Справа № 357/5220/23
1-в/357/264/23
15.05.2023 м. Біла Церква. Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , представника поліції ОСОБА_3 , засудженого ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:
1. 15.02.2008 Білоцерківським міськрайсудом Київської області за ч.2 ст. 188, ч. З ст. 185, ч. З ст. 304 КК України до 4 років позбавлення волі.
2. 18.10.2011 Білоцерківським міськрайонним судом Київської області за ст.ст. 391,71 КК України до 1 року 2 місяців позбавлення волі.
3. 21.05.2013 Білоцерківським міськрайонним судом Київської області за ч. 1 ст. 125, ч. 2 ст. 186, ч. 2 ст. 190 КК України до 4 років позбавлення волі.
4. 14.09.2018 Києво-Святошинським райсудом Київської області за ч. 2 ст. 186 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі;
5. 17.06.2020 р. Білоцерківським міськрайонним судом Київської області за ст.ст. 309 ч.1,70 ч.4 КК України, зміненого ухвалою Київського апеляційного суду від 11 листопада 2020 р. до 4 років восьми місяців позбавлення волі, 10.05.2022 р. звільнений умовно-достроков на невідбутий строк 9 місяців 10 днів,
Начальник Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду строком на 6 місяців, встановивши певні обмеження.
У поданні зазначено, що 10.05.2022 року ОСОБА_4 звільнився з місць позбавлення волі та враховуючи, що він був засуджений за вчинення злочину пов'язаного з незаконним обігом наркотиків, за що відповідно до ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення був встановлений адміністративний нагляд строком на 1 рік та встановлено певні обмеження. А тому останнього було поставлено на профілактичний облік до Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області де здійснювався нагляд за його поведінкою. Про те, по закінченню терміну адміністративного нагляду ОСОБА_4 , знову належний висновків для себе не зробив та на шлях виправлення не став, а навпаки продовжувати порушувати умови вставленого відносно нього адміністративного нагляду та притягався не одноразово до адміністративної відповідальності, а саме:
1. 14.07.2022, близько 22:47 год., гр. ОСОБА_4 , був відсутній за місцем свого проживання, за адресою: АДРЕСА_1 чим порушив правила адміністративного нагляду встановленим відносно нього ухвалою Коростенського міськрайонного суду від 04.05.2022, а тому на нього був складений адміністративний протокол за ч. 1 ст. 187 КУпАП.
2. 23.08.2022, близько 03:03 год., гр. ОСОБА_4 , був відсутній за місцем свого проживання, за адресою: АДРЕСА_1 чим порушив правила адміністративного нагляду встановленим відносно нього ухвалою Коростенського міськрайонного суду від 04.05.2022, а тому на нього був складений адміністративний протокол за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
3. 22.03.2023, близько 22:32 год., гр. ОСОБА_4 , був відсутній за місцем свого проживання, за адресою: АДРЕСА_1 чим порушив правила адміністративного нагляду встановленим відносно нього ухвалою Коростенського міськрайонного суду від 04.05.2022, а тому на нього був складений адміністративний протокол за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
4. 21.04.2022, близько 01:27 год., гр. ОСОБА_4 , був відсутній за місцем свого проживання, за адресою: АДРЕСА_1 чим порушив правила адміністративного нагляду встановленим відносно нього ухвалою Коростенського міськрайонного суду від 04.05.2022, а тому на нього був складений адміністративний протокол за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Вважає, що ОСОБА_4 належних висновків для себе не зробив та на шлях виправлення не став, а тому він залишається небезпечним для суспільства та потребує подальшого контролю з боку працівників поліції. За місцем проживання характеризує себе з негативної сторони.
Представник Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області в судовому засідання подання уточнив, просив встановити адміністративний нагляд, зазначивши, що засуджений залишається небезпечним для суспільства.
Засуджений ОСОБА_4 не заперечував проти задоволення подання.
Суд, вислухавши представника поліції, засудженого, дослідивши подання та долучені до нього документи, приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.ст. 3-6,10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі Закон) адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: в) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення. Підставами для встановлення адміністративного нагляду є: в) матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону. Адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції. У поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів. Разом із поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою. Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. До осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годи на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в територіальному органі поліції від одного до чотирьох разів на місяць.
ОСОБА_4 раніше судимий: 15.02.2008 Білоцерківським міськрайсудом Київської області за ч.2 ст. 188, ч. З ст. 185, ч. З ст. 304 КК України до 4 років позбавлення волі. 18.10.2011 Білоцерківським міськрайонним судом Київської області за ст.ст. 391,71 КК України до 1 року 2 місяців позбавлення волі. 21.05.2013 Білоцерківським міськрайонним судом Київської області за ч. 1 ст. 125, ч. 2 ст. 186, ч. 2 ст. 190 КК України до 4 років позбавлення волі. 14.09.2018 Києво-Святошинським райсудом Київської області за ч. 2 ст. 186 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі. 17.06.2020 р. Білоцерківським міськрайонним судом Київської області за ст.ст. 309 ч.1,70 ч.4 КК України, зміненого ухвалою Київського апеляційного суду від 11 листопада 2020 р. до 4 років восьми місяців позбавлення волі, 10.05.2022 р. звільнений умовно-достроков на невідбутий строк 9 місяців 10 днів.
Ухвалою Коростеньського міськрайонного суду Житомирської області від 04 травня 2022 р. стосовно ОСОБА_4 був встановлений адміністративний нагляд, обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) з 22.00 до 6.00 щодобово; б) заборона відвідувати та перебувати в ресторанах, барах та місцях, де спиртні напої продають на розлив; в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста) без дозволу органу поліції; г) реєстрація в територіальному органі поліції кожного понеділка нового місяця.
Перебуваючи на профілактичного обліку Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області де здійснювався нагляд за його поведінкою, ОСОБА_4 в період адміністративного нагляду і встановлених обмежень допустив 4 адміністративних порушення, передбачені ст.ст. 187 ч.1, 187 ч.2 КК України за які на нього були накладені адміністративні стягнення. Вказане є свідченням того, що ОСОБА_4 належних висновків для себе не зробив та на шлях виправлення не став, а навпаки порушував умови вставленого відносно нього адміністративного нагляду та притягався неодноразово (чотири) до адміністративної відповідальності.
ОСОБА_4 за місцем проживання характеризується посередньо, схильний до вживання наркотичних засобів.
Засуджений ОСОБА_4 не став на шлях виправлення, своєю поведінкою демонструє вперте не бажання стати на шлях виправлення. Є порушником вимог раніше встановленого адміністративного нагляду, обмежень. Залишається небезпечним для суспільства.
За таких обставин суд вважає подання підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 2 Закону, адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів, окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2-6,10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місця позбавлення волі», суд,
Уточнене подання задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на 6 (шість) місяців, з наступними обмеженнями:
1. Заборона відвідування місць, де дозволено продаж спиртних напоїв на розлив;
2. Заборона виїзду в особистих справах за межі населеного пункту, у якому проживає без дозволу поліції;
3. З'являтись на реєстрацію до Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області, за адресою: м. Біла Церква, вул. Привокзальна, 3-а, кожного першого четверга нового місяця.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської областіОСОБА_6