївська електропостачальна компанія" в частині пені в сумі 46467,90 грн відхилити; визнати грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "АС" в сумі 197192,34 грн, з яких: 177114,45 грн - основний борг (вимоги ІV-ої черги), 11485,50 грн - інфляційні нарахування (вимоги ІV-ої черги), 3795,39 грн - 3% річних (вимоги ІV-ої черги) , 227,00 грн - сума судового збору за подання заяви про видачу судового наказу (вимоги ІV-ої черги), а також 4540,00 грн - витрати по сплаті судового збору за подання заяви про визнання кредиторських вимог (вимоги І-ої черги); зобов'язати розпорядника майна включити визнані судом вимоги кредиторів Комунального підприємства "Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство" до реєстру вимог кредиторів боржника у відповідності до вимог ч. 2 ст. 47, ч. 1 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства; збори кредиторів та комітету кредиторів призначити на 30.11.2022; підсумкове засідання суду призначити на 14 грудня 2022 року о 10:30 год.
Судове засідання у справі, призначене на 14.12.2022 о 10:30 не відбулося через зупинення роботи суду в період часу з 10 год. 15 хв. по 11 год. 50 хв у зв'язку із повідомленням про замінування будівлі, в якій розташований Господарський суд Миколаївської області.
Ухвалою суду від 16.12.2022 підсумкове засідання у справі призначено на 20 січня 2023 року о 10:30 год.
Ухвалою від 20.01.2023 суд постановив: продовжити строк процедури розпорядження майном у справі до 20.02.2023; продовжити строк повноважень розпорядника майна Деяка Я.М.; підсумкове засідання у справі відкласти на 20 лютого 2023 року об 11:00 год.
16.02.2023 зборами кредиторів прийнято рішення відкласти розгляд питання щодо звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство, звернутися до господарського суду з клопотанням про продовження строку процедури розпорядження майном боржника.
Ухвалою від 20.02.2023 судом постановлено: клопотання розпорядника майна Комунального підприємства "Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство" арбітражного керуючого Деяка Я.М. від 17.02.2023 задовольнити; клопотання голови комітету кредиторів боржника та Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" в особі Відокремленого підрозділу "Південноукраїнська атомна електрична станція" Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" за вих. №32/200 від 17.02.2023 (вх. №1962/23 від 20.02.2023, вх. №1991/23 від 20.02.2023) задовольнити; продовжити строк процедури розпорядження майном у справі та повноваження розпорядника майна Деяка Я.М. на 2 (два) місяці до 20.04.2023; підсумкове засідання у справі відкласти на 15 березня 2023 року об 11:20 год.
Також ухвалою від 20.02.2023 судом частково задоволено клопотання Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" в особі Відокремленого підрозділу "Південноукраїнська атомна електрична станція" Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" за вих. №32/111 від 25.01.2023, зобов'язано Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса) надати Господарському суду Миколаївської області висновок про наявність в діяльності Комунального підприємства "Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство" (55000, м. Южноукраїнськ, вул. Дружби Народів, 8, код ЄДРПОУ 31948866) ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства.
Ухвалою суду від 15.03.2023 підсумкове засідання у справі призначено на 12 квітня 2023 року о 10:40 год.
Спільним клопотанням від 18.04.2023 голова комітету кредиторів боржника та ініціюючий кредитор просять суд продовжити строк процедури розпорядження майном та повноваження розпорядника майна, призначити підсумкове засідання у справі на іншу дату.
Клопотання обґрунтовано тим, що на зборах, які відбулися 14.04.2023 року, комітетом кредиторів прийнято рішення про звернення до Господарського суду Миколаївської області з клопотанням про продовження строку дії процедури розпорядження майном у справі № 915/754/21 у зв'язку з відсутністю висновку Міністерства юстиції України, щодо наявності в діяльності боржника ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства, що має важливе значення для формування наступної позиції кредитора у разі введення ліквідаційної процедури, або затвердження плану санації боржника.
Відповідно до приписів ч. 3 ст. 49 КУзПБ у підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень:
- ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом;
- ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому цим Кодексом;
- постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;
- ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство.
Станом на 19.05.2023 зборами кредиторів не прийнято жодного рішення, що віднесено до компетенції зборів кредиторів згідно ст. 49 КУзПБ.
Разом з тим, пунктом 1.2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що тимчасово, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 продовжуються строки проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство (неплатоспроможність), звернення у межах провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) про визнання недійсними правочинів, вчинених боржником, дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, оголошення про проведення першого, повторного та/або другого повторного аукціону, виконання плану санації чи реструктуризації боргів боржника, процедури розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації боргів боржника та погашення боргів боржника.
Наразі постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" з урахуванням внесених до неї змін і доповнень строк дії карантину на території України продовжено до 30 червня 2023 року.
Враховуючи обставини даної справи, продовження строку дії карантину та воєнного стану на території України, на підставі ч. 3 ст. 49, п. 1.2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, суд вважає необхідним продовжити строк процедури розпорядження майном у справі та повноваження розпорядника майна Деяка Я.М. строком на 1 (один) місяць, підсумкове засідання у справі відкласти на іншу дату.
Щодо заяви Южноукраїнської міської ради про закриття провадження у справі, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства, арбітражний керуючий зобов'язаний, зокрема, проводити аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника та подавати результати такого аналізу до господарського суду разом з документами, що підтверджують відповідну інформацію.
Зі звіту розпорядника майна від 18.04.2023 вбачається, що за результатами аналізу фінансово-господарського стану підприємства, у відповідності до Порядку та Методичних рекомендацій, ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства не встановлено.
Згідно звіту розпорядника майна від 28.11.2022 про фактичні результати аналізу фінансової звітності для виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства КП "Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство" протягом 2018-2020 років мало ознаки надкритичної неплатоспроможності. Розпорядником зазначено, що на основі отриманих розрахунків вжиття заходів з відновлення платоспроможності не вбачається за доцільне, а в межах процедури банкрутства слід вживати заходи з ліквідації підприємства.
На виконання ухвали Господарського суду Миколаївської області від 20.02.2023 у справі №915/754/21 центральним відділом з питань банкрутства управління банкрутства Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) надано суду висновки на предмет виявлення ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства відносно зазначеного вище підприємства, за період 2018-2020 років та 9 місяців 2021 року.
За результатами проведеного аналізування наданої фінансової звітності Комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційие господарство» за період 2018-2020 років ознак дій з приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства КП «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» не виявлено.
Більшість показників фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» за вказаний вище період - погіршилися, стан платоспроможності - негативний, ефективність господарської діяльності КП «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» незадовільна: за підсумками господарювання в 2018 році Підприємство отримало чистий збиток в сумі -19826,00 тис. грн., фінансовим результатом діяльності підприємства в 2019 році був чистий збиток в розмірі -28212,00 тис. грн., а 2020 рік Підприємство завершило з чистим збитком в сумі -25310,00 тис. грн.
Розрахункові показники ліквідності, фінансової стійкості підтверджують ознаки стійкої фінансової неспроможності КП «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» вказують на неспроможність підприємства виконати свої фінансові зобов'язання після настання встановленого строку, задовольнити в повному обсязі вимоги кредиторів та сплатити обов'язкові платежі.
Фінансово-господарський стан КП «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» у період з 2018 по 2020 роки характеризується стійкою фінансовою неспроможністю та містить ознаки надкритичної неплатоспроможності: показник поточної платоспроможності має від'ємне значення і негативну тенденцію в динаміці, коефіцієнти покриття і коефіцієнт забезпечення власними засобами менші за нормативні значення, що відповідає фінансовому стану потенційного банкрута.
За період, що аналізувався, визначено, що Підприємство стабільно знаходилося в стані неплатоспроможності, показники, які характеризують рівень забезпечення зобов'язань кредиторів (забезпечення зобов'язань боржника всіма його активами, забезпечення зобов'язань боржника його оборотними активами, розмір чистих активів) - погіршилися, розмір чистих активів мав від'ємне значення.
З пояснень розпорядника майна вбачається, що станом на 01.04.2023 дебіторська заборгованість збільшилася до 39475,3 тис. грн, кредиторська заборгованість також збільшилася до 324 614,9 тис. грн, що підтверджується інформацією щодо дебіторської та кредиторської заборгованості КП ТВКГ станом на 01.04.2023.
Відповідно до приписів ч. 2 ст. 76 Господарського процесуального кодексу України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Статтями 73, 74 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до статті 76 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Як слідує з положень ст. 77, 78 ГПК України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи.
Відповідно до змісту ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Згідно з положеннями ст. 1 КУзПБ, неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
В матеріалах справи відсутні будь-які докази, які б свідчили про фактичне погашення визнаних господарським судом вимог до боржника. Прийняті органом місцевого самоврядування рішення, на які останній посилається в своїй заяві, не свідчать про припинення грошових зобов'язань банкрута у відповідності до цивільного законодавства або інше їх врегулювання. Докази настання фактичних наслідків діяльності Южноукраїнської міської ради щодо відновлення платоспроможності боржника, про які йдеться в заяві про закриття провадження у справі, відсутні.
Відповідно до статті 90 КУзПБ (в редакції станом на момент подання заяви про закриття провадження у справі) передбачено особливості закриття провадження у справі про банкрутство; згідно з пунктом 4 частини першої цієї статті передбачено можливість закриття провадження у справі про банкрутство у зв'язку з відновленням платоспроможності боржника або погашенням всіх вимог кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів.
З наведеного, зокрема, витікає, що законодавцем передбачено, що дії з погашення вимог кредиторів мають бути виконані на момент закриття провадження судом, а відновлення платоспроможності боржника має бути встановлено, як юридичний факт, на момент проведення судового засідання при прийнятті рішення про закриття провадження у справі. (правова позиція Верховного Суду в постанові від 09 липня 2020 року у справі № 910/26972/14)
Таким чином, враховуючи обставини справи, відсутність в матеріалах справи належних та допустимих доказів на підтвердження фактичного відновлення платоспроможності підприємства, суд не вбачає підстав для задоволення заяви Южноукраїнської міської ради про закриття провадження у справі.
Керуючись ст. 1, 12, 49, п. 1.2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 196, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
1. У задоволені заяви Южноукраїнської міської ради за вих.№21/02-34/922 від 04.04.2023 про закриття провадження у справі відмовити.
2. Продовжити строк процедури розпорядження майном у справі та повноваження розпорядника майна Деяка Я.М. на 1 (один) місяць.
3. Підсумкове засідання у справі відкласти на 21 червня 2023 року о 10:30 год.
4. Ухвалу направити сторонам та іншим учасникам справи про банкрутство.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст. ст. 253, 254-259 ГПК України з урахуванням підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI "Перехідні положення" ГПК України.
Повний текст ухвали складено і підписано 24.05.2023
Суддя В.О.Ржепецький