Рішення від 12.05.2023 по справі 204/2662/23

Справа № 204/2662/23

Провадження № 2-а/204/39/23

КРАСНОГВАРДІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

49006, м. Дніпро, проспект Пушкіна 77-б тел. (056) 371 27 02, inbox@kg.dp.court.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(повний текст)

12 травня 2023 року Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська у складі:

головуючої - судді Чудопалової С.В,

при секретарі судових засідань Корягіній Р.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпро адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Покровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Покровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, в якій просить: визнати протиправним захід забезпечення провадження в справі про адміністративні правопорушення - адміністративне затримання ОСОБА_1 15.02.2023 року; скасувати постанову начальника Покровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Валяєва І.С. від 15.02. 2023 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 210 КУПАП та закрити провадження по справі на підставі п. 1 ст. 247 КУПАП за відсутності складу події та складу правопорушення.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що 15.02.2023 року його було затримано поліцейськими у м. Мирноград, та примусово доставлено до Покровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для розгляду справи про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 210 КУПАП. Працівник ЗСУ ОСОБА_2 повідомив, що він, як нібито військовозобов'язаний, не повідомив про зміну місця проживання, а тому якісь особи не змогли вручити йому повістку. На що було пред'явлено паспорт, де зазначена адреса реєстрації його місця проживання, яка не змінювалась з 1982 року, але на це не було звернуто увагу. Тому додатково він повідомив, що він не перебуває на обліку у Покровському районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, у зв'язку із зняттям з обліку 05.10.2007 року та внесення особливої відмітки в паспорт, про те, що він є «невійськовозобов'язаний», тобто виключений з військового обліку. Але, і на це не було звернуто увагу. Жодних повісток в належний та законний спосіб йому не було вручено. Також він подавав клопотання надати йому захисника (адвоката) в установленому порядку, оскільки його примусово доставлено до Покровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а також просив роз'яснити йому права та обов'язки, надати на ознайомлення матеріали справи, відкласти розгляд справи для підготування позиції захисту. Його клопотання були проігноровані, будь-яке рішення по ним не прийнято. Частиною 1 ст. 210 КУпАП передбачена відповідальність за порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку. Але, позивач не був приписаний до призовної дільниці, а отже не був призовником, військовозобов'язаним, тобто суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 210 КУпАП, та на нього не могли бути покладені обов'язки щодо дотримання правил військового обліку, порушення яких є об'єктивною стороною складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 210 КУпАП. Незважаючи на вимоги позивача, відповідач відмовився надати йому докази того, що позивач є військовозобов'язаним та перебуває на обліку. Позивач із винесеною постановою не згоден, вважає її незаконною, необґрунтованою та такою, що підлягає скасуванню.

30.03.2023 року від відповідача Покровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що позовні вимоги ОСОБА_1 відповідач не визнає з огляду на наступне. Покровським районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки на виконання Указу Президента України № 69/2022 від 24.02.2022 року «Про загальну мобілізацію», на підставі Розпорядження Покровського РТЦК та СП № 06/773 від 30.01.2023 року, було встановлено заходи Мирноградській міській військовій адміністрації щодо організації оповіщення військовозобов'язаного ОСОБА_1 , 1982 року народження, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 (зазначена адреса в військово-облікових документах Покровського РТЦК та СП). Під час відпрацювання Розпорядження, інспектором Виконавчого комітету Мирноградської міської ради Пилипенко А.І., було складено Акт результату вручення повістки про необхідність з'явитися до Покровського РТЦК та СП військовозобов'язаному. З обставин вручення повістки та встановлення певних фактів, відомо: ОСОБА_1 , 1982 року народження, за адресою АДРЕСА_1 зі слів сусідки ОСОБА_3 , не мешкає. ОСОБА_4 з її слів мешкає за адресою: АДРЕСА_2 . В присутності представників правоохоронних органів: майора поліції Полив'яного О.В., рядового ОСОБА_5 та сусідки ОСОБА_3 , повістки про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_1 вручити не вбачалося можливим, так як за адресою: АДРЕСА_2 ніхто не відчинив двері. Відповідно до статті 38, пункту 11 Закону України № 2223-ХІІ від 25.03.1992 року «Про військовий обов'язок і військову службу» (зі змінами), п.8, додатку 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 1487 від 30.12.2022 року «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів»: призовники, військовозобов'язані, резервісти в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров'я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи, посади зобов'язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідні органи, де вони перебувають на військовому обліку, у тому числі у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-телекомунікаційні системи. Особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів”, а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Відповідно до статті 259 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Покровським районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, було надіслано звернення до відділення поліції № 2 (м. Мирноград) Покровського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області № 09/1162 від 10.02.2023 року «Щодо вчинення певних дій», з метою доставки до Покровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, військовозобов'язаного ОСОБА_1 , 1982 року народження, який порушує чинне законодавство України, для складання протоколу про адміністративне правопорушення за статтею 210 КУпАП «Порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку». 15.02.2023 року співробітниками відділення поліції № 2 (м. Мирноград) Покровського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області до Покровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки було доставлено ОСОБА_1 . Під час складання адміністративного протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 було роз'яснено його права та наголошено на порушенні законодавчих норм. Після складання постанови про адміністративне правопорушення № 09/1324 від 15.02.2023 року, в військово-облікових документах ОСОБА_1 , було зроблено виправлення в адресі місця проживання на підставі наданих документів, а саме: мобільного додатку «ДІЯ». Після звіряння особистих даних та записах в військово-облікових документах, в присутності ОСОБА_1 було складено та вручено повістку про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_1 на 10 год.00 хв. 16.02.2023 року, для проходження військово- лікарської комісії та встановлення ступеня придатності до військової служби.В свою чергу 16.02.2023 року ОСОБА_1 без поважних на те причин не з'явився до ІНФОРМАЦІЯ_1 . На що Покровським районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки повідомленням № 09/1432 від 20.02.2023 року, до відділення поліції № 2 (м. Мирноград) Покровського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області було направлено звернення з метою доставки до Покровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, військовозобов'язаного ОСОБА_1 , 1982 року народження, який порушує чинне законодавство України, для складання протоколу про адміністративне правопорушення за статтею 210 КУпАП «Порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку». 02.03.2023 року співробітниками відділення поліції № 2 (м. Мирноград) Покровського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області до Покровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки було доставлено ОСОБА_1 .. Під час складання адміністративного протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 було роз'яснено його права та наголошено на порушенні законодавчих норм. За результатами розгляду Протоколу про адміністративне правопорушення, було винесене постанову за справою про адміністративне правопорушення № 09/1324 від 15.02.2023 року за ч.2.ст.210 КУпАП. Складання адміністративних матеріалів здійснювалось головним спеціалістом командування Покровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки працівником Збройних Сил України ОСОБА_6 . Повноваження щодо складання адміністративних матеріалів регламентує Акт «про призначення на посаду»:№04/8452 від 14 листопада 2022 року. В діях ОСОБА_1 вбачається систематичне порушення вимог чинного законодавства України, а саме: Указу Президента України № 69/2022 від 24.02.2022 року «Про загальну мобілізацію», Закону України № 2223- XII від 25.03.1992 року «Про військовий обов'язок і військову службу» (зі змінами), Постанови Кабінету Міністрів України № 1487 від 30.12.2022 року «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», Закону України № 3543-ХІІ від 21.10.1993 «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». У зв'язку з викладеним просив адміністративну справу № 204/2662/23 залишити без розгляду.

31.03.2023 року позивач надав до суду відповідь на відзив, в якій зазначено наступне. Відповідач у відзиві посилається на розпорядження Покровського РТЦК та СП №06/773 від 30.01.2023 року, згідно якого проводиться оповіщення військовозобов'язаного ОСОБА_1 1982 р.н, що мешкає за адресою АДРЕСА_1 (зазначена адреса в військово облікових документах). До відзиву додано копію розпорядження, яке відсутнє у матеріалах справи про адміністративне правопорушення, оскільки на нього відсутні посилання у протоколі та постанові про притягнення до адміністративної відповідальності, а тому не є доказами складу правопорушення та підтвердженням будь-яких обставин. Крім того, відповідач не навів доказу того, що він є військовозобов'язаним. Згідно відзиву, протоколу про адміністративне правопорушення, постанови про притягнення до адміністративної відповідальності вказано що адреса його мешкання АДРЕСА_1 . Натомість копія його паспорта спростовує це, оскільки місце проживання не змінювалось, та було і є АДРЕСА_3 . Що вказує на хибність обставин викладених у протоколі та постанові відповідача. Так само є хибними та не є підтвердженнями його проживання за іншою адресою, оскільки (ці обставини повинні бути підтверджені певними доказами, та матися у справі про притягнення до адміністративної відповідальності. Але матеріали справи складались виключно з постанови, протоколу та моїх пояснень. На інші матеріали протокол та постанова не посилаються. Оскільки докази зміни місця його проживання відсутні, то відсутня подія правопорушення. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Сторони до судового засідання не з'явилися, тому, суд розглядає справу у відповідності до ч. 4 ст. 229 КАС України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні докази у їх сукупності, судом встановлені наступні фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, 15.02.2023 року начальником територіального центру комплектування та соціальної підтримки ІНФОРМАЦІЯ_1 полковником ОСОБА_7 було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 210 КУпАП, в якому зазначено, що з 24.02.2022 року по 15.02.2023 року, під час дії особливого періоду і воєнного стану, військовозобов'язаний солдат запасу Збройних Сил України ОСОБА_1 , перебуваючи на військовому обліку у Покровському РТЦК та СП, відповідно Указу Президента України № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» від 24.02.2022 року, в порушення вимог ч. 8 ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», та ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», під час мобілізації, не сповістив про зміни місця проживання, що сприяло не врученню повістки про виклик, та не проходження військово-лікарської комісії, таким чином ОСОБА_1 умисними діями вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 210 КУпАП.

15.02.2023 року начальником територіального центру комплектування та соціальної підтримки ІНФОРМАЦІЯ_1 полковником ОСОБА_7 була винесена постанова за справою про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 210 КУпАП та накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 3 400 грн.

Також у постанові вказано, що наявність вини у скоєнні правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення №1908 від 15.02.2023 року; копією паспорта з відміткою про реєстрацію місця проживання та письмовими поясненнями правопорушника наданими ним при складанні протоколу.

Обґрунтовуючи позов, позивач вказує на відсутність у його діях складу правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 210 КУпАП, та на порушення відповідачем норм закону при її винесенні.

Частиною 2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ч.1ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Частиною 1 статті 210КУпАП передбачено порушення військовозобов'язаними чи призовниками правил військового обліку.

Згідно з ч. 2 ст.210КУпАП передбачена відповідальність за повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період.

Правила військового обліку визначені у Додатку № 1 до Порядку організації і ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 921 від 07.12.2016, (далі - Правила) на виконання вимог ч. 5 ст. 33 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».

Згідно із п. 1 Правил призовники і військовозобов'язані повинні, зокрема: перебувати на військовому обліку за місцем проживання у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ), за місцем роботи (навчання) на підприємствах, в установах, організаціях, виконавчих комітетах сільських, селищних та міських рад, а також у разі тимчасового вибуття за межі України за місцем консульського обліку в дипломатичних установах України; прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (органів СБУ) на збірні пункти, призовні дільниці у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках або розпорядженнях районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (органів СБУ)), для взяття на військовий облік та визначення призначення на воєнний час, оформлення військово-облікових документів, приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних; не змінювати місце фактичного проживання (перебування) з моменту оголошення мобілізації, а у воєнний час не виїжджати з місця проживання без дозволу керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, відповідних керівників СБУ або Служби зовнішньої розвідки; проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки; проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов'язок у запасі; особисто у семиденний строк прибувати до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (органів СБУ) з паспортом громадянина України і військово-обліковими документами для зняття з військового обліку в разі вибуття в іншу місцевість до нового місця проживання, у службові відрядження, на навчання, у відпустку чи на лікування (строком понад три місяці за межі України), у разі зміни місця проживання в межах міста з переїздом на територію іншого адміністративного району; особисто повідомляти у семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну їх сімейного стану, стану здоров'я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи і посади; негайно повідомляти районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки (органам СБУ) за місцем військового обліку про втрату військово-облікового документа; подавати щороку до 1 жовтня до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки документи, що підтверджують право призовників на відстрочку від призову на строкову військову службу.

Так, згідно постанови від 15.02.2023 року, у вину ОСОБА_1 ставилися наступні дії: під час мобілізації, не сповістив про зміни місця проживання, що сприяло не врученню повістки про виклик, та не проходження військово-лікарської комісії, що є порушенням вимоги ч. 8 ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», та ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», за що передбачена відповідальність ч.2 ст.210 КУпАП.

Разом з тим, ч. 8 ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», передбачено, що виконання військового обов'язку в запасі полягає в дотриманні військовозобов'язаними порядку і правил військового обліку, проходженні зборів для збереження та вдосконалення знань, навичок і умінь, необхідних для виконання обов'язків військової служби в особливий період.

Згідно ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», передбачено, що під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов'язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов'язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).

Відповідач притягаючи до відповідальності позивача у постанові посилається саме на порушення ним ч. 8 ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», та ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», однак зміст цієї норми викладає в іншій інтерпретації, що не відповідає дійсності.

Таким чином, відповідач, виносячи постанову про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не конкретизував відповідно до суті викладеного правопорушення у відповідності до диспозиції ч. 2 ст. 210 КУпАП, які саме норми порушив ОСОБА_1 .

Також в оскаржуваній постанові не зазначено час та дату вчинення адміністративного правопорушення.

Судом встановлено, що позивач має зареєстроване та фактичне місце проживання за адресою: АДРЕСА_3 з 16.04.1999 року, що вбачається з копії паспорту.

Матеріали справи не містять даних про те, що позивач на момент винесення оскаржуваної постанови був приписаний в іншому місці за адресою АДРЕСА_1 (зазначена адреса в військово облікових документах), окрім того, як вбачається з облікової картки до військового квитка серії НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_1 , вбачається, що останній зареєстрований за адресою АДРЕСА_3 .

Також судом встановлено, що згідно військового квитка НОМЕР_2 виданого на імя ОСОБА_1 , вбачається, що ОСОБА_1 знятий з військового обліку 05.10.2007 року згідно наказу МОУкраїни №342 п.п.2,3 від 09.06.2006 року.

Крім того, у своїх письмових поясненнях до адміністративного протоколу від 15.02.2023 року ОСОБА_1 просив надати йому захисника, а також просив відкласти розгляд справи на іншу дату (а.с. 12).

Однак, клопотання ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи та надання йому захисника було залишено відповідачем без задоволення, про що свідчить те, що оскаржувана постанова про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 210 КУпАП була винесена в той же день, що і протокол про адміністративне затримання та протокол про адміністративне правопорушення за частиною другою статті 210 КУпАП, а саме 15.02.2023 року.

Суд наголошує, що такі дії відповідача грубо порушують права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що в свою чергу є порушенням порядку розгляду справи про адміністративне правопорушення та є підставою для скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.

З урахуванням цього, при вирішенні даної справи суд виходить з принципу презумпції невинуватості особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відтак, саме відповідач несе тягар доказування правомірності своїх дій та рішень, і саме відповідач не надав жодних доказів законності й обґрунтованості винесення оскаржуваної постанови. Зокрема, не надано жодного належного та допустимого доказу порушення військовозобов'язаним правил військового обліку.

Таким чином, суд приходить до переконання, що матеріалами справи не підтверджено факту вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідачем не підтверджено належними та допустимими доказами правомірність притягнення позивача до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 210 КУпАП, а також не доведено дотримання при винесені оскаржуваної постанови вимог ст. ст. 33, 280 КУпАП щодо обсягу обставин, які підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення, зокрема, чи було вчинено адмінправопорушення, чи винний позивач у його вчиненні, чи є обставини, що обтяжують або пом'якшують його відповідальність, та інші обставини, що мають значення для розгляду справи, не надано оцінку поясненням правопорушника.

Відповідно, суд приходить висновку, що оскаржувана постанова не є законною та обґрунтованою, а тому підлягає скасуванню.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст.247КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Щодо визнати протиправним захід забезпечення провадження в справі про адміністративні правопорушення - адміністративне затримання ОСОБА_1 15.02.2023 року, суд зазначає наступне.

Із протоколу про адміністративне затримання серії АА №199982 від 15.02.2023 року вбачається, що 15.02.2023 року о 15 год. 04 хв. ОСОБА_1 доставлено у службове привішення Покровського РТЦК та СП АДРЕСА_4 , для складання адміністративних матеріалів за ст.210 КУпАП.

Так, протокол про адміністративне затримання відносно позивача є лише одним із носіїв доказової інформації та не створює юридичних наслідків та зобов'язань позивача.

Протокол, на відміну від постанови про адміністративне правопорушення за своїм характером не є правовим актом індивідуальної дії, оскільки він лише встановлює та фіксує певні фактичні обставини, пов'язані з вчиненням адміністративного правопорушення, та не породжує ніяких прав та обов'язків для правопорушника.

Тобто, протокол про адміністративне затримання не вважається рішенням суб'єкта владних повноважень в розумінні ст. 19 КАС України, а тому не підлягає оскарженню в порядку адміністративного судочинства.

Таким чином, суд прийшов до висновку, що вимоги позивача про визнання протиправним захід забезпечення провадження в справі про адміністративні правопорушення - адміністративне затримання ОСОБА_1 15.02.2023 року, задоволенню не підлягають.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, зважаючи на прийняте за позовом рішення, на користь позивача належить стягнути понесені ним судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

На підставі вищевикладеного,керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 72, 77, 79, 122, 139, 241-246,286 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - задовольнити частково. Постанову начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 15.02.2023 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 210 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1 700,00 грн. - скасувати. Провадження у справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 210 КУпАП - закрити. Стягнути з Покровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (вул.Поштова 16, м.Покровськ Донецька область) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_3 судовий збір у розмірі 429,44 грн. (чотириста двадцять дев'ять гривень) 44 коп. В іншій частині позову- відмовити. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.

Повний текст рішення складено 17.05.2023.

Суддя С.В.Чудопалова