Справа № 215/2917/23
3/215/1519/23
18 травня 2023 року м. Кривий Ріг
Суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Квятковський Я.А. розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Державної податкової служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , інн. НОМЕР_1 ; громадянина України; який працює ФОП ОСОБА_1 ; яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , місце вчинення правопорушення за адресою : АДРЕСА_2 ,
за ч. 1 ст.155-1 КУпАП,-
17.05.2023 на адресу суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 379 від 04.04.2023 відносно ОСОБА_1 , яка порушила п.1, п.2, п.11 ст. 3, ЗУ від 06.07.1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахунків операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за що передбачено відповідальність ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Відповідно до ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі (ст.256 КУпАП).
Відповідно до ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Право на справедливий судовий розгляд закріплено Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод(ч. 1 ст. 6). Право на справедливий судовий розгляд охоплює і право кожного на доступ до правосуддя. У доктрині Європейського суду з прав людини та його практиці «право на суд» охоплює три основні елементи: 1) наявність «суду», який встановлений відповідно до закону і відповідає вимогам незалежності і неупередженості; 2) наявність у суду достатньої компетенції для вирішення всіх аспектів спору чи обвинувачення, до яких застосовується ст. 6 Конвенції; 3) особа повинна матидоступдо такого суду.
Так, відповідно до протоколу № 379 від 04.04.2023, місце вчинення правопорушення м.Кривому Розі в Металургійному районі по вул..Ветеранів Праці, 51.
Право визначення суду, у якому розглядається справа, згідно ст. 257 КУпАП надано органу (посадовій особі), уповноваженому складати протокол, на що вказує і Пленум Верховного Суду України у постанові «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст. 276 КУпАП» від 11.06.2004 за №11.
При цьому, КУпАП не містить норми, відповідно до якої районний суд, який отримав для розгляду справу про адміністративне правопорушення, може за клопотанням учасника судового провадження або за власного ініціативою змінити підсудність її розгляду і направити справу безпосередньо до іншого суду.
За таких обставин, суд вважає, що справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, слід повернути Головному управлінню ДПС у Дніпропетровській області Державної податкової служби України для дооформлення, а саме для визначення підсудності за місцем вчинення адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 256, 283 КУпАП України, -
Справу про адміністративне правопорушення за частиною 1 статті 155-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 повернути для дооформлення, а саме для визначення підсудності, до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Державної податкової служби України.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: