Справа № 523/6647/23
Номер провадження 3/523/3817/23
"10" травня 2023 р. м.Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Далеко К.О., розглянувши об'єднанні матеріали, які надійшли з ВП №3 ОРУП №1 ГУ НП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення передбаченого ч. 2 ст.187 КУпАП,
29.03.2023р поліцейським Гоменок Д.С. складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 931894 про те, що 29.03.2023р о 12год. 00 хв ОСОБА_1 перебуваючи у закладі за адресою: м. Одеса, вул. Ак. Сахарова, 36, де розпивав спиртні напої, чим порушив одне з обмежень, встановлених постановою Суворовського районного суду м. Одеси від 17.10.2022р про встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Крім цього 04.04.2023 р. поліцейським Чебановим Д.І. складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 935986 про те, що 04.04.2023р о 12год. 00 хв ОСОБА_1 перебував у кафе-барі «Шкалік», де розпивав спиртні напої, чим порушив одне з обмежень, встановлених постановою Суворовського районного суду м. Одеси від 17.10.2022р про встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
05.04.2023 р. поліцейським Гринюком Р.С. складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 931782 про те, що 05.04.2023 року о 12 год. 10 хв ОСОБА_1 перебував у кафе-барі «Корона», за адресою: м. Одеса, вул. Ген. Бочарова, 30-А, де розпивав спиртні напої, чим порушив одне з обмежень, встановлених постановою Суворовського районного суду м. Одеси від 17.10.2022р про встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
07.04.2023 р. поліцейським Чебановим Д.І. складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 935987 про те, що 07.04.2023 року о 16 год. 00 хв ОСОБА_1 перебував у кафе-барі «Бір лайф», за адресою: м. Одеса, вул. Ак. Сахарова, 36, де розпивав спиртні напої, чим порушив одне з обмежень, встановлених постановою Суворовського районного суду м. Одеси від 17.10.2022р про встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
11.04.2023 р. поліцейським Ніковим О.В. складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 936083 про те, що 11.04.2023 року о 12 год. 10 хв ОСОБА_1 перебував у кафе-барі за адресою: м. Одеса, вул. Ген. Бочарова, 30-А, де розпивав спиртні напої, чим порушив одне з обмежень, встановлених постановою Суворовського районного суду м. Одеси від 17.10.2022р про встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
12.04.2023 р. поліцейським Чебановим Д.І. складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 935987 про те, що 12.04.2023 року о 12 год. 40 хв ОСОБА_1 перебував у кафе-барі «Бір лайф», за адресою: м. Одеса, вул. Ак. Сахарова, 36, де розпивав спиртні напої, чим порушив одне з обмежень, встановлених постановою Суворовського районного суду м. Одеси від 17.10.2022р про встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився. Матеріали справи містять докази, що суд намагався повідомити ОСОБА_1 про дату судового засідання (судова повістка повернута за відсутності марок), а також шляхом розміщення оголошення на офіційному сайті суду. Матеріали справи не містять номера телефону або електронної адреси ОСОБА_1 , тому суд був позбавлений можливості повідомити правопорушника про дату, час та місце розгляду справи телефонограмою або смс повідомленням або електронним листом.
Слід зазначити, що у рішенні ЄСПЛ від 03.04.2008р. «Пономарьов проти України» суд вказав, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження. Крім того, як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Верховним Судом в п. 34 постанови від 12 березня 2019 року по справі №910/9836/18 також зазначено, що вжиття заходів для прискорення процедури розгляду є обов'язком не тільки для держави, а й в осіб, які беруть участь у справі. Так, Європейський суд з прав людини в рішенні від 07.07.1989 у справі "Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії" зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватись від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
В рішенні першої дисциплінарної палати Вищої Ради правосуддя від 25.01.2019 року № 194/1дп/15-19 зазначено, що з огляду на принцип судочинства, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суди мають проводити розгляд справ за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання КУпАП, яким є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП).
Справи перебувають у провадженні суду з 18.04.2023р., ОСОБА_1 добре відомо про складання на нього вказаних вище протоколів про адміністративні правопорушення та про направлення їх на розгляд до Суворовського районного суду м. Одеси. При цьому, суд ураховує те, що останній до суду не з'явився, ходом руху справи не цікавився, будь-яких клопотань до суду не подавав.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить такого висновку.
Відповідно до вимог статтями 251,252,280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд повинен з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, для чого дослідити і дати оцінку зібраним у справі доказам.
Згідно положеннями ч.1,2 ст.187 КУпАП порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції - тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
У судовому засіданні підтверджено вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.187 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні цього правопорушення підтверджується матеріалами справи, зокрема: -протоколами серії ВАВ № 931894 від 29.03.2023, ВАВ № 935986 від 04.04.2023 р., ВАВ № 931782 від 05.04.2023 р., ВАВ № 935987 від 07.04.2023 р., ВАВ № 936083 від 11.04.2023 р., ВАВ № 935988 від 12.04.2023р, про вчинення адміністративних правопорушеннь; -поясненнями ОСОБА_1 ; - витягом з АРМОРА; -копією постанови Суворовського районного суду м. Одеси від 17.10.2022р про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 .
З огляду на викладене, враховуючи те, що вину ОСОБА_1 доведено матеріалами справи, останній підлягає адміністративній відповідальності за ч. 2 ст.187 КУпАП.
Згідно зі ст.252 КУпАП орган (посадова особа) що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП та з врахуванням характеру вчинених правопорушень, особи правопорушника, ступеню його вини, обставин, що обтяжують та пом'якшують відповідальність, накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу, у відповідності з вимогами ст. 36 КУпАП.
Такий вид адміністративного стягнення, у відповідності до ст.23 КУпАП, буде мірою відповідальності, достатньою для досягнення мети виховання особи, яка вчинила адміністративні правопорушення, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Частиною другою статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, на яку накладено таке стягнення, справляється судовий збір у 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 536,80грн.
Керуючись ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір», ст.33,36,40-1,187,283,284,287 КУпАП, суд
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,визнати винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення:
- за ч. 2 ст. 187 КУпАП у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят ) грн;
- за ч. 2 ст. 187 КУпАП у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят ) грн.
- за ч. 2 ст. 187 КУпАП у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят ) грн;
- за ч. 2 ст. 187 КУпАП у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят ) грн.
- за ч. 2 ст. 187 КУпАП у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят ) грн;
- за ч. 2 ст. 187 КУпАП у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят ) грн.
На підставі ст. 36 КУпАП визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 остаточне адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят ) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 536,80 грн. в дохід держави.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: К.О. Далеко