Справа № 455/951/23
Провадження № 3/455/583/2023
10 травня 2023 року м. Старий Самбір
в особі судді Титова А.О.
розглянувши матеріали справ про адміністративне правопорушення:
- №455/951/23 (провадження №3/455/583/2023) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною 1 статті 130 КУпАП;
- №455/952/22 (провадження №3/455/584/2023) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої статтею 124 КУпАП;
- №455/953/22 (провадження №3/455/585/2023) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною 1 статті 122-2 КУпАП;
В провадженні Старосамбірського районного суду Львівської області перебувають наступні дві справи про адміністративне правопорушення:
1) №455/951/23 (провадження №3/455/583/2023) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною 1 статті 130 КУпАП;
2) №455/952/22 (провадження №3/455/584/2023) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої статтею 124 КУпАП;
3) №455/953/22 (провадження №3/455/585/2023) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною 1 статті 122-2 КУпАП, яка розглядається судом у складі ОСОБА_2 .
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Кодекс України про адміністративні правопорушення не містить спеціальних норм, що передбачають порядок об'єднання справ про адміністративне правопорушення, в той же час, відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування кожної справи.
За практикою ЄСПЛ, у випадку, якщо санкції за адміністративні правопорушення є достатньо суворими, то скоєне правопорушення має природу кримінального злочину, а отже, вимоги до його судового розгляду мають відповідати гарантіям та стандартам, встановленим Конвенцією, оскільки «кримінальним обвинуваченням» у розумінні Конвенції слід розглядати й протокол про адміністративне правопорушення (справа «Лучанінова проти України» від 09.06.2011 року).
Враховуючи те, що нормами КУпАП не врегулюванні питання розгляду справ про адміністративні правопорушення в частині визначення порядку об'єднання справ в одне провадження, суд дійшов висновку, що в даному випадку правомірним і доцільним буде застосування аналогії процесуального закону - за правилами, закріпленими в КПК України.
Відповідно до ч.1 ст.334 КПК України матеріали кримінального провадження можуть об'єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими ст.217 КПК України.
Згідно ч.1 ст.217 КПК України у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об'єднані матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень.
З огляду на те, що стосовно ОСОБА_1 складено три адміністративних матеріали за вчинення трьох адміністративних правопорушень, вказані адміністративні матеріали складені стосовно однієї і тієї самої особи та одночасно розглядаються в одному суді, суд дійшов висновку про необхідність об'єднання цих справ в одне провадження для спільного розгляду.
Керуючись ст. ст. 36, 283-284 КУпАП, -
Справи про адміністративні правопорушення №455/951/23, №455/952/23, №455/953/23 - об'єднати в одне провадження, присвоївши спільний № 455/951/23.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Титов А.О.