Справа № 3-2440/09
«10» квітня 2009 р. м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Гаєва Л.В.. за участю прокурора Турецького О.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Приморського районного суду м. Одеси адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Іллічівськ, Одеської області, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1, за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 1 ч. 2 п. "а" Закону України «Про боротьбу з корупцією», -
ОСОБА_1, являючись посадовою особою, уповноваженою на виконання функцій держави, перебуваючи на посаді помічника санітарного лікаря відділу гігієнічної експертизи імпортної продукції санітарно-епідеміологічної служби на водному транспорті України, порушила вимоги ст. І ч. 2 п. "а" Закону України „Про боротьбу з корупцією", незаконного одержала винагороду, у зв'язку з виконанням функцій держави.
Так, ОСОБА_1 28.10.2008 року, оформила імпортний вантаж «морожена риба» (виробництва В'єтнаму), що транспортувався в адресу ТОВ «Де-Люкс» в 5-ти рефконтейнерах, що підтверджується копіями товаросупровідних документів (ветеринарні сертифікати, інвойс. коносамент) та поясненням ОСОБА_1
Згідно ст. 28 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 року та наказу Міністерства охорони здоров'я України № 97 від 15.03.2001 року ввезення на територію України вантажів, товарів та інших предметів не допускається у разі якщо під час проведення санітарно-епідеміологічного нагляду встановлено, що товаросупровідна документація не містить відомостей щодо їх безпеки для життя і здоров'я людей.
Під час огляду вантажу «риба свіжоморожена» ОСОБА_1 було з'ясовано, що вантаж має висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи № 05.03.02-03/57009 від 05.09.2008р. який був наданий Гловним державним санітарним лікарем на водному трансопрті України, згідно з вимогами якого, спеціалісту СЕС при оформлені вантажу необхідно здійснювати стандартний санітарний контроль кожної вантажної одиниці прдукції контейнер, та вибірковий розширений лабораторний контроль продукції.
Проте. ОСОБА_1 при оформлені вантажу не були виконані вимоги вищенаведеного висновку і вантаж був оформлений без проведення відповідного лабораторного дослідження та оформлений з правом ввезення і реалізацією на території України, що є порушенням Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 року та наказу Міністерства охорони здоров'я України № 97 від 15.03.2001 року.
ОСОБА_1 за свої дії від власника вантажу ТОВ «Де-Люкс» отримала один палет свіжомороженої риби - пангасіус (приблизно 10 к г. ).
Таким чином, ОСОБА_1 допустила порушення ст. 1 ч. 2 п. "а" Закону України «Про боротьбу з корупцією».
ОСОБА_1 на судове засідання не з'явилася, однак в матеріалах справи наявна її письмова заява, в якій вона просить розглянути адміністративну справу без її участі, вину вона визнає (а.с. 5).
Винність ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 69 від 20.03.2009 року, копією постанови про відмову в порушенні кримінальної справи від 20.03.2009 року, поясненнями ОСОБА_1 від 17.03.2009 р. копіями товаросупровідних документів (ветеринарні сертифікати, інвойс, коносамент).
На підставі п. 5 Пленуму Верховного Суду України № 13 „Про практику розгляду судами справ про корупційні діяння та інші правопорушення, пов'язані з корупцією" від 25.05.1998 року «... крім названих осіб до суб'єктів корупційних правопорушень належать... посадові особи податкової адміністрації та податкової міліції, митної служби й інших правоохоронних органів перелічених у ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» від 23.12.1993 року».
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» від 23.12.1993 року» до правоохоронних органів відносяться «... органи рибоохорони, державної лісової охорони, інші органи, які здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції...»
ОСОБА_1 працюючи посаді помічника санітарних лікарів державної санітарно-епідеміологічної служби відповідно до п. б ст. 12 Постанови Кабінету Міністрів України № 1109 від 22.06.1999 року «Про затвердження положення про державний санітарно-епідеміологічний нагляд в Україні», мала право застосовувати правоохоронні функції.
Керуючись ст. 284 п. І КпАП України, п. «а» ч. 2 ст. І, ч. 1 ст. 7 Закону України «Про боротьбу з корупцією», -
ОСОБА_1 піддати адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 425 грн. у дохід держави.
Постанова судді може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області через Приморський районний суд м. Одеси, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.