КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. МАКІЇВКИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 3-298/09
16 квітня 2009 року м. Макіївка
Суддя Кіровського районного суду міста Макіївки Донецької області Перевєрзєв М. М., розглянувши матеріали справи, що надійшла від контрольно-ревізійного відділу в м. Макіївка контрольно-ревізійного управління в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого директором комунального підприємства «Комун транс», який проживає за адресою: АДРЕСА_1,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_2, працюючи директором комунального підприємства «Комунтранс» управління міського житлово-комунального господарства Макіївської міської ради, будучи посадовою особою, в період з 1 січня по 3 1 грудня 2007 року в порушення пункту 4 статті 2 Закону України від 22 лютого 2000 року № 1490-1 11 «Про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти» за договорами здійснив оплату державними коштами придбання підприємством паливно-мастильних матеріалів: стисненого природного газу на суму 223, 95 тис. грн. та нафтопродуктів на суму 159, 28 тис. грн., а всього - на загальну суму 383, 23 тис грн. без проведення визначеної законом процедури тендерної закупівлі.
При розгляді адміністративної справи ОСОБА_2 свою провину у скоєнні адміністративного проступку не визнав, пояснивши, що КП «Комунтранс» немає тендерного комітету і в 2007 році процедуру тендерних закупівель для комунальних підприємств на підставі відповідного договору здійснював тендерний комітет управління міського житлово-комунального господарства Макіївської міської ради, який повинен був визначити переможця та здійснити функції розпорядника державних коштів. Однак торги по закупівлі нафтопродуктів та стисненого газу не відбулись, оскільки тендерному комітету УМЖКГ було подано менше трьох тендерних пропозицій щодо предмету закупівлі. Без палива та стисненого природного газу комунальне підприємство не могло здійснювати свою статутну господарчу діяльність: санітарне очищення міста, організацію вивезення твердих і рідких відходів підприємств, установ, організацій всіх форм власності, приватного сектору, тому вони вимушені були здійснити за прямими договорами закупівлю продуктів нафтоперероблення за власні кошти без тендеру у монополіста ринку в Україні -товариства з обмеженою відповідальністю «Нафтогазтранскарт». До 31 грудня 2007 року зазначені договори були виконані у повному обсязі, комунальним підприємством за поставлені стиснений природний газ та нафтопродукти сплачено державними коштами 383, 23 тисяч грн. Вважає, що сплинув строк притягнення його до адміністративної відповідальності.
Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КпАП України, та вимоги ст. 63 Конституції України ОСОБА_2 роз'яснені, заяв та клопотань від нього не надійшло.
Адміністративна відповідальність за частиною першою статті 164-14 КпАП України настає у разі здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти без застосування визначених законом процедур.
Відповідно до вимог частини першої та четвертої статті 2 Закону України від 22 лютого 2000 року № 1490-111 «Про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти» (у редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) цей Закон застосовується до всіх закупівель товарів, робіт і послуг, що повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі для товару (товарів), послуги (послуг) становить або перевищує 20 тисяч гривень, а для робіт - 50 тисяч гривень
Забороняється укладання договорів, які передбачають витрачання державних коштів, та/або оплата розпорядником державних коштів товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, передбачених цим Законом, крім випадків, передбачених цим Законом.
29 грудня 2006 року між комунальним підприємством «Комунтранс» та тендерним комітетом управління міського житлово-комунального господарства Макіївської міської ради, яке є розпорядником бюджетних коштів, на строк один рік укладено договір про спільну діяльність, предметом якого є організація проведення тендерних закупівель товарів.
Згідно інформації УМЖКГ Макіївської міської ради процедура закупівлі продуктів нафтоперероблення газоподібних (очікувана вартість 272160 грн.), а також продуктів нафтоперероблення рідких (очікувана вартість 594500 грн.) не була проведена тендерним комітетом внаслідок того, що на участь у торгах, запланованих на 12.06.2007 року, було подано менше трьох тендерних пропозицій щодо предмету закупівлі.
Наявними в матеріалах справи документами підтверджено, що на підставі підписаних директором ОСОБА_2 договорів від 04.04.2007 року № 04/04-02 з товариством з обмеженою відповідальністю «Донбас Оіл Груп» та від 27.11.2006 року № 672 з товариством з обмеженою відповідальністю «Нафтогазтранскарт» комунальне підприємство «Комунтранс» без проведення передбачених законом тендерних процедур власними коштами оплатило за період з 1 січня по 31 грудня 2007 року за придбані нафтопродукти та природний газ відповідно 159284, 13 грн. та 223951, 33 грн.
За таких обставин, оцінивши надані докази в їх сукупності, приходжу до висновку про наявність у діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП України, та про доведеність його вини.
Водночас відповідно до вимог частини другої статті 38 КпАП України адміністративне стягнення по справа м про адміністративні правопорушення підвідомчі суду (судді) може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
У разі відмови в порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи, але при наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або про її закриття.
За змістом статті 221 КпАП України справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 164 цього Кодексу, розглядають судді районних, районних у місті, містких чи міськрайонних судів. Постанов про відмову в порушенні чи про закриття кримінальної справи по даному діянню не приймалося.
Виходячи з меж інкримінованого правопорушення: 1 січня - 31 грудня 2007 року та вищенаведених доказів, судом встановлено, що господарчо-фінансова діяльність вказаними договорами закінчилась у 2007 році. Зазначене правопорушення не є триваючим, оскільки воно не характеризується безперервним здійсненням єдиного складу діяння, тому трьохмісячний термін притягнення до відповідальності настає з часу виконання договорів, а не з моменту виявлення. За таких обставин вважаю, що строк притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності сплинув.
Відповідно до вимог статті 247 КпАП України при закінченні на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строку, передбаченого статтею 38 цього Кодексу, правопорушення в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю.
На підставі вище викладеного, керуючись пунктом 1 статті 247, статтями 280, 283-284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стосовно ОСОБА_2 закрити.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Донецької області через Кіровський районний суд міста Макіївки протягом десяти днів з дня її винесення.