Справа № 204/6813/23
Провадження № 1-кс/204/1728/23
09 травня 2023 року слідчий суддя Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпрі, в режимі відеоконференції, клопотання слідчого відділу розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту СУ ГУНП в Донецькій області ОСОБА_5 , погоджене прокурором відділу управління нагляду Донецької обласної прокуратури ОСОБА_3 , про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №12022050000000740 від 07.09.2022 року, відносно підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України, -
встановив:
До суду надійшло клопотання слідчого відділу розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту СУ ГУНП в Донецькій області ОСОБА_5 , погоджене прокурором відділу управління нагляду Донецької обласної прокуратури ОСОБА_3 , про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №12022050000000740 від 07.09.2022 року, відносно підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України.
В обґрунтування клопотання зазначено, відділом розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту СУ ГУНП в Донецькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022050000000740 від 07.09.2022 року.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з 31.08.2004 по 25.06.2012, проходив службу в органах внутрішніх справ, останнього звільнено зі служби на підставі наказу ГУ МВС України в Донецькій області № 241 о/с від 25.06.2012.У відповідності до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.Згідно ст. 17 Конституції України захист суверенітету i територіальної цілісності України, забезпечення економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.Водночас ОСОБА_6 в умовах, коли Український народ героїчно протистоїть російському агресору, у порушення вимог ст. 1,2,17,19 Конституції України, зрадив українській державі та всьому Українському народові, добровільно зайнявши посаду в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території, тобто злочин проти основ національної безпеки України за наступних обставин.Так, 24.08.1991 Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки схвалено «Акт проголошення незалежності України», яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України. У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16.07.1990 вказано, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах. Відповідно до розділу V Декларації, територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.Положеннями статей 1 та 2 Основного Закону України - Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою, унітарною державою, суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.Упродовж 2013 року у зв'язку з демократичними процесами, які відбувалися на території України, у представників влади рф та службових осіб з числа керівництва Збройних Сил рф, досудове розслідування та судовий розгляд щодо яких здійснюється в інших кримінальних провадженнях, виник злочинний умисел на вчинення протиправних дій, спрямованих на порушення суверенітету і територіальної цілісності України, зміну меж її території та державного кордону на порушення порядку, встановленого Конституцією України.Мотивами зазначеного умислу стали євроінтеграційний курс розвитку України, підготовка до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, які розцінені представниками влади і Збройних Сил рф як безпосередня загроза економічним та геополітичним інтересам рф, що сприятиме втраті впливу над політичними процесами в Україні та позбавить контролю над її економічною діяльністю, призведе до поглиблення співпраці України з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства у цій організації та можливої денонсації угод щодо тимчасового розташування Чорноморського флоту рф на території України - в АР Крим та м. Севастополі.Свою злочинну мету співучасники з числа представників влади та Збройних Сил рф вирішили досягти шляхом ведення агресивної війни проти України з використанням підпорядкованих підрозділів і військовослужбовців Збройних Сил рф, у тому числі дислокованих на підставі міжнародних угод на території АР Крим ім. Севастополя, а також залучення до виконання злочинного плану інших осіб, у тому числі громадян України та російської федерації, створення і фінансування незаконних збройних формувань та вчинення інших злочинів.З метою реалізації вказаного умислу впродовж 2013 року на території рф службові особи Генерального штабу Збройних Сил російської федерації (ГШ ЗС рф), на виконання наказів та під безпосереднім керівництвом представників влади та службових осіб Збройних Сил рф, досудове розслідування та судовий розгляд щодо яких здійснюється в інших кримінальних провадженнях, розробили злочинний план, яким передбачалося для досягнення військово-політичних цілей рф, що на думку співучасників були прямо пов'язані із необхідністю незаконної окупації та подальшої анексії АР Крим, м. Севастополя та південно-східних регіонів України, поряд із застосуванням політичних, дипломатичних, економічних та інформаційних заходів, використання протестного потенціалу населення південно-східних регіонів України для організації сепаратистських референдумів, спрямованих на порушення територіальної цілісності України.У подальшому, з грудня 2013 року до лютого 2014 року, для забезпечення схвалення та підтримки громадянами рф і мешканцями південно-східних регіонів України злочинних діянь, направлених на порушення суверенітету і територіальної цілісності України та встановлення впливу і вагомості рф на світовій арені, представники влади та Збройних Сил рф, на виконання спільного злочинного плану, організували із застосуванням засобів масової інформації розпалювання в Україні національної ворожнечі шляхом ведення інформаційно-пропагандистської підривної діяльності.Так, із грудня 2013 року за допомогою різних видів медіа-ресурсів рф здійснювалось викривлення подій Революції Гідності, вказувалося на хибність європейського вектору розвитку зовнішніх відносин України. При цьому шляхом перекручування, постійного нав'язування хибного тлумачення, компонування інформації для зміни свідомості та ставлення громадян рф і місцевих мешканців південно-східних регіонів України щодо дійсності та значення подій, які насправді відбувалися в Україні, представники опозиційних до тодішнього політичного режиму в Україні сил висвітлювалися як прихильники радикально націоналістичних поглядів, учасники національно-визвольного руху середини ХХ століття (ОУН, УПА) - як прибічники та послідовники фашизму, пропагувалась їх неповноцінність за ознаками ідеологічних та політичних переконань. Одночасно за допомогою засобів масової інформації здійснювалося спотворення свідомості частини населення України з метою зміни світоглядних основ, зародження сумніву в необхідності та доцільності спільного існування в рамках самостійної, унітарної, суверенної держави Україна з європейським вектором розвитку, підбурювання до міжетнічних конфліктів, розпалювання сепаратистських настроїв серед населення окремих регіонів України (АР Крим і м. Севастополя та південно-східних областей), провокування національних зіткнень, формування хибного образу частини українського населення як «націонал-фашистів», які мають інші духовні та моральні цінності, пропагують культ насильства та знущання над російськомовним населенням України.У березні - квітні 2014 року в м. Донецьк та інших населених пунктах Донецької області розпочалася збройна агресія російської федерації шляхом неоголошених та прихованих вторгнень підрозділів збройних сил та інших силових відомств російської федерації, організації та підтримки терористичної діяльності та діяльності, направленої на окупацію Донецької області та порушення територіальної цілісності України.Так, 07.04.2014 у м. Донецьку Донецької області видано «Акт о провозглашении государственной самостоятельности Донецкой народной республики», яким публічно закликано місцеве населення до проведення 11.05.2014 так названого «загального обласного референдуму» на території Донецької області з питання визнання державної самостійності «днр» та чинення збройного опору державній владі України, військовим підрозділам Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ України. При цьому протягом квітня-травня 2014 року в окремих містах Донецької області організовано та проведено низку мітингів з метою привернення уваги та схилення громадян України з числа місцевих мешканців до визнання державної самостійності «днр».За таких обставин 11.05.2014 в окремих містах та районах Донецької області всупереч законодавству України проведено так названий «загальний обласний референдум», за результатами якого 12.05.2014 проголошено про суверенітет «днр» на території Донецької області. З метою забезпечення діяльності самопроголошеної «днр» представниками російської федерації з числа своїх громадян та місцевого населення Донецької області сформовані підрозділи політичного (так звані «органи державної влади «днр») та силового блоків (до складу яких увійшли представники так званих правоохоронних органів та незаконних збройних формувань), які мали стабільний склад лідерів, підтримували між собою тісні стосунки, забезпечували централізоване підпорядкування учасників політичного та силового блоку лідерам організації, а також розробили план злочинної діяльності та чіткий розподіл функцій учасників щодо його досягнення.В результаті вищезазначених подій значна кількість території та населених пунктів Донецької області протягом квітня-вересня 2014 року опинилась під контролем регулярних з'єднань і підрозділів збройних сил та інших військових формувань російської федерації, підпорядкованих і скеровуваних ними російських радників та інструкторів, російської федерації на території Донецької області так званої «днр», які Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» № 2268-VIII від 18.01.2018, Постановою Верховної Ради України «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями» № 254-VIII від 17.03.2015 та Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» № 1680-VII від 16.09.2014 визнані тимчасово окупованими територіями, а органи державної та місцевої влади України та бюджетні установи, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 595 від 07.11.2014, припинили свою діяльність на вказаних територіях та переміщені на підконтрольну органам державної влади України територію.Всупереч нормам міжнародного гуманітарного права президент російської федерації (рф) ОСОБА_7 , а також інші невстановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади рф, діючи всупереч вимогам п.п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (ХХV) від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХІХ), спланували, підготували і розв'язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, а саме віддали наказ на вторгнення підрозділів ЗС рф на територію України. 24.02.2022, на виконання вищевказаного наказу, військовослужбовці Збройних Сил російської федерації, шляхом збройної агресії, з погрозою застосування зброї та її фактичним застосуванням, незаконно вторглась на територію України через державні кордони України в Автономній республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях та здійснила збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, та здійснили окупацію частин вказаної території, чим вчинили дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується по теперішній час та призводить до загибелі значної кількості людей та інших тяжких наслідків.24 лютого 2022 року указом президента України Володимира Зеленського № 64/2022, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України, який в подальшому неодноразово продовжено, востаннє до 20.05.2023.Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 309 від 22.12.2022 «Про затвердження переліку територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» вся територія Маріупольського району Донецької області з 05.03.2022 перебуває в тимчасові окупації російською федерацією.Згідно «Указа главы Донецкой Народной Республики № 5 от 08.11.2014 года о дате создания Министерства внутренних дел Донецкой Народной Республики» в редакції від 27.05.2016 року встановлено, що 17 июля 2014 года Совет Министров Донецкой Народной Республики принял постановление № 17 - 4 «Осоздания Министерства внутренних дел Донецкой Народной Республики».Так, приблизно на початку квітня 2022 року (точна дата та час органами досудового розслідуванняне встановлена) військовослужбовці збройних сил російської федерації, шляхом збройної агресії, спільно з представниками так званої «днр», які є частиною окупаційної, адміністрації рф, здійснили тимчасову окупаціютериторій Донецької, області, а саме: Маріупольського району та частину Волноваського району: з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами,організаціями, іншими об'єктами. Післячого представниками «ДНР» на окупованих територіях створено у складі так званого «МВД ДНР» територіальні підрозділи поліції, серед яких «Мариупольское ГУ МВД ДНР» «Першотравневый РО МВД ДНР», «Ильичевский РО Мариупольского ГУ МВД ДНР», «Орджоникидзевский РО Мариупольского ГУ МВД ДНР», «Жовтневый РО Мариупольского ГУ МВД ДНР», «Приморский РО МариупольскогоГУ МВД ДНР» та інші. Так, в період часу з 30.05.2022 по 01.09.2022 (більш точний час органами досудового розслідування невстановлений), ОСОБА_6 пройшов співбесіду з представниками так званої «днр», які є частиною окупаційної адміністрації РФ, на предмет його переходу на сторону окупанта. У ході вказаної співбесіди ОСОБА_6 діючи умисно, реалізуючи свій злочинний умисел направлений на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній таінформаційній безпеці України, усвідомлюючи суспільно-небезпечний та протиправний характер своїх дії, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки, та свідомо бажаючи їх настання, надав згоду представникам рф та добровільно зайняв поліцейську посаду, а саме «и.о. начальника ПОБ Мариупольского ГУ мвдднр», в незаконному правоохоронному органі «Полиции ДНР», а саме: «Мариупольском ГУ мвдднр», яке розташовано на тимчасово окупованій території за адресою: Донецька область,м. Маріуполь, Приморський район, проспект Нахімова, буд.86.
05.05.2023 відповідно до вимог ст. ст. 276, -277, 278 КПК України відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було складено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України, однак останньому повідомлення про підозру, особисто не вручено, внаслідок невстановлення його місцезнаходження на території будь якого населеного пункту, де органи державної влади України здійснюють свої повноваження. Встановлено, що ОСОБА_8 переховуються від органів досудового розслідування на тимчасово окупованій території Донецької області.
27.04.2023 згідно вимог, передбачених ч. 3 ст. 111, ст. 135 КПК України вжито заходів для вручення повідомлення про підозру у спосіб, передбачений для вручення повідомлень, так повідомлення про підозру та повістки про виклик підозрюваного ОСОБА_6 на 03.05.2023 о 10:00 год., 04.05.2023о 10:00 год., 05.05.2023 о 10:00 год. опубліковані в газеті «Урядовий кур'єр» № 84 (7482) від 27.04.2023, яка є ЗМІ загальнодержавної сфери розповсюдження та 26.04.2023 на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Причетність ОСОБА_6 до вчинення вказаного злочину та обґрунтованість оголошеної йому підозри повністю підтверджується зібраними доказами, а саме: протоколом огляду відеозапису, розміщеному в мережі інтернет за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_2 , де на 2 хв. 24 сек. відеозапису з'являється особа, якою відповідно до спливаючого тексту є мовою оригіналу «ВиталийСагир, и.о. начальника ПОБ Мариупольского ГУ МВД ДНР»; протоколом допиту свідка ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , від 20.09.2022, який під час допиту повідомив, що особисто знає ОСОБА_6 , бо працював з ним разом в Петровському РВ Донецького МУ ГУ МВС України в Донецькій області в 2012 році, та побачивши в інтернет мережі відеоролик за посиланням:ІНФОРМАЦІЯ_2 , на якому особа дає коментарі на фоні стягу рф, упізнав на ньому свого колишнього ОСОБА_10 ; протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 19.09.2022, відповідно якого свідок ОСОБА_9 серед чотирьох пред'явлених для впізнанняосіб зображених на фотознімках упізнав на фотознімку під номером 2 (два) ОСОБА_6 ; відповідно довідки, що додається до Протоколу на фотознімку №2 зображено ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 ; протоколом огляду відеозапису від 19.09.2022 за участю свідка ОСОБА_9 , відповідно до якого останній на відеозаписі пред'явленому йому для огляду вказує на особу, яка дає коментарі на фоні стяту рф та днр, як на ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; протоколом допиту свідка ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , від 20.09.2022, який під час допиту повідомив, що особисто знає ОСОБА_6 бо працював з ним разом в Петровському РВ Донецького МУ ГУ МВС України в Донецькій області з 2011 по 2012 рік, та побачивши в інтернет мережі відеоролик за посиланням:ІНФОРМАЦІЯ_2 , на якому особа дає коментарі на фоні стягу рф, упізнав на ньому свого колишнього колегу ОСОБА_6 ; протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 20.09.2022, відповідно якого свідок ОСОБА_11 , серед чотирьох пред'явлених для впізнання осіб зображених на фотознімках упізнав на фотознімку під номером 2 (два) ОСОБА_6 ; відповідно довідки, що додається до протоколу на фотознімку №2 зображено ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 ; протоколом огляду відеозапису від 19.09.2022 за участю свідка ОСОБА_11 , відповідно до якого останній, на відеозаписі пред'явленому для огляду, вказує наособу, яка дає коментарі на фоні стягу «рф» та «днр», як на ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 ;іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.
Згідно інформації Державної прикордонної службиУкраїни встановлено, що за період з 24.02.2022 по 20.04.2023 відомостей, щодо перетинання державного кордону України, лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями громадянином ОСОБА_12 в базі даних не виявлено.
У зв'язку зі збройною агресією російської федерації, воєнним станом в Україні, тимчасовою окупацією частини Донецької області та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території України, належним чином повідомлений про дати, місце проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні № 12022050000000740 від 07.09.2022, однак, до органу досудового розслідування за викликом слідчого не з'явився, його місце перебування невідоме, у зв'язку з чим 05.05.2023 постановою слідчого СУ ГУНП в Донецькій області підозрюваного ОСОБА_6 оголошено у розшук. Підтвердженням того, що підозрюваний ОСОБА_6 ухиляється від органу досудового розслідування та перебуває на тимчасово окупованій території Донецької області є те, що останній займає поліцейську посаду, а саме «и.о. начальника ПОБ Мариупольского ГУ мвдднр», в незаконному правоохоронному органі «Полиции ДНР», а саме: «Мариупольском ГУ мвдднр», яке розташовано на тимчасово окупованій території за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, Приморський район, проспект Нахімова, буд. 86. Враховуючи, що ОСОБА_13 на теперішній час переховується від органу досудового розслідування, перебуває на тимчасово, окупованій території України, тому, відповідно, діючого законодавства зазначена особа вважається такою, що належним чином повідомлена про виклик на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора та у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження.
Беручи до уваги викладене, зважаючи на наявність достатніх доказів вчинення ОСОБА_6 інкримінованого йому злочину, а також враховуючи той факт, що останній тривалий час переховується від органів досудового розслідування з метою ухилення від кримінальної відповідальності, перебуває на тимчасово окупованій території України, виникла необхідність в застосуванні процедури спеціального досудового розслідування відносно підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у кримінальному провадженні № 12022050000000740 від 07.09.2022 року. Враховуючи викладене, слідчий звертається до суду з даним клопотанням.
У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання, просив його задовольнити.
Захисник підозрюваного у судовому засіданні просив вирішити клопотання на розсуд суду.
Вислухавши думку прокурора, захисника, вивчивши подане клопотання та додані до нього матеріали, якими обґрунтовується необхідність здійснення спеціального досудового розслідування, вважаю за необхідне задовольнити клопотання, виходячи з наступного.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 297-1 КПК України, спеціальне досудове розслідування (inabsentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цієї глави.Спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111,111-1, 111-2, 112, 113, 114, 114-1, 114-2, 115, 116, 118,частиною другою статті 121, частиною другою статті 127, частинами другою і третьою статті 146, статтями 146-1, 147, частинами другою - п'ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209,255-258,258-1,258-2,258-3,258-4,258-5,348,364, 364-1, 365,365-2,368,368-2,368-3,368-4,3691,3692,370,379,400,408,436,4361, 437,438,439,440,441,442,443,444,445,446,447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.
Частиною 1 статті 42 КПК України передбачено, що підозрюваним є особа, якій у порядку, передбаченому статтями 276-279 цього Кодексу, повідомлено про підозру, особа, яка затримана за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, або особа щодо якої складено повідомлення про підозру, однак його не вручено їй внаслідок не встановлення місцезнаходження особи, проте вжито заходів для вручення у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень.
У судовому засіданні встановлено, що відділом розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту СУ ГУНП в Донецькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022050000000740 від 07.09.2022 року.
24.04.2023 року відносно ОСОБА_6 було складено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України. Копія повідомлення про підозру вручена захиснику підозрюваного - адвокату ОСОБА_4
27.04.2023 року повідомлення про підозру ОСОБА_14 та повістки про виклик на 03,04,05травня 2023 року, опубліковані в газеті «Урядовий кур'єр», яка є ЗМІ загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора. Отже, відповідно до положень ст. 42 КПК України, з моменту публікації повідомлення про підозру ОСОБА_6 в газеті «Урядовий кур'єр», яка є ЗМІ загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора, та у зв'язку з неявкою для отримання такого повідомлення, будучи попередженим належним чином, тобто з 27.04.2023 ОСОБА_6 є підозрюваним у вказаному кримінальному провадженні. 03,04,05травня 2023 ОСОБА_15 за викликом слідчогоне прибув, про причини неявки не повідомив.
Згідно з отриманою в ході досудового розслідування інформацією, на даний час ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території Донецької області.
05.05.2023 року постановою слідчого у кримінальному провадженні підозрюваного ОСОБА_6 оголошено в розшук.
Згідно з ч. 1 ст. 297-4 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування, якщо прокурор, слідчий не доведе, що підозрюваний переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук, та/або уповноваженим органом прийнято рішення про передачу підозрюваного для обміну як військовополоненого та такий обмін відбувся.
Оскільки, у судовому засіданні було встановлено, що існує обґрунтована підозра вчинення ОСОБА_6 кримінального правопорушення, передбаченого ч.7 ст.111-1КК України, який умисно переховується від слідства та суду на тимчасово окупованій території України, з метою уникнення кримінальної відповідальності, у зв'язку з чим він оголошений у розшук, то є всі підстави визначені законом для здійснення спеціального досудового розслідування відносно підозрюваного ОСОБА_6 . Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання слідчого.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.110, 297-1, 297-4, 309 КПК України, -
постановив:
Клопотання слідчого відділу розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту СУ ГУНП в Донецькій області ОСОБА_5 , погоджене прокурором відділу управління нагляду Донецької обласної прокуратури ОСОБА_3 , про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №12022050000000740 від 07.09.2022 року, відносно підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України- задовольнити.
Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у межах кримінального провадження №12022050000000740 від 07.09.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.7 ст.111-1 КК України, відносно оголошеного в розшук ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зобов'язати прокурора у кримінальному провадженні відомості про здійснення спеціального досудового розслідування внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Ухвала підлягає негайному виконанню з моменту її оголошення таоскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1