Справа № 585/1842/23
Номер провадження 3/585/666/23
10 травня 2023 року м.Ромни
Суддя Роменського міськрайонного суду Сумської Євтюшенкова В. І.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Роменського районного відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого в Роменському РТЦК, мешканця АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Роменського міськрайонного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ №117436 від 29.04.2023, в якому вказано про те, що 28.04.2023 о 22 год. 09 хв. в м. Ромни по вул. Героїв Роменщини, водій ОСОБА_1 керував автомобілем Део нексія, номерний знак НОМЕР_2 і маючи ознаки алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з ротової порожнини), відмовився від проходження у встановленому порядку огляду на визначення стану сп'яніння, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 130 КУпАП не визнав, вважає обвинувачення безпідставним, вказує, що алкогольних чи наркотичних речовин не вживав, ПДР не порушував. Дотримується Законів України та Конституції України.
Дослідивши матеріали справи, пояснення ОСОБА_1 , суддя дійшов наступного.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
В ході розгляду даної справи судом досліджено відеозапис, доданий до протоколу. На диску мається один відеофайл, відео зняте з середини патрульного автомобіля, який рухається по місту Ромни по вул. Соборній, повертає на бул. Шевченка, а потім на бул. Свободи, після чого відео закінчується.
Тобто, з наявного відеозапису не вбачається, що ОСОБА_1 взагалі керував транспортним засобом, а однією з ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП, є саме керування транспортним засобом у стані сп'яніння, або відмова особи, яка керує транспортним засобом та має ознаки сп'яніння, від проходження огляду у встановленому законом порядку.
Так само, в матеріалах справи відсутні і докази на підтвердження факту відмови останнього від проходження медичного огляду.
Відповідно до ст. 86 КПК України, з урахуванням принципу аналогії Закону, доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку встановленому цим кодексом. Недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатись суд при ухваленні судового рішення.
Враховуючи вищевикладене, суддя вважає відеозапис, долучений до матеріалів справи, не належним доказом на підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.
Сам протокол про адміністративне правопорушення та рапорт працівника поліції, який цей протокол склав, не може бути беззаперечним доказом вчинення особою, що притягується до адміністративної відповідальності, адміністративного правопорушення.
Таким чином, проаналізувавши, відповідно до ст. 252 КУпАП всебічно, повно і об'єктивного всі обставини справи в їх сукупності, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Згідно ст. 247 п.1 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 247, 283-285 КУпАП, суд
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, до Сумського апеляційного суду через Роменський міськрайонний суд Сумської області шляхом подачі скарги протягом 10 днів з дня її винесення.
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ В. І. Євтюшенкова