Ухвала від 19.05.2023 по справі 175/1822/22

ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Провадження № 22-ц/803/5916/23 Справа № 175/1822/22 Суддя у 1-й інстанції - Новік Л. М. Суддя у 2-й інстанції - Городнича В. С.

УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження

19 травня 2023 року м. Дніпро

Дніпровський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

головуючої судді - Городничої В.С.,

суддів: Лаченкової О.В., Петешенкової М.Ю.,

ознайомившись з матеріалами справи та заслухавши доповідь судді-доповідача Городничої В.С., про проведення підготовчих дій за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 16 лютого 2023 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Степнянської сільської ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області про встановлення факту прийняття спадщини, визнання права власності в порядку спадкування за законом, визнання дійсним договору купівлі-продажу будинку, визнання права власності на будинок, -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 16 лютого 2023 року відмовлено у відновленні втраченого судового провадження по адміністративній справі №2а-44/05 за позовом ОСОБА_2 до Степнянської сільської ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області про встановлення факту прийняття спадщини, визнання права власності в порядку спадкування за законом, визнання дійсним договору купівлі-продажу будинку, визнання права власності на будинок.

Не погодившись з такою ухвалою суду першої інстанції, ОСОБА_1 - особа, яка не брала участі у справі, подав апеляційну скаргу з пропуском строку на апеляційне оскарження, передбаченого ст.354 ЦПК України.

Разом з тим, просить поновити пропущений процесуальний строк з тих підстав, що копію оскаржуваного судового рішення отримав лише 03 травня 2023 року.

Відповідно до вимог ч.1 ст.127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Так, матеріали справи містять докази отримання апелянтом копії оскаржуваної ухвали дійсно 03 травня 2023 року (а.с.154), тому наявні правові підстави для поновлення пропущеного строку на її апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга відповідає вимогам ст.356 ЦПК України.

Підстав для залишення апеляційної скарги без руху, повернення чи відмови у відкритті апеляційного провадження немає.

Керуючись ст.ст.127, 354, 357-359, 360, 361 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Поновити ОСОБА_1 пропущений процесуальний строк на апеляційне оскарження ухвали Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 16 лютого 2023 року.

Відкрити провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 16 лютого 2023 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Степнянської сільської ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області про встановлення факту прийняття спадщини, визнання права власності в порядку спадкування за законом, визнання дійсним договору купівлі-продажу будинку, визнання права власності на будинок.

Розпочати підготовчі дії для призначення справи до розгляду в апеляційному суді.

В порядку підготовки справи до апеляційного розгляду, надіслати учасникам справи копію даної ухвали разом з копією апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів.

Надати строк для подання учасникам справи відзиву на апеляційну скаргу протягом 15 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження.

До відзиву додати докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий: В.С. Городнича

Судді: О.В. Лаченкова

М.Ю. Петешенкова

Попередній документ
110982582
Наступний документ
110982584
Інформація про рішення:
№ рішення: 110982583
№ справи: 175/1822/22
Дата рішення: 19.05.2023
Дата публікації: 22.05.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Дніпровський апеляційний суд
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Інші справи
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: (04.10.2023)
Результат розгляду: Приєднано до провадження
Дата надходження: 19.09.2023
Предмет позову: про встановлення факту прийняття спадщини, визнання права власності в порядку спадкування за законом, визнання дійсним договору купівлі-продажу будинку, визнання права власності на будинок
Розклад засідань:
06.09.2022 12:00 Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
01.11.2022 14:00 Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
09.12.2022 09:00 Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
02.02.2023 12:30 Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
16.02.2023 12:30 Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
28.06.2023 12:10 Дніпровський апеляційний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
БОЙКО ОЛЕКСАНДР МИХАЙЛОВИЧ
ГОРОДНИЧА ВАЛЕНТИНА СЕРГІЇВНА
НОВІК ЛАЛІ МУРМАНІВНА
суддя-доповідач:
БОЙКО ОЛЕКСАНДР МИХАЙЛОВИЧ
ГОРОДНИЧА ВАЛЕНТИНА СЕРГІЇВНА
КОРОТУН ВАДИМ МИХАЙЛОВИЧ
НОВІК ЛАЛІ МУРМАНІВНА
відповідач:
Степнянська сільська рада
позивач:
Войченко Анатолій Іванович
особа, яка не брала участі у справі, якщо суд вирішив питання пр:
Житник Сергій Андрійович
правонаступник відповідача:
Слобожанська об'єднана територіальна громада в особі Слобожанської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області
представник особи, яка не брала участі у справі, якщо суд виріши:
Шклярук Денис Сергійович
представник позивача:
Климась Юрій Іванович
суддя-учасник колегії:
ЛАЧЕНКОВА ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА
ПЕТЕШЕНКОВА МАРИНА ЮРІЇВНА
член колегії:
ЗАЙЦЕВ АНДРІЙ ЮРІЙОВИЧ
Зайцев Андрій Юрійович; член колегії
ЗАЙЦЕВ АНДРІЙ ЮРІЙОВИЧ; ЧЛЕН КОЛЕГІЇ
ЧЕРВИНСЬКА МАРИНА ЄВГЕНІВНА