Постанова від 03.09.2010 по справі 3447/10/1570

Справа № 2а-3447/10/1570

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 серпня 2010 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Марина П.П.,

при секретарі Полторак І.Ф.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокурора м. Іллічівська Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у сумі 510, 00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Іллічівська Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у сумі 510, 00 грн. Свої вимоги позивач обґрунтовує порушенням ОСОБА_2 вимог ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»та просить стягнути грошові кошти у сумі 1700 грн. на користь держави.

В судовому засіданні представник прокуратури м. Іллічівська Одеської області позов підтримав та просив суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Представник Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до судового засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач до судового засідання повторно не з'явився, про день та час слухання справи був повідомлений належним чином через друкований засіб масової інформації, заперечення на позовну заяву не подав, про причини неявки до суду не повідомив, тому суд вважає можливим розглянути справу у порядку, передбаченому ст. 128 КАС України.

Заслухавши пояснення представника прокуратури м. Іллічівська Одеської області та дослідивши наявні в справі письмові докази, оцінивши їх за власним внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді справи, суд встановив наступні факти та обставини.

У відповідності з положенням про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. № 1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується. Основними завданнями Головної державної інспекції на автомобільному транспорті є участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом, а також здійснення відповідно до законодавства ліцензування та контролю у сфері надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом. Головна державна інспекція на автомобільному транспорті для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з міністром транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи.

Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області є територіальною одиницею центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту, який забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті згідно Закону України «Про автомобільний транспорт».

Судом встановлено, що 24.11.2009 року державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а саме - транспортного засобу номерний знак НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_1 Під час проведення перевірки було виявлено порушення відповідачем вимог абз. 4 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»№ 2344-III від 05.04.2001 року, зокрема керуючи на підставі довіреності ВМВ №134968, надав послуги з перевезення пасажирів легковим автомобілем, облаштованим як таксі, без наявності дозвільних документів, а саме ліцензійної картки.

За результатами вказаної перевірки складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом від 24.11.2009 року за № 159749 (а.с. 6).

ОСОБА_1 підписав акт, проте надати пояснення про причини порушень відмовився.

Судом встановлено, що 04.12.2009 року на адресу відповідача надіслано запрошення на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт, що підтверджується реєстром заказних листів у матеріалах справи (а.с. 12).

На підставі зазначеного вище акту перевірки, 16.12.2009 року територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області прийнято постанову №089784 (аркуш справи 8) про застосування фінансових санкцій до відповідача у розмірі 510 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена ч.1 абз. 4 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Постанова надіслана ОСОБА_1 з вимогою сплати санкції та отримана ним 30.12.2009 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 10).

Відповідно до п.5 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.12.2005р. №888, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2005 р. за №1573/11853, територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні, у тому числі, здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Також, згідно з п.6 вказаного Положення територіальні управління у відповідному регіоні мають право перевіряти виконання суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Відповідно до п.4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006р. №1567, державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Відповідно до п.14 вказаного Порядку рейдова перевірка транспортних засобів проводиться на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях вантаження та розвантаження вантажних автомобілів, контрольно-вагових комплексах, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, у пунктах пропуску через державний кордон за погодженням з начальником органу охорони державного кордону.

Згідно з п.15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті під час проведення рейдової перевірки перевіряється, у тому числі, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

Відповідно до п.21 Порядку у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за відповідною формою.

Відповідно до абз.4 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05 квітня 2001 року №2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з ч.ч.4,5 ст.60 вказаного вище Закону від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Згідно з п.28 Порядку, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Однак, судом встановлено, що відповідач у встановлений законом строк визначену постановою про застосування фінансових санкцій №089784 від 16.12.2009р. суму штрафу не сплатив і на день винесення постанови суду, саму постанову не оскаржив.

Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що визначення відповідачеві фінансових санкцій здійснено правомірно, а тому позовні вимоги щодо стягнення з відповідача штрафних санкцій у розмірі 510,00 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 48, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», ст.ст. 2, 7, 8, 9, 14, 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158 -163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора м. Іллічівська Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у сумі 510, 00 грн., - задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 фінансові санкції в сумі 510 грн. на користь державного бюджету на розрахунковий рахунок 31115106700015 м. Іллічівськ. Банк: ГУ ДКУ в Одеській області, МФО 828011. Отримувач: ГУ ДКУ в Одеській області. Код 23215045. Код платежу: 21081100.

Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено та підписано суддею03 вересня 2010 року

Суддя/підпис/ П.П.Марин