Рішення від 22.05.2023 по справі 380/1102/23

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа №380/1102/23

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 травня 2023 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючої судді Желік О.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін, за наявними у справі матеріалами адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Залізничного відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Залізничного відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові із вимогами:

- визнати протиправною відмову Залізничного відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) викладену у висновку про внесення змін до актового запису цивільного стану від 22.12.2022 року у частині відмови у внесенні виправлень у відомості про наречену в актовому записі про шлюб № 29 складеному 08 вересня 1984 року виконавчим комітетом Рогізненської сільської ради Яворівського району Львівської області;

- зобов'язати Залізничний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) внести зміни до актового запису цивільного стану про укладення шлюбу № 29 складеного 08 вересня 1984 року виконавчим комітетом Рогізненської сільської ради Яворівського району Львівської області, змінивши в розділі у відомостях про нареченого прізвище з « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_3 », у «відомостях про наречену» у графі прізвище « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_3 ».

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було укладено шлюб, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_1 від 08.09.1984. На підставі вказаного виконавчим комітетом Рогізненської сільської ради Яворівського району Львівської області було винесено актовий запис про шлюб №29 від 08.09.1984. Разом з тим, в актовому записі про шлюб №29 від 08.09.1984 у відомостях про нареченого прізвище до та після реєстрації шлюбу зазначено « ОСОБА_3 », у відомостях про наречену прізвище після реєстрації шлюбу зазначено « ОСОБА_3 ». Позивач зверталась до Залізничного відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану про укладення шлюбу №29, складеного 08.09.1984 шляхом зміни в розділі у відомостях про нареченого прізвища з « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_3 », у «відомостях про наречену» у графі прізвище « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_3 », однак відповідачем було відмолено у внесенні відповідних змін. Вважаючи таку відмову відповідача протиправною та просить позов задовольнити.

Ухвалою судді від 23.01.2023 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Відповідач правом на подання відзиву, передбаченим статтею 162 Кодексу адміністративного судочинства України, не скористався, свою позицію стосовно позову не висловив.

Частиною 6 ст. 162 КАС України передбачено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Розглянувши позов, подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.

Як вбачається з свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_1 , між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 було укладено шлюб 08.09.1984. Згідно цього ж свідоцтва, після укладення шлюбу присвоєні прізвища: чоловіку - ОСОБА_3 , дружині - ОСОБА_3 .

Згідно витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу щодо підтвердження дошлюбного прізвища №00037931915 від 23.12.2022, наданого Залізничним відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) на запит ОСОБА_1 , 21.10.2011 реєстратором Відділу державної реєстрації актів цивільного стану Яворівського районного управління юстиції Львівської області було здійснено реєстрацію актового запису про шлюб.

У відомостях про чоловіка зазначено прізвище до реєстрації шлюбу: ОСОБА_3 . Прізвище після реєстрації шлюбу: ОСОБА_3 .

У відомостях про дружину зазначено прізвище до реєстрації шлюбу: ОСОБА_5 . Прізвище після реєстрації шлюбу: ОСОБА_3 .

Позивач звернулась із заявою до Залізничного відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів), в якій просила внести зміни в актовий запис про шлюб.

Висновком про внесення змін до актового запису цивільного стану від 22.12.2022 встановлено неможливість задоволення клопотання позивача та внесення змін до актового запису, оскільки відомостями наявних актових записів не підтверджено родове прізвище « ОСОБА_3 ». Документи про шлюб батьків та народження батька чоловіка-заявника не надано. Зі слів заявника, шлюб ОСОБА_6 та ОСОБА_7 укладений по селищу Гунда Бурятської АРСР (документи по російській федерації витребувати неможливо).

Позивач не погодилась із діями відповідача щодо відмови у внесенні змін до актового запису про шлюб, а тому звернулась до суду.

Вирішуючи спір суд керується наступним.

Статтею 49 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 №435-IV встановлено, що актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов'язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб'єктом цивільних прав та обов'язків. Актами цивільного стану є народження фізичної особи, встановлення її походження, набуття громадянства, вихід з громадянства та його втрата, досягнення відповідного віку, надання повної цивільної дієздатності, обмеження цивільної дієздатності, визнання особи недієздатною, шлюб, розірвання шлюбу, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, зміна імені, інвалідність, смерть тощо. Державній реєстрації підлягають народження фізичної особи та її походження, громадянство, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть. Реєстрація актів цивільного стану провадиться відповідно до закону.

Відносини, пов'язані з проведенням державної реєстрації актів цивільного стану, внесенням до актових записів цивільного стану змін, їх поновленням і анулюванням, засади діяльності органів державної реєстрації актів цивільного стану врегульовано Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 1 липня 2010 р. № 2398-VI (далі - Закон №2398-VI).

Згідно з статтею 2 Закону №2398-VI актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов'язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб'єктом цивільних прав та обов'язків.

Державній реєстрації відповідно до цього Закону підлягають народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть.

Частиною першою статті 6 Закону №2398-VI закріплено, що відділи державної реєстрації актів цивільного стану, зокрема, проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.

Органи державної реєстрації актів цивільного стану видають відповідні свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану (частина 4 статті 6).

Відповідно до статті 9 Закону №2398-VI державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану. Актовий запис цивільного стану - це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану.

Згідно з частиною 1 статті 22 Закону № 2398-VI внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку. Внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться за заявою: особи, щодо якої складено актовий запис; одного з батьків, опікуна, піклувальника дитини; опікуна недієздатної особи; спадкоємців померлого; представника органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.

Після внесення змін до актового запису цивільного стану заявнику повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану (частина 6 статті 22 Закону № 2398-VI).

Частиною 5 статті 9 Закону №2398-VI встановлено, що правила проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання затверджуються Міністерством юстиції України.

Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання затверджено наказом Міністерства юстиції України №96/5 від 12.01.2011 р. та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 р. за № 55/18793 (далі - Правила).

Абзацом першим пункту 1.1. розділу І Правил визначено, що внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством. У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його у судовому порядку.

Абзацом першим пункту 1.5. розділу І Правил передбачено, що заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, визначеному цими Правилами, шляхом їх формування та реєстрації за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, на яких заявники за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених у них, проставляють власні підписи. Заяви іноземців, які постійно проживають в Україні, про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, складених органами державної реєстрації України, розглядаються відділом державної реєстрації актів цивільного стану на загальних підставах.

Згідно абзацу четвертого пункту 1.5. розділу І відділ державної реєстрації актів цивільного стану використовує усі відомості, отримані за результатами відповідної перевірки, для внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання.

Згідно абзацу першого пункту 2.1. розділу ІІ Правил заява про внесення змін до актового запису цивільного стану за формою, наведеною в додатку 1, подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених статтею 53 Сімейного кодексу України, також до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника актового запису про шлюб (крім випадків, коли актовий запис про шлюб складено дипломатичним представництвом або консульською установою України).

Пунктом 2.6. розділу ІІ Правил встановлено, що разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються: свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні; інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.

Відповідно до пункту 2.12. розділу ІІ Правил на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому за формою, наведеною в додатку 2. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.

Системний аналіз вищевикладених норм дає суду підстави зробити висновок про те, що орган державної реєстрації актів цивільного стану зобов'язаний прийняти заяву про внесення змін до актового запису цивільного стану, розглянути її у спосіб та в порядку, визначеному законодавством, та за результатами такого розгляду скласти письмовий висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому.

Перелік підстав для внесення змін в актові записи цивільного стану визначений пунктом 2.13. розділу ІІ Правил. Згідно підпункту 2.13.3 пункту 2.13 розділу ІІ, підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану або дипломатичного представництва чи консульської установи України.

Пунктом 2.15. розділу ІІ Правил встановлені випадки, коли висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану складається, зокрема, відповідно до підпункту 2.15.9. цього пункту, якщо під час державної реєстрації акту цивільного стану були допущені помилки (перекручення, пропуск відомостей, окремих слів або граматичні помилки чи вказані неправильні відомості).

Абзац п'ятий пункту 1.5 розділу І Правил закріплює, зокрема, що працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану, який прийняв заяву, звіряє відомості, зазначені заявником у заяві, з паспортом або паспортним документом. Суперечливі дані в документах письмово пояснюються заявником.

Верховний Суд у своїй постанові від 16.02.2023 у справі №420/11422/21 зазначив, що при розгляді справ, пов'язаних з відмовою органу державної реєстрації актів цивільного стану неприпустимим є вихід адміністративного суду за межі публічно-правових аспектів справи і встановлення юридичних фактів, що мають значення для внесення змін до актових записів цивільного стану. Суд не уповноважений встановлювати достовірність обставин, засвідчених поданими документами, чи іншим способом встановлювати юридичні факти; такі справи належать до цивільної юрисдикції і вирішуються, зокрема, у порядку окремого провадження.

Окрім цього, у справах про оскарження відмови внести за заявою особи зміни до актового запису цивільного стану суд за правилами адміністративного судочинства вивчає наявність чи відсутність достатніх підстав для прийняття відповідного рішення, зокрема перевіряє, чи відповідні рішення прийняті на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також чи прийняті вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення. Завдання адміністративного суду в таких справах полягає насамперед у перевірці додержання процедури розгляду та прийняття органом реєстрації актів цивільного стану відповідного рішення. Адміністративний суд, розглядаючи такі справи, не має права виходити за межі їх публічно-правових аспектів і встановлювати юридичні факти, що мають значення для внесення змін до актових записів цивільного стану.

Як встановив суд з матеріалів даної адміністративної справи, та, зокрема, з висновку про внесення змін до актового запису цивільного стану відповідача від 22.12.2022, підставою для відмови у внесенні змін до актового запису про шлюб є не підтвердження родового прізвища « ОСОБА_3 » відомостями наявних актових записів та не надання свідоцтва про народження батька чоловіка-заявника (та неможливість його витребування з території російської федерації).

У ході судового розгляду справи встановлено, що позивачем до Залізничного відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) подавались наступні документи для прийняття рішення про внесення змін до актового запису:

- витяг з паспорта заявниці - ОСОБА_1 серії НОМЕР_2 від 11.12.2000;

- витяг з паспорта чоловіка заявниці - ОСОБА_8 серії НОМЕР_3 від 11.12.2000;

- копія свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 від 08.09.1984;

- копія свідоцтва про народження ОСОБА_8 серії НОМЕР_4 від 01.02.1961;

- копія свідоцтва про смерть ОСОБА_6 серії НОМЕР_5 від 09.01.2015;

- копія свідоцтва про народження ОСОБА_1 НОМЕР_6 від 18.10.1962;

- копія свідоцтва про народження сестри чоловіка - ОСОБА_9 серії НОМЕР_7 від 28.06.1958.

Суд звертає увагу на те, що пункт 2.6. розділу ІІ Правил передбачає подачу з метою внесення змін до актового запису заявником свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану (в даному випадку подано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_1 від 08.09.1984) та інших документів, необхідних для розгляду заяви.

Таким чином, відповідна норма Правил надає позивачу можливість самостійно визначити перелік документів, необхідних для прийняття органом державної реєстрації рішення про внесення змін до актового запису.

З огляду на кількість поданих позивачем документів, суд висновує про наявність достатніх підстав для прийняття відповідачем рішення щодо внесення змін до актового запису про шлюб.

Посилання відповідача на не підтвердження родового прізвища « ОСОБА_3 » відомостями наявних актових записів суд до уваги не бере, оскільки відповідачем не зазначено, яких саме актових записів не вистачає для прийняття ним відповідного рішення про внесення змін до актового запису.

Щодо твердження відповідача в частині неможливості витребування документів з території російської федерації суд зазначає таке.

Згідно абзаців першого та четвертого пункту 2.7. розділу ІІ Правил, на підтвердження достовірності представлених заявником документів про державну реєстрацію актів цивільного стану відділом державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичним представництвом чи консульською установою України додаються до матеріалів справи повні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, копії відповідних актових записів цивільного стану, на підставі яких вирішується питання щодо необхідності внесення змін або відмови в цьому.

У разі якщо неможливо витребувати копії актових записів цивільного стану або підтвердження відповідності відомостей у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян даним паперового носія актового запису цивільного стану у зв'язку з тимчасовою окупацією території України, державна реєстрація актів цивільного стану підтверджується відповідними свідоцтвами про державну реєстрацію актів цивільного стану, витягами з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, якщо вони не містять незастережених виправлень, дописок чи явних ознак підробки.

Пунктом 2.11. розділу ІІ Правил встановлено, що факти, зазначені в заяві, а також записи у свідоцтвах про державну реєстрацію актів цивільного стану та в інших поданих заявником документах, якщо вони викликають сумніви щодо їх достовірності, можуть бути перевірені відділом державної реєстрації актів цивільного стану шляхом направлення запитів до відповідних установ, організацій для затребування необхідних документів.

Таким чином, суд зазначає, що саме на відповідача покладається обов'язок детального вивчення та перевірки документів наданих позивачем для внесення змін до актового запису цивільного стану окремо та у їх сукупності. Відтак, неможливість витребування документів з території російської федерації не може ставитись у провину позивача, що, як наслідок свідчить про протиправність дій відповідача, якій полягали у відмові внести зміни до актового запису цивільного стану про укладення шлюбу №29, складеного 08.09.1984 виконавчим комітетом Рогізненської сільської ради Яворівського району Львівської області, змінивши в розділі у відомостях про нареченого прізвище з « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_3 », у «відомостях про наречену» у графі прізвище « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_3 ».

Згідно з частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

В свою чергу, частина 2 статті 5 КАС України передбачає, що захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості й забезпечує ефективне поновлення в правах (абзац 10 пункту 9 Рішення Конституційного Суду України від 30 січня 2003 року №3-рп/2003).

Верховний Суд у своїх постановах неодноразово наголошував на тому, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникав би необхідності повторного звернення до суду, а здійснювалося б примусове виконання рішення.

Окрім цього, надаючи правову оцінку належності обраного позивачем способу захисту, слід зважати й на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Так, у пункті 145 рішення від 15.11.1996 у справі «Чахал проти Об'єднаного Королівства» Європейський суд з прав людини зазначив, що згадана норма гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни.

Отже, «ефективний засіб правового захисту» у розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату; винесення рішень, які не призводять безпосередньо до змін в обсязі прав та забезпечення їх примусової реалізації, не відповідає розглядуваній міжнародній нормі.

З огляду на викладене, суд вважає, що з метою ефективного захисту та найденого поновлення порушених прав позивача необхідно зобов'язати Залізничний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) внести зміни до актового запису цивільного стану про укладення шлюбу №29, складеного 08.09.1984 виконавчим комітетом Рогізненської сільської ради Яворівського району Львівської області, змінивши в розділі у відомостях про нареченого прізвище з « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_3 », у «відомостях про наречену» у графі прізвище « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_3 ».

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач як суб'єкт владних повноважень не довів правомірності своїх дій та рішення. Натомість, позивачем доведено та підтверджено належними доказами обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про задоволення даного адміністративного позову.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ у Львівській області понесені позивачем судові витрати.

Керуючись ст. ст. 2, 8-10, 14, 72-79, 90, 139, 241-246, 250, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Залізничного відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів), які полягали у відмові внести зміни до актового запису цивільного стану про укладення шлюбу №29, складеного 08.09.1984 виконавчим комітетом Рогізненської сільської ради Яворівського району Львівської області.

Зобов'язати Залізничний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) (ЄДРПОУ 33286165) внести зміни до актового запису цивільного стану про укладення шлюбу №29, складеного 08.09.1984 виконавчим комітетом Рогізненської сільської ради Яворівського району Львівської області, змінивши в розділі «Відомості про чоловіка» прізвища з « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_3 », у розділі «Відомості про дружину» прізвище з « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_3 ».

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_8 ) за рахунок бюджетних асигнувань Залізничного відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) (ЄДРПОУ 33286165) сплачений судовий збір в сумі 1073 (одна тисяча сімдесят три) грн. 60 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду, з врахуванням гарантій встановлених пунктом 3 Розділу VI «Прикінцевих положень» Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Желік О.М.