про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
10 травня 2023 р. № 400/5015/23
м. Миколаїв
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Ярощук В.Г., ознайомившись з
адміністративним позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
до відповідача:Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Миколаївській області, пров. Транспортний, 1 а/1, м. Миколаїв, 54010, Заводського відділу Державної виконавчої служби у місті Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), вул. Робоча, 1, м. Миколаїв, 54030,
про:зобов'язання вчинити певні дії,
05 травня 2023 року до Миколаївського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Миколаївській області (далі - відповідач 1) та Заводського відділу державної виконавчої служби України у м. Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Одеса) (далі - відповідач 2) про:
зобов'язання відповідача 2 внести актуальну інформацію до АСВП стосовно відкритого зведеного виконавчого провадження № 61177322 та звернути стягнення на транспортний засіб Mitsubishi Pajero 2004 року випуску, кузов № НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2 , та транспортний засіб Mitsubishi Pajero Wagon, 2011 року випуску, реєстраційний номер до перереєстрації НОМЕР_3 , після реєстрації - НОМЕР_4 для подальшої реалізації;
зобов'язання відповідача 2 здійснити передачу від АСВП до ЄДР, ІПНП інформації про зареєстровані за боржником ОСОБА_2 , транспортні засоби задля реалізації інформаційної взаємодії;
зобов'язання відповідача 1 здійснити дії стосовно розшуку майна боржника ОСОБА_2 та подальшого негайного її виконання, шляхом оголошення в розшук транспортного засобу Mitsubishi Pajero 2004 року випуску, кузов № НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2 , транспортного засобу Mitsubishi Pajero Wagon, 2011 року випуску, реєстраційний номер до перереєстрації НОМЕР_3 , після реєстрації - НОМЕР_4 .
Вирішуючи питання про прийняття позовної заяви, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано її з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визначення причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Перевіряючи позовну заяву на відповідність вимогам процесуального закону, суд прийшов до висновку, що остання не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства з таких підстав.
Згідно з частини третьої статті 19 КАС України адміністративні суди не розглядають позовні вимоги, які є похідними від вимог у приватно-правовому спорі і заявлені разом з ними, якщо цей спір підлягає розгляду в порядку іншого, ніж адміністративне, судочинства і знаходиться на розгляді відповідного суду.
Частиною першою статті 287 КАС України встановлено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Суд встановив, що предметом у цій справі є зобов'язання відповідача 1 і відповідача 2 здійснити певні дії в межах зведеного виконавчого провадження № 61177322 щодо примусового виконання судових рішень Заводського районного суду м. Миколаєва у справах № 487/8497/19 і № 487/3004/18.
Справи № 487/8497/19 і № 487/3004/18 розглядалися в порядку цивільного судочинства.
Відтак предмет спору в цій справі стосується питань, пов'язаних з виконанням судових рішень у цивільних справах.
Відповідно до статті 446 Цивільного процесуального кодексу України процесуальні питання, пов'язані з виконанням судових рішень у цивільних справах, вирішуються судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, якщо інше не визначено цим розділом.
Процесуальні питання, пов'язанні з виконанням рішень інших органів (посадових осіб), вирішуються судом за місцем виконання відповідного рішення.
З врахуванням вищевикладеного, суд дійшов до висновку, що у межах спірних правовідносин позивач і відповідачі діють як учасники, права і обов'язки яких визначені цивільним процесуальним законом, адже виконавче провадження № 61177322 стосується виконання судових рішень у цивільних справах.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Відповідно до частини шостої статті 170 КАС України у разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи.
З огляду на викладене, суд роз'яснює позивачу, що розгляд цієї справи відноситься згідно зі статтею 446 Цивільного процесуального кодексу України до юрисдикції Заводського районного суду м. Миколаєва, оскільки цивільні справи № 487/8497/19 і № 487/3004/18 розглядались Заводським районним судом м. Миколаєва і місцезнаходженням (місце проживанням) усіх сторін у цій справі є Заводський район міста Миколаєва.
Суд також звертає увагу, що згідно з частиною другою статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі.
Таким чином, сплачений позивачем судовий збір за подання цієї позовної заяви може бути повернутий йому за ухвалою суду в разі подання ним до Миколаївського окружного адміністративного суду відповідного клопотання.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 19, 21, 46, 170, 171, 243, 248, 256, 293, 295, 297 КАС України
1. Відмовити у відкритті провадження у справі № 400/5015/23.
2. Роз'яснити позивачу що повторне звернення тієї самої особи до адміністративного суду з адміністративним позовом з тих самих предмета і підстав та до того самого відповідача, як той, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
3. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами. Копію позовної заяви залишити в Миколаївському окружному адміністративному суді.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
5. Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на цю ухвалу подається безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя В.Г.Ярощук