Постанова від 06.09.2010 по справі 5379/10/1570

Справа № 2а-5379/10/1570

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 вересня 2010 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бутенко А.В.,

за участю секретаря - Рачкова О.І.,

за участю сторін:

представник прокуратури - Харлан О.С. (по посвідченню)

представник позивача - Недбал А.В. (по довіреності)

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора Арцизького району Одеської області в особі Територіального управління головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості зі сплати фінансової санкції у розмірі 1700 грн.

ВСТАНОВИВ:

З позовом до суду звернувся прокурор Арцизького району Одеської області в особі Територіального управління головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості зі сплати фінансової санкції у розмірі 1700 грн.

В судовому засіданні 02.09.2010 року представник позивача та представник прокуратури позовні вимоги підтримали в повному обсязі, обґрунтувавши їх тим, що перевіркою стану дотримання законодавства про автомобільний транспорт встановлено, що відповідач - ФОП ОСОБА_3, порушив вимоги ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, встановлено факт використання відповідачем транспортного засобу для надання послуг з вантажних перевезень без ліцензійної картки (напівпричеп), про що складено акт №160336. За надання послуг з вантажних перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 Закону України „Про автомобільний транспорт” встановлено штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На підставі цього, постановою територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області № 089985 від 24.03.2010 року до ФОП ОСОБА_3 застосовано фінансові санкції у розмірі 1700 грн. Однак, в добровільному порядку штраф відповідачем не сплачено.

Відповідач про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином та своєчасно (а.с.18,21) а тому на підставі положень ст.128 КАС України справа слухалась за його відсутності за наявними в справі доказами.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника прокуратури та дослідивши наявні в справі письмові докази суд доходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Відповідно до ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладається представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом. Рішенням Конституційного Суду України від 08.04.99 №3-рп/99 у справі про представництво інтересів держави визначено, що прокурор або його заступник самостійно визначає і обґрунтовує в позовній заяві, в чому полягає порушення інтересів держави чи в чому існує загроза інтересам держави , і ця заява є підставою для порушення справи в суді. Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в Одеській області на підставі ст.6 Закону України «Про автомобільний транспорт»та п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 є територіальним підрозділом центрального органу виконавчої влади з питань контролю на автомобільному транспорті, забезпечення проведення державної політики на автомобільному транспорті, діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується. Відповідно до ст.60 цього ж Закону інспекція здійснює повноваження щодо притягнення до фінансової відповідальності перевізників за порушення законодавства про автомобільний транспорт, в тому числі й стягнення в судовому порядку сум адміністративно-господарських санкцій, добровільно не сплачених правопорушниками, а тому на підставі положень п.5 ч.2 ст.17, п.5 ч.4 ст.50 КАС України ці позовні вимоги підвідомчі адміністративним судам та повинні розглядатись у порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до положень ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», право розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів надається посадовим особам урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. В зв'язку з тим, що постанова про застосування фінансових санкцій не є виконавчим документом, територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області для подальшої реалізації постанови щодо притягнення перевізників до відповідальності за порушення законодавства про автомобільний транспорт звертається до суду, через прокурора Овідіопольського району Одеської області.

Відповідач - ФОП ОСОБА_4 взятий на облік платника податку до Арцизької міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області за №9/28-02 від 05.04.2005 року , що підтверджується довідкою №190 від 21.03.2008 року (а.с.11).

Судом встановлено, що 12.10.2009 року державними інспекторами відділу державного контролю територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті було складено акт № 160336 (а.с.5), яким зафіксовано факт використання ОСОБА_3 транспортного засобу «Вольво»для надання послуг з вантажних перевезень з порушенням діючого законодавства про автомобільний транспорт, а саме без ліцензійної картки напівпричепу. З актом проведення перевірки відповідач ознайомлений, від надання пояснень відмовився.

15.03.2010 року на адресу відповідача був направлений лист-запрошення №1144/02 (а.с.6) про необхідність прибути для розгляду справи про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт. Відповідно до п.27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567, розгляд справи відбувся за відсутності відповідача 24.03.2010 року. Відповідно до постанови №089985 від 24.03.2010, на підставі положень ст.60 Закону України «По автомобільний транспорт»до відповідача застосовані фінансові санкції в розмірі 1700,00 грн. (а.с.7).

Вказана постанова була направлена відповідачу, що підтверджено листом від 24.03.2010 р. №1338/02 (а.с.8) та реєстром заказних листів з повідомленням з поштового відділення (а.с.10).

У встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 п'ятнадцятиденний строк сума фінансової санкції відповідачем не сплачена. Доказів оскарження постанови або проведення оплати на час розгляду справи суду також надано не було.

Суд оцінює заявлені вимоги з огляду на положення ч.3 ст.2 КАС України та доходить до висновку про те, що рішення про застосування фінансових санкцій прийняте компетентним органом, з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, підписано повноважною посадовою особою та своєчасно направлено відповідачеві, а відповідачем вказаний штраф у встановлений строк несплачений, що є підставою для задоволення позовних вимог в повному обсязі на підставі положень ч.2 ст.162 КАС України.

Керуючись ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», ст.ст. 94, 158-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов прокурора Арцизького району Одеської області в особі Територіального управління головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (68443, АДРЕСА_1, Ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь бюджету в особі Територіального управління головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області (р/р 31114106700038, МФО 828011, код 23214755, код платежу: 21081100, Банк: УДК в Одеській області, Отримувач: УДК в Одеській області) фінансові санкції у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складений та підписаний суддею 06.09.2010року.

Суддя Бутенко А.В.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 фінансові санкції у розмірі 1700 гривень

06 вересня 2010 року