Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
м. Миколаїв.
18.08.2010 р. 30.08.2010 № 2а-3636/10/1470
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Устинов І. А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції в Заводському районі м. Миколаєва, вул. Г. Петрової, 2-А, м. Миколаїв, 54029
доПриватного підприємства „ЛЕО”, АДРЕСА_1, 54029
проприпинення юридичної особи,
Позивач звернувся до суду з заявою про припинення юридичної особи відповідача, на підставі ст.11 Закону України “Про державну податкову службу”, посилаючись на те, що останній не подає звітність до ДПІ більше одного року, і про причину неподання звітності не повідомив.
До суду надійшло клопотання від представника позивача про підтримку позову у повному обсязі та розгляду справи без його участі в порядку письмового провадження.
Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання двічі не з'явився, причин неявки не повідомив.
Виходячи з принципу рівності сторін перед законом і судом (ст.10 КАС України), відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, суд вважає що неприбуття у судове засідання належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду відповідача, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Згідно свідоцтва про державну реєстрацію, відповідач зареєстрований виконкомом Миколаївської міської ради 01.03.2002 р. № 15489.
Згідно до вимог ч.6 ст.145 Господарського кодексу України відповідач як суб'єкт господарювання зобов'язаний на основі даних бухгалтерського обліку складати та надавати фінансову звітність за формами, передбаченими законодавством, відповідно до вимог закону та установчих документів. Строки подання податкових декларацій встановлені ст.4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами”.
Згідно акту від 01.06.2010 р. № 28-151 ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва, відповідач не надає податкові декларації, документи бухгалтерської звітності з 18 січня 2007 року.
Згідно довідок ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Миколаївського обласного відділення Заводської районної виконавчої дирекції, Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Заводському районі м. Миколаєва, Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Миколаєва заборгованість відповідача перед Державними цільовими фондами також відсутня.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців”, неподання протягом року до органів державної податкової служби податкової декларації, документів бухгалтерської звітності згідно із законодавством, є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи.
Відповідно до п.17 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу” податкові органи мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
01.06.2010 ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва винесено розпорядження про звернення до суду про припинення підприємницької діяльності, згідно п.8.6 Інструкції про порядок обліку платників податку, затвердженої Наказом ДПА України від 19.02.1998р. № 80.
Відповідно до ст.11, ч.1 ст.71 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідач своїм правом не скористався.
Згідно п.15 ст.58 Господарського кодексу України скасування (припинення) державної реєстрації суб'єкта господарювання здійснюється за його особистою заявою, а також на підставі рішення суду, або в інших випадках, передбачених законом.
Як вбачається зі ст.247 Господарського кодексу України, у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.
Оскільки засновники в судове засідання не з'явились, не є стороною у справі, суд не знаходить підстав призначати ліквідаційну комісію.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та таким, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до чч.6, 7 ст.38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, державний реєстратор не пізніше 3 робочих днів від дати надходження рішення вносить до Єдиного державного реєстру відповідний запис щодо призначення голови комісії з припинення юридичної особи.
Керуючись ст. ст. 11, 70, 71, 86, 159-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Позов задовольнити.
2. Припинити юридичну особу -приватне підприємство «ЛЕО», АДРЕСА_1, 54029, ідентифікаційний код НОМЕР_1) зареєстроване виконкомом Миколаївської міської ради 01.03.2002 р. № 15489.
3. У день набрання постановою законної сили направити її копію для виконання Державному реєстратору виконкому Миколаївської міської ради, якого зобов'язати повідомити суд про внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя І.А. Устинов