Справа № 175/2177/23
Провадження № 3/175/1133/23
10 травня 2023 року смт. Слобожанське
Суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Заборський В.О., перевіривши на відповідність вимогам ст. 256 КУпАП України матеріалів справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від ВП №9 Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровській області, відносно ОСОБА_1 за ч.5 ст.126 КУпАП,
08.05.2023 року до Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області з ВП №9 Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровській області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.126 КУпАП відносно ОСОБА_1 ..
Як встановлено вимогами ст.278 КУпАП України, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак, в порушення вищезазначених вимог в протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД №489092 від 02.05.2023 року не зазначено місце вчинення адміністративного правопорушення, поліцейський, при складанні даного протоколу, обмежився лише вказівкою на автошлях T-04-21, що є неприпустимим.
Верховним Судом України визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 № 14).
Таким чином, звертаючи увагу на неповноту зазначених в протоколі про адміністративне правопорушення даних, яка не може бути усунена самим судом в силу його диспозитивності та унеможливлює визначити належить до компетенції Дніпровського районного суду Дніпропетровської області розгляд даної справи, прийняти законне й обґрунтоване рішення, суд вважає, що адміністративний матеріал слід повернути на дооформлення для усунення вищезазначеного недоліку.
Також, суд звертає увагу уповноваженої особи, на те, що в ході дооформлення не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також унесення додаткових записів після того, як протокол підписано особою, стосовно якої його складено.
У зв'язку з викладеним, приходжу до висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення слід повернути до ВП №9 Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровській області для дооформлення.
Разом з тим, звертаю увагу, що ст. 38 КУпАП передбачені строки накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 280 КУпАП,
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч.5 ст. 126 КУпАП повернути до ВП №9 Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровській області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В. О. Заборський